Gmail şikayetleri giderek artıyor!

CHIP Online
05-06-2009, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bugüne kadar hep övgüyle bahsedilen Gmail, son zamanlarda önemli bir sorunla karşı karşıya...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Gmai ... -artiyor_13158.html

Resimlerle: 10 ek hizmet ile çok daha güçlü bir Gmail

Son zamanlarda Gmail'in istenmeyen e-posta filtresine bir şeyler oldu. Kullanıcılar her geçen gün artan spam e-postalardan rahatsız ve artık seslerini de yükseltmeye başladılar. Gmail destek forumlarda mutsuz yüzlerce Gmail kullanıcısı Google'ın bu konuya bir çözüm bulmasını istediklerini belirtiyorlar.

Üstelik özellikle son birkaç günde artan istenmeyen e-posta sayısının sebebi kullanıcılara gelen spam e-postaların artmış olması da değil. Kullanıcıların daha önce Gmail'de spam olarak işaretledikleri e-postalar yeniden gönderildiğinde gelen kutusuna düşmeye de başladılar. Google sorunu çözdüğünü açıkladı ama henüz şikayetler bitmedi.

Diğer yandan Gmail'in ücretsiz bir hizmet oluşu ve görünürde [url=""] halen beta sürecinde[/url] olması ise Google'ın daha da çok başının ağrımasını engelliyor.

Tüm konu: Gmail şikayetleri giderek artıyor!

Resimlerle: 10 ek hizmet ile çok daha güçlü bir Gmail

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu sorun sizi de etkiledi mi?

MBTGROUP
05-06-2009, 13:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Hayır,spamda kendi kutusuna geliyor.Ordada 1 ay sonra otomatik siliniyor.Hiç problem yok yani.
Bu arada google'ın gmaili var.Microsoft'un yaptığı bing'de de mail adresi varmı?

Thrystan
05-06-2009, 13:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
155 mesaj
pcword
Hayır,spamda kendi kutusuna geliyor.Ordada 1 ay sonra otomatik siliniyor.Hiç problem yok yani.
Bu arada google'ın gmaili var.Microsoft'un yaptığı bing'de de mail adresi varmı?
Bence böyle bir soru çok saçma. Microsoft'un tabi mail adresi var.
Kullandığımız
@live.com
@hotmail.com adresleri bing.com ile entegreli bir şekilde çalışmaktadır.

Üstelik microsoft'un sunduğu skydrive özelliği ile 25 GB lık dosya alanını online olarak kullanabiliyorsunuz.

Microsoft son 3-4 senelik bocalama dönemini geride bırakmış gibi gözüküyor. Her alanda Google ile yarışabilir. Her halde google ile yarışılamayacak tek alan yarım kalmış projelerin sayısıdır :D

MBTGROUP
05-06-2009, 13:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Bing den bahsediyorum ,diğerlerini elbetteki biliyorum.Bing'e özel adla değilller.Gmail nasıl google özel bing'özel bir mail adresi olmalı.

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 05 Haziran 2009 13:55
Thrystan
05-06-2009, 13:57   |  #5  
Yıllanmış Üye
155 mesaj
pcword
Bing den bahsediyorum ,diğerlerini elbetteki biliyorum.Bing'e özel adla değilller.Gmail nasıl google özel bing'özel bir mail adresi olmalı.
Hmmm beki o zaman şunu da hesaba katman gerekiyor. Google'ın şirket ismi de google o yüzden GoogleMail diyebiliyorlar.

Fakat Microsoft'ta böyle bir durum söz konusu değil. Her ürünü farklı isimlendiriyorlar.

Sonuç olarak bu soru şimdi daha da saçma oldu :) Birisinin şirket ismi ötekinin ürün ismi sonuçta :D

MBTGROUP
05-06-2009, 14:01   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Ya siz hastamısınız niye anlamak istemiyorsunuz.Bing'e özel mail adresi olmalı diyorum ne dolaştırıyorsunuz.Ne demek istediğimi çok iyi anladınızda oraya buraya ne çekiyorsunuz.Microsoft'mu bing'e özel mail adresi yapamıyacak?

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 05 Haziran 2009 14:11
Kapalı Hesap (53751)
05-06-2009, 14:01   |  #7  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Açıkçası artık Gmail uzantılı adreslerin daha çabuk spamcıların eline düştüğü kanaatindeyim. Windows Live Mail hesabıma ayda yılda bir spam gelirken Gmail'e her gün onlarca geliyor ne iş anlamadım. Bu arada anlamama nedenim 2 hesap/adres ile de aynı işlemleri yapıp aynı sitelere kayıt olmam falan yani farklı bir şey yapmıyorum.

tolter
05-06-2009, 15:02   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

bende anlamıyorum gmaile neden bu kadar spam geliyor ? bi virüs vardı gmail hesaplarını elegeciripspam basan herhalde onun işi

Ahmet Ertuğrul
06-06-2009, 14:23   |  #9  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Coşkun OLCA
Açıkçası artık Gmail uzantılı adreslerin daha çabuk spamcıların eline düştüğü kanaatindeyim. Windows Live Mail hesabıma ayda yılda bir spam gelirken Gmail'e her gün onlarca geliyor ne iş anlamadım. Bu arada anlamama nedenim 2 hesap/adres ile de aynı işlemleri yapıp aynı sitelere kayıt olmam falan yani farklı bir şey yapmıyorum.
Aynı şeyi ben de fark ettim. Hotmaile çok az spam gelirken, Gmail'e bir günde baya bir spam doluyor. Spam kutusuna tabi, o yüzden çok da önemsenecek bir şey değil.

Tartışıyoruz: Bu sorun sizi de etkiledi mi?
Sadece bir kere hatırlıyorum, geçenlerde bir spam düşmüştü Gelen kutusuna. Şaşırmıştım, sonra bir daha olmadı.

mapavrili
06-06-2009, 14:29   |  #10  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

Benim spam kutuma hemen hemen hergün spam düşüyor.hatta bazıları filtrelenmiş olsalar bile yine geliyor.

ainanç
06-06-2009, 19:52   |  #11  
Yıllanmış Üye
129 mesaj

ÇOK HAKLISINIZ AdRaMiTi

Ahmet Ertuğrul
06-06-2009, 20:29   |  #12  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
pcword
Ya siz hastamısınız niye anlamak istemiyorsunuz.Bing'e özel mail adresi olmalı diyorum ne dolaştırıyorsunuz.Ne demek istediğimi çok iyi anladınızda oraya buraya ne çekiyorsunuz.Microsoft'mu bing'e özel mail adresi yapamıyacak?
MSN Live Search'ü Bing yaptıkları gibi hotmaili de Bing yaparlar belki. Emin değil