Google Earth'e bir harika daha...

CHIP Online
01-06-2009, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google Earth'ün evimize kadar taşıdığı 3B Dünya harikalarına bir yenisi daha eklendi. İşte detaylar.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... ika-daha_13083.html

Resimlerle: Google Earth'te 3B Disneyland

Google Earth'teki Dünyamızın alabildiğine detaylı görüntüleri bizi uzunca bir süredir büyülüyor. Hatta çoğu önemli yapıyı üç boyutlu görmek de mümkün.

Geçtiğimiz sene Disney Florida'daki eğlence parkını üç boyutlu olarak sanal dünyada inşa edip Google Earth'e koyarak bu eğlenceyi bir adım öteye taşımıştı.

Walt Disney bu sene de yapacağını yaptı ve bu sefer Paris'teki Disneyland'i üç boyutlu olarak Google Earth kullanıcılarına sundu. 85.000 fotoğraftan ve 500'den fazla özel objeden oluşan üç boyutlu eğlence parkı o kadar ayrıntılı yapılmış ki fotoğrafçıların yapıları ve gezilecek yerleri bir araya getirmesi 20 günlerini almış. Ortaya çıkan ise 450GB'lık üç boyutlu bir eğlence parkı olmuş.

Paris'teki Disneyland'i evinizdeki rahat koltuğunuzdan kalkmadan gezmek için tek ihtiyacınız Google Earth'ün en son sürümü.

Google Earth'ü kurduktan sonra arama çubuğuna "Disneyland Paris" yazın. Bu şekilde en hızlı şekilde Disneyland'e ulaşabilirsiniz.

Tüm konu: Google Earth'e bir harika daha...

Resimlerle: Google Earth'te 3B Disneyland

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: 3B Disneyland'i beğendiniz mi?

Thrystan
01-06-2009, 13:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
155 mesaj

Eee sonuç? Gitmiş kadar olduk mu?? Tabiki hayırr :) Sadece millete geyik olsun diye böyle şeyler sunuyorlar.

İşi gücü olmayan net bağımlıları da "ooo süper bişiy bu" diyecek :)

Bazı şeyler görülmez yaşanır. Yalnız bu adamlar kafayı o kadar digital dünya ile bozmuşlar ki artık herşeyi digital ortamda yaşanır zannediyorlar.

İlk başta İCQ, MSN de falan kız tavlamaklarla başladı. Sonra msn de çevrimdışı msj atma çıktı mertlik bozuldu. Herkes sanki pusuda bekliyor. Ya internetten bir kızla tanışırken herşey çok farklı :) Hani bir ortamda bir kızın yanına gidip merhaba diyince o içindeki heyecanı hissedemezsin nette :D

Ama ne yazık ki "Abi matrix gibi işte okula bile evden çıkmadan gidiyorum" :D diyen tipler çıkacak yakında :D

Hiper£l£v£nKids
01-06-2009, 16:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Hiç gerek yok napayım ben "DisneyLand"'ı

Ahmet Ertuğrul
01-06-2009, 20:38   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj
Thrystan
Ama ne yazık ki "Abi matrix gibi işte okula bile evden çıkmadan gidiyorum" :D diyen tipler çıkacak yakında :
Bir arkadaşım Kazakistan'daki bilmem ne eğitim programına buradan net üzerinden katılıyor derslere.

Fattur
02-06-2009, 19:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bana sorarsanız gereksiz birşey gibi duruyor ama işte bi gezmeden önce gideceğiniz yre hakkında ön araştırma için iyi olabilir...