Google'dan Google+ itirafı!

CHIP Online
19-02-2014, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google, "hayalet avlayan" sosyal ağı Google+'tan neden vaz geçemiyor? İşte önemli bir itiraf!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/google-dan-google-itirafi_45486.html

Resimlerle: Google Maps ile tarihi yerleri keşfedin

Google+, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların karşısında terkedilmiş bir yer. Çoğumuzun bir Google+ hesabı var, ancak siteye girip ne olup bittiğine bakmıyoruz bile. New York Times'ın raporuna göre ise Google, Google+'tan istediğini almış durumda. Çünkü yazılım devinin amacı, yaptığımız her şeyi izleyip bu kişisel bilgileri reklamcılara satmak.


Aslında Google+'ın bu yöne doğru ilerlediği, Google'ın 2011'de bizi Google+'ta kendi isimlerimizi kullanmaya zorlamasıyla anlaşılmıştı. Şimdi ise Google, gerçek amacını kurumsal bir dille de olsa Times'a ürün yönetimi yardımcı başkanı Bradley Horowitz'in şu sözleriyle itiraf etti.


"Google Plus, kendiniz olmanıza ve Google'ın kim olduğunuzu genel olarak anlamasına izin veriyor."


Times'a göre Google+'ın topladığı veriler, ilk açıldığı zamana göre daha da değerli bir hale geldi. Times, Plus sayesinde Google'ın Gmail'deki arkadaşlıklarınızı, Maps ile arkadaşlarınızın nereye gittiğini ve hangi web sitelerinde zaman geçirdiğini anlayabiliyor. Times'a göre sadece tüketiciler değil, markalar da Google+ hesabı açmaya zorlanıyorlar. Google, Plus hesabı olan şirketlere sağ taraftaki sonuçlarda üstte durma garantisi verdiği gibi, onları arama sonuçlarında daha yukarıda gösteriyor.

Tüm Konu: Google'dan Google+ itirafı!

Resimlerle: Google Maps ile tarihi yerleri keşfedin

Kaynak: www.chip.com.tr