Google, Android cep üreticilerine rest çekti!

CHIP Online
14-02-2014, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android'li  telefon üreten tüm firmalar, Google'ın bu tehdidi karşısında bakalım ne yapacak?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... st-cekti_45379.html

Resimlerle: Bu cepler Android 4.4 KitKat'lı!

Google ve Android telefon üreticileri arasında sürpriz bir restleşme yaşandığı ortaya çıktı. Google, telefon üreticilerinin yeni piyasaya süreceği modellerinde, Android'in son sürümü Kitkat'ı kullanmalarını istiyor. Ancak, KitKat'ın cihazlara uyarlanması telefon üreticileri için uzun test ve sertifikasyon süreçleri anlamına geldiği için, üreticiler bu süreç bitene kadar eski Android sürümlerinde modeller piyasaya sürüp müşterilerine "KitKat'a yükseltme" sözü veriyorlar.


Google ise bunun sağlıklı bir yol olmadığını belirterek, yeni Android telefonlarında en son Android sürümünün bulunmasını istiyor. Hatta bu konuda telefon üreticilerine rest çekerek, yeni çıkartacakları telefonları Google Play Store'a sokmama tehdidinde bulunduğu bile konuşuluyor. Google, bu resti sonuna kadar götürebilecek mi belli değil ancak kullanıcılar açısından düşündüğümüzde, insanların aylarca hatta yıllarca yeni Android sürümüne geçmeyi beklerken telefonlarını eskitip yeni telefon almak zorunda kaldıklarını biliyoruz.


Google'ın da Android ekosisteminin en çok şikayet alan bu güncelleme meselesini çözmek için artık ciddi adımlar atmak üzere olduğu görülüyor. Bakalım, Google'ın dediği mi olacak, yoksa telefon üreticilerinin mi?

Tüm Konu: Google, Android cep üreticilerine rest çekti!

Resimlerle: Bu cepler Android 4.4 KitKat'lı!

Kaynak: www.chip.com.tr