Google anasayfa tasarımı değişecek mi?

CHIP Online
15-03-2010, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google sade anasayfasını değiştirecek mi? Bu sorunun cevabını aradık ve...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... secek-mi_18643.html

Resimlerle: Google'ın yeni yüzü!

Google arama pazarının lideri ve kullanıcıların büyük kısmı için standart internet aracı haline gelmiş durumda.

Ancak son 9 aydır Microsoft'un ciddi para ve emek döktüğü Bing arama motoru da rekabet oluşturuyor. Kullanıcıların alışkanlıklarının değişmesi çok zor ama Bing, Google'da olmayan "karar motoru" adı altında çeşitli özelliklere sahip.

Bing'in yeni arayüzü de dikkat çekti ve Google, liderken rekabeti göz ardı ederek zarar görmek istemiyor. Bu yüzden geçtiğimiz aylarda anasayfasında küçük bir değişiklik yaptı. Ardından Google News'in tasarımını değiştirdi. Ancak işler beklendiği gibi gitmedi ve News'in yeni tasarımı tutmadı.

İşte bu sonuç, Google'ın anasayfasını yenileme planlarını tekrar düşünmesine yol açtı. Google, kullanıcı alışkanlıklarını kendisi de değiştiremiyor. Daha uzun süre de alışılan klasik anasayfasından uzak bir tasarıma geçmesi mümkün görünmüyor.

Tüm konu: Google anasayfa tasarımı değişecek mi?

İzleyin: Google Earth harikası: Ships

Resimlerle: Google'ın yeni yüzü!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google sonsuza kadar böyle mi kalacak?

58zarali
15-03-2010, 19:52   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
80 mesaj

ona kazandıran zaten o sadeliği ve stabilitesi oldu bunun dışına çıkacağını pek zannetmiyorum. ufak tefek değişiklikler olabilir

_hEro
15-03-2010, 22:24   |  #3  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Kalacak mı bilmiyorum ama bana göre şu an için değişikliğe gerek yok.