Google Chrome Düzenleme

karma999
22-09-2017, 12:37   |  #1  
karma999 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar arkadaşlar, ben heralde 10 küsür senedir Mozilla kullanmaktayım artık gına geldi ve sonunda Chrome kurdum. Yeni olduğum için biraz değişik geldi, firefox da bildiğim bazı eklentileri kurdum ve sağ üst köşede görünüyorlar fakat gereksiz şeylerde görünüp yer kaplıyorlar. Bunların çalışmasına izin vermem ve yukarıdan kaldırmam mümkün müdür acaba? Mesela Idm ve Acrobat fazlalık orada ve bir kaç tane daha var böyle.

Bir de mümkünse işe yarayan eklenti isimlerini paylaşırsanız sevinirim. Ben internetten genel olarak bir göz atıp bazılarını yükledim, yüklediklerimi yazayım;

Adguard, Better History, Google Çeviri, Idm, Turn off the lights, ublock, unshorten.link, Veri tasarrufu ve Yeni sekme değiştirici.

White-Fox
22-09-2017, 13:29   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

İnternette gezinirken ki güvenliğiniz en güvensiz eklentiniz kadardır.Çok fazla eklenti browser'ın hızlı çalışmasını engelleyebilir.Tek ihtiyacınız olan reklam engelleyici.

karma999
22-09-2017, 13:39   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bende aynı şeyi düşündüm yazacaktım ama konu çok uzamasın diye eklemedim o ara da şu çeviri ve ışık kapatmayı kaldırdım zaten. Acrobat ı da kaldırmayı düşündüm ama emin olamadım ondan. "Geçerli web sayfasını Adobe PDF dosyasına dönüştür" yazıyor yani bir avantajı var mı? ki bunu ben kurmadım kendi geldi sanırım acrobatı yükleyince.

White-Fox
22-09-2017, 14:29   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Kaldırın hocam, dediğim gibi sadece reklam engelleyici kullanın oda isteğe bağlı yani ben şahsen youtube da çok takılmıyor olsam onuda kullanmazdım.