Google+'a büyük darbe!

CHIP Online
17-06-2012, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

İki büyük devin Google+ hakkında aldıkları sert karar, Google için büyük yıkım olabilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/google-a-buyuk-darbe_34241.html

Resimlerle: Google'ın hayal kırıklıkları ve alternatifler

Oyun devleri EA ve Wooga, hafta içinde Google+ ile işbirliklerini bitireceklerini açıkladılar. Bu hareket, Google +'ın Facebook'la sosyal oyun alanında rekabetine büyük darbe vuracak gibi görünüyor.


Google+, geçen yılın Ağustos ayında oyun sayfasını devreye sokmuş ve Angry Birds, Zynga Poker gibi popüler oyunları portföyüne dahil etmişti.


Ancak şimdi Wooga Monster World'ü sayfadan kaldırdı, Bubble Island ve Diamond Dash sırada. Bu oyunların üçü de Facebook'ta çok başarılı bir grafik çiziyor.


Bir şirket sözcüsü "Bazı oyunları Google+'tan kaldırma kararı aldık çünkü Facebook'ta takipçi sayımız çok daha fazla ve bunların çoğu aktif kullanıcılar" dedi.


Aynı şekilde Electronic Arts tarafından satın alınmış olan PopCap de haftasonuna kadar Bejewelled Blitz'i Google+'tan kaldıracak.


Şirket "PopCap olarak Bejewelled Blitz'I Google+'tan kaldırarak kaynaklarımızı Bejeweled'ın diğer sürümleri için kullanmaya karar verdik" dedi.


Şu anda Google+, 40'ın üstünde oyunu kullanıcılarına sunuyor, ancak Facebook yine de tercih edilen platform olmayı sürdürüyor.

Tüm Konu: Google+'a büyük darbe!

Resimlerle: Google'ın hayal kırıklıkları ve alternatifler

Kaynak: www.chip.com.tr