Google da işin içine giriyor!

CHIP Online
02-09-2013, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google'dan gelen haber, neredeyse herkesin yaptığı bu şeyi internet devinin de yapacağını gösteriyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... -giriyor_42397.html

Resimlerle: 11 yüksek teknoloji ürünü kol saati!

Apple'ın akıllı saatini duyurmasına günler kaldığı düşünülüyor. Samsung'un da benzer bir saati birkaç güne kadar duyurması bekleniyor. Bu sırada Google, henüz fazla rakibi görünmeyen akıllı gözlüğü Google Glass ile çok fazla meşgul oluyordu ancak elbette dijital dünyanın yükselen yeni trendi akıllı saatlere kayıtsız kalması beklenemezdi. Ve sonunda Google'ın da akıllı saat üretimi için düğmeye bastığı anlaşıldı.


WIMM labs isimli, akıllı saat üreten bir firma artık Google'ın kanatları altında uçmaya devam edeceğini açıklayarak bütün ilgiyi üzerine topladı.


2011 yılında ilk akıllı telefonları üreten firmalardan biri olan WIMM bu tecrübesini artık Google için kullanacak ve Google'ın akıllı telefonlarını üretecek. Halihazırda Android bazlı akıllı telefonlar üreten WIMM'ın Google'ın teknolojik altyapısına adapte olmasının fazla zaman almayacağı, yeni Google saatlerinin yakında piyasada olabileceği konuşuluyor.


2012'den beri Google ile "gizli" bir işbirliği yürüttüğünü ifade eden şirket, artık bu ortaklığı açıklamanın vaktini geldiğini vurgularken eski telefonlarının satışını durdurduklarını da belirttiler. Dolayısıyla, bundan sonra WIMM'den, Google markalı telefonların geleceği de kesinleşmiş oldu.


Teknoloji dünyasında ayrıca WIMM'ın "giyilebilir bilgisayar" konusundaki tecrübelerinin bir kısmının Google Glass'a da aktarılabileceği konuşuluyor. Google'ın bu satın alma için ne kadar ödediği henüz bilinmiyor. Google da henüz resmi bir açıklama yapmış değil ama WIMM'ın açıklaması operasyonun boyutlarını göz önüne yeterince seriyor.

Tüm Konu: Google da işin içine giriyor!

Resimlerle: 11 yüksek teknoloji ürünü kol saati!

Kaynak: www.chip.com.tr