Google cebinizdeki uygulamaları silebilecek!

CHIP Online
17-10-2008, 20:56   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google beğenmediği Android uygulamalarını silecek. Üstelik uygulama sizin kendi cebinizde olsa bile.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... lebilecek_9173.html

Resimlerle: Google Android görücüye çıktı!

Google'ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı Andorid'li ilk cep telefonu G1 ile ilgili detaylı bilgiler de su yüzüne çıkıyor. Google'ın G1'i ile ilgili en çok dikkat çeken gelişme ise Google'ın, Apple'ın iPhone'unda uyguladığı 'kill switch' özelliğine G1'de yer verecek olması.

Peki nedir 'Kill Switch'?

İlk olarak Apple'ın iPhone'da uyguladığı bu özellik, Apple'ın iPhone'da görmek istemediği programları sadece App Store'dan kaldırmakla kalmayıp "sizin telefonunuzda" da devre dışı bırakabilmesine olanak tanıyor. Bir bakıma Apple, bu özellikle istemediği programların şalterini "tüm cephelerde" indirmiş oluyor.

Google'ın da Apple'ın iPhone'da kullandığı bu özelliği G1'de kullanmak niyetinde olduğu ortaya çıkınca ortalık karıştı. Böylece Google, "herhangi bir kimsenin" G1'inde bulunan programları dilediği gibi silebilme yetkisine sahip olacak. Google, bu özelliğe G1'lerinde yer vermesini şöyle izah ediyor: "Google, yazılım geliştiricisi dağıtım anlaşmasını çiğneyen uygulamaları gördüğünde, uzaktan erişimle bu tür uygulamaları cihazdan kaldırma imkanına sahiptir."  

Bunun yanında silinen uygulamalar için geri ödeme yapılmaya çalışılacağını da açıklayan Google, bu son açıklamasıyla kullanıcıların 'kill switch' ile ilgili endişelerini ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Tüm konu: Google cebinizdeki uygulamaları silebilecek!

İzleyin: Android'li G1 böyle çalışıyor!

Resimlerle: Google Android görücüye çıktı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google'ın 'Kill Switch' özelliğini kullanmasını doğru buluyor musunuz?

frozen
18-10-2008, 00:18   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

17 Ekim 2008 Cuma, 22:22
çok haklısın. Ben dediğimde geri kafalı oluyorum. şimdi siz ne oldunuz bakalım bana o cümleleri kuranlar.

adam cep telefonuma bile girdi. kafasına göre silebiliyor hemde? kafasina göre program silebilen kim bilir neler yapabilir. Mesaj takip, arama kaydı v.b aman tanrım

Google bitmek üzere gözümde.

iPhone da olduğuna inanırım çünkü apple paracı bir firma. ne yazık. bu kadar hazin bir durum el üstünde tutulan firmalar için.

Gerçekten microsoft bunu yapsaydı şimdi bu liste dolar taşardı.

Şimdi cevap verin de doğru buluyorum deyin bana.
Google gizliliğimizi koruyor diyin.
hoş sanki kim koruyor, ama yinede yanlış tanınıyor firma.

Fattur
18-10-2008, 16:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Elbetteki hayır.Almayı düşünüyordum.Blki ileryie doğru alırım diyordum.Tamamen vazgeçtim.Bence google 1 Numaralı casus olma yolunda iyi adım lar katetmeye başladı....

Basic21
19-10-2008, 01:04   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj

Bence çok yanlış bir uygulama olmuş.Google bile olsa hiç kimsenin böyle bir yetkiye sahip olmaması gerektiğini düşünüyorum.Almaktan vazgeçmek için yeter de artar bile.