Google da "beta" olmaktan sıkıldı

CHIP Online
31-05-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Yıllar geçti ama pek çok Google ürünü hala beta. Garip olansa, Google'ın da bu işten memnun olmaması

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... -sikildi_13061.html

Resimlerle: 10 ek hizmet ile çok daha güçlü bir Gmail

Google'ın her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlediği Google I/O yani geliştiriciler konferansında söz döndü dolaştı Google'ın beta'lıktan bir türlü kurtulamayan ürünlerine geldi. Bu bitmeyen beta süreçleri [url=""]çok uzun süredir[/url] dikkatleri çekiyor. Beta'sından ayrılamayan en ünlü Google hizmeti ise şüphesiz [url=""]Gmail[/url].

Google adına konuşan ürün yöneticisi Jonathan Rochelle, "bu ufak bir rahatsızlık ve çok da uzak olmayan bir gelecekte bunun değiştiğini göreceksiniz" dedi. Fakat Rochelle'in sözlerine bakacak olursak görünüşe göre bunun nasıl gerçekleşeceği kısmı pek net değil; "Bunu çözmenin bir yolunu bulacağız".

Rochedelle ayrıca "Bizim anladığımız "beta" terimi, yazılım endüstrisinde kullanılan terim ile tam olarak aynı şey değil. Biz bu ürünleri satıyoruz ve iç yapımızda bunları beta gibi görmüyoruz" diyor. Buna rağmen beta demeyi sürdürüyorlar. Bakalım ne zaman Google'ın anladığı anlamda beta'lar, bizim algıladığımız anlamda beta olmaktan çıkacaklar...

Tüm konu: Google da "beta" olmaktan sıkıldı

İzleyin: Chrome için TV reklamı

Resimlerle: 10 ek hizmet ile çok daha güçlü bir Gmail

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz Google'ın beta'larından rahatsız oluyor musunuz?

H@ckerCesur
31-05-2009, 13:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

yoo hiç rahatsızlık duymuyorum.
Google zaten işini biliyor. Mesela chrome çok beta süreci yaşamadı. Çünkü rekabet var ve yerini almak zorunda.

Thrystan
31-05-2009, 14:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
155 mesaj

Valla bende rahatsızlık duymuyorum. Çünkü beta demek deneme sürümü demek. Bende işimi deneme sürümlerine falan bırakamam. Genel kullanıcı vardır birde genel kullanmayıcı vardır. Bende kullanmayıcıyım :)

Google biraz adam olsunda elindeki işleri bitirmeye baksın. Her hafta yeni birşey çıkarcaklarına bir işi adam gibi yapsın. Böyle hani çocuklar herşey ister sonra birdaha yüzüne bakmaz ya google da öyle yapıyor.

Yaa bu android beta olmaktan çıktı mı onu bilen var mı? Çıksada bile bizim kapı gibi mahkemelerimiz var.

"Android mahkeme kararıyla kapatılmıştır"
"Eee ben kısa mesaj atıcaktım"
"Yasak kardeş olmaz"
"Niye ki"
"Senin Android ban yedi Bandroid oldu" zuhahha

Ahmet Ertuğrul
31-05-2009, 16:36   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Gmail'in bir kusurunu ya da eksiğini görmedim ben. Onu betadan çıkarıp Labs'e "beta"yı ekleseler olur.

Fattur
02-06-2009, 20:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bişeyi de tam yapsa şaşırım zaten dedirtcek cinsten oluyor bazen...