Gmail artık tema desteği de sunacak!

CHIP Online
21-11-2008, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Gmail'in, tasarımını yenileyen Hotmail'e cevabı gecikmedi. Artık Gmail çok daha renkli olacak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Gmai ... e-sunacak_9680.html

Google, Gmail'e sizin de kendi sayfanızı düzünlemenize izin veren tema sistemini ekledi.

Bilindiği üzere Google'ın ana sayfa servisi iGoogle'da farklı temalar kullanılabiliyor. Google bu servisin beğenilmesi üzerine tema desteğini Gmail'e de taşıdı.

Gmail her ne kadar üye sayısı ile e-posta pazarında Yahoo ve Hotmail'in arkasında kalsa da, güvenlik ve rahatlığı ön plana çıkaran bir posta sunucusu olarak biliniyor.

Yeni temalarda farklı renkler ve resimler mevcut: Kumsallar, gezegenler, ninjalar gibi... Bu düzenlemeyle Gmail'in sade arayüzünden ödün verdiğini düşünenler için Gmail'in klasik görünümü hala yerli yerinde ve seçenekler arasında duruyor.

Gmail'in mühendislerinden Annie Chen Gmail blogunda daha önce Gmail kullanıcılarının görünüm değişikliği için resmi olmayan eklentiler ve programlarla uğraştığını fark ettikten sonra böyle bir karar aldıklarını belirtti.

Gmail'in yeni temalarına ulaşmak için Ayarlar seçeneğine tıklamanız ve Temalar bölümüne girmeniz yeterli.

Chip Online Yorumu:
Google'ın bu hamleyi, Microsoft'un Live Hotmail için yaptığı kalıcı ve zorunlu tema değişikliğinden sonra yapması anlamlı. Böylece Google, kendi servislerinin daha özgür olduğu imajını kamuoyuna verdi bile. Spam koruması son derece müthiş olan Gmail'in bu kadar değişikliğe rağmen hala beta sürümünde olması ise ilginç bir detay.

Tüm konu: Gmail artık tema desteği de sunacak!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Gmail'in temalarını beğendiniz mi?

bycentrino
21-11-2008, 14:07   |  #2  
bycentrino avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
210 mesaj

Evet Temalar gerçek güzel...
Ama hotmail ve yahoo da bulunan sürükle&bırak (Drag&Drop) hala gmailde yok...

Hiper£l£v£nKids
21-11-2008, 14:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Evet çok beğendim.Ama bazı temalarda GMAİL logosunu kaldırmışlar,yerine değişik logo koymuşlar.O temaların tasarımları diğerlerine göre daha güzel ama orjinal GMAİL logosunun kaldırılmaması gerekirdi.

Son Düzenleme: Hiper£l£v£nKids ~ 21 Kasım 2008 14:11
Toxic
21-11-2008, 18:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

beğendim :)

Kapalı Hesap (79876)
21-11-2008, 21:34   |  #5  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj
bycentrino
Evet Temalar gerçek güzel...
Ama hotmail ve yahoo da bulunan sürükle&bırak (Drag&Drop) hala gmailde yok...
O da işte google tarzı. Fazla cafcaflı değil. Ama olsa iyi olur klasör sistemi falan.

Aydın Bahadır
21-11-2008, 23:26   |  #6  
CHIP Online Yazar
16 mesaj

"Beta" olduğumuzu unutmayalım isterseniz arkadaşlar :) habere not düşmüştüm.. Bu dikkate alınırsa Gmail'in yakın zamanda tüm önerilerinize sağduyuyla yaklaşacağına emin olabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse Chrome'de bulunan 2 açığı ilgililere ilettim ve nazikçe geri döndüler, ikisininde tam olarak açık olmadığına beni ikna ettiler :) (nasıl bi adamım ben ya). Lütfen sizde şikayetlerinizi Gmail resmi grubunda dile getirmeyi unutmayın.. Buradaki şikayetlerinizi zaten düzenli olarak gözlemliyorum gerek yorumları gerekse forumları ama hepsine yetişemiyorum :)

Geliştirme grubu: http://groups.google.com/group/Gmail-Help-Discussion

ersinsa
22-11-2008, 04:18   |  #7  
ersinsa avatarı
Taze Üye
17 mesaj

google resmi temalarini cikarmadan once firefox Better Gmail 2 ile butun tasarimini degistirebiliyordum, fakat Googlenin yaptigi temalari daha guzel olmus.

TuncaBozkurt
23-11-2008, 19:09   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Hoş görünüyor.