Gmail'i bir de Bill Gates'ten dinleyin!

CHIP Online
19-04-2011, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bill Gates, Google Gmail'i ilk kez yayınlandığında, bakında hakkında neler demiş neler...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/gmai ... dinleyin_26388.html

Resimlerle: Daha güçlü bir Gmail için 6 pratik ipucu

Gmail, günümüzde lider e-posta çözümlerinden biri ve bu servis, Google'a ait. Gmail, 2004'te ilk çıktığında ise en çekici yanı, 2 GB'a kadar depolama alanı sunmasıydı. Bu kapasite de bu servis sayesinde binlerce e-posta'nın tutulabileceği anlamına geliyordu.

Steven Levy isimli yazar, son yayımlanan kitabı The Plex'te, birkaç yıl önce Bill Gates ile Gmail hakkındaki söyleşilerinden kısa bir kesite yer vermiş. Levy, Gates'e Gmail'i nasıl bulduğunu sorunca, Gates, bu kadar fazla alana şaşırdığını belirtiyor:
"Neden 1 GB'tan fazlasına ihtiyacınız olsun ki? Yani orada filmleri veya Power-Point sunularını mı saklıyorsunuz? Kaç mesaj var ki orada? Gerçekten bu durumun şu anda mesajların sayısından mı yoksa boyutundan mı kaynaklandığını anlamaya çalışıyorum."

Kitabında Bill Gates'in bu sözlerine yer veren Steven Levy, "Kafasında hesaplamayı yaptıktan sonra, Google'ın bu konuda yanlış bir şey yaptığı sonucuna vardı." şeklinde de bir yorumunu yine kitabında belirtiyor.

Bill Gates'e göre Gmail'in üzerine kurulu olduğu fikir; kullanıcıları hiçbir şekilde e-posta silmeye zorlamak istenmemesi. Gmail bugünlerde her kullanıcı için 7 GB'tan fazla depolama alanı sunuyor ve bu kapasite, gün geçtikçe artıyor.


Tüm konu: Gmail'i bir de Bill Gates'ten dinleyin!

Resimlerle: Daha güçlü bir Gmail için 6 pratik ipucu

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce en iyi e-posta servisi hangisi?

ramcixx
19-04-2011, 15:00   |  #2  
ramcixx avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
198 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2011

 

0

hotmail