Google Firefox ve Chrome kullanın diyor

CHIP Online
19-12-2008, 00:44   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google'dan Gmail kullanıcılarına anlamlı mesaj: Firefox ve Chrome tüm sorunlarınıza ilaç olacak...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... in-diyor_10101.html

Resimlerle: Google ve hizmetlerine 10 alternatif

Belki fark ettiniz belki etmediniz... Gmail hesabınıza giriş yaptığınızda, sayfanın üst kısmında kırmızı yazılmış "Daha hızlı Gmail" cümlesini göreceksiniz. Bu cümle ilk bakışta Gmail'i daha hızlı kullanmak olarak algılansa da, işin içinde daha ilginç bir detay gizli.

"Daha hızlı Gmail" bağlantısına tıklarsanız, Gmail yardım sayfalarına yönlendiriliyor ve "Daha hızlı bir tarayıcı kullanarak Gmail işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirin" başlıklı bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Burada Gmail'i daha hızlı kullanmak için desteklenen tarayıcılardan bahsediliyor ve hemen altında da iki farklı logo bulunuyor: Chrome ve Firefox. IE logosuna ise sayfada yer verilmiyor. Sadece, bu iki logonun altında Internet Explorer'un daha hızlı bir sürümü olan IE8'in geliştirilme aşamasında olduğu ve beta sürümünün yayınlandığı notu düşülmüş.

Buraya kadar her şey normal gibi görünüyor olabilir; zira IE8 gerçekten de geliştirilme aşamasında. IE7'nin de artık eski bir tarayıcı olduğu ve bu listede yer almadığı belki kabul edilebilir. Ama bahsettiğimiz "Daha hızlı Gmail" bağlantısı sadece Internet Explorer üzerinden Gmail'e giriş yapıldığında ortaya çıkıyor. Chrome ya da Firefox ile Gmail'e girenler ise aynı bağlantıyı göremiyor.

CHIP Online yorumu:
Google, yeni tarayıcısı Chrome'un web tarayıcı pazarında iyi bir yere sahip olabilmesi için öncelikle IE egemenliğini yok etmek zorunda olduğunu çok iyi biliyor. Bunun için de en ciddi hamlelerinden birini yapıyor ve Gmail'i kullanıyor. Bakalım Google'ın bu hedefine ulaşmak için bir sonraki hamlesi ne olacak?

Tüm konu: Google Firefox ve Chrome kullanın diyor

İzleyin: Google SearchWiki

Resimlerle: Google ve hizmetlerine 10 alternatif

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Internet Explorer egemenliği ortadan kalkabilir mi?

kurtbey
19-12-2008, 01:59   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
51 mesaj

bence tekrar kontrol etmelisiniz çünkü İE FİREFOX CHROME Üçününde logosu mevcut heralde bu yazıyı okuyunca koymaya karar verdiler....

Son Düzenleme: kurtbey ~ 19 Aralık 2008 01:59
Selçuk İslamoğlu
19-12-2008, 03:26   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Yok bu yenisi anlaşılan ;)

ID numarası daha yüksek

Fattur
19-12-2008, 16:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

SAnmıyorum.

Ayrıca galiba bunlar aptal.

Daha hızlı bir tarayıcı kullanarak Gmail işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirin

Şu anki tarayıcınızın (Internet Explorer 6) güncel olmadığını fark ettik. Gmail deneyiminizi geliştirmek ve Gmail'i ortalamada iki kat daha hızlı çalışır hale getirmek amacıyla, tarayıcınızı Windows üzerinde çalışan daha hızlı bir Gmail tarafından desteklenen tarayıcı'ya yükseltmenizi öneririz.

ben sistemimde ie7 var ve ben siteye opera ile giriyorum ama adamların dediğine bak :D:D:D

ilginch
19-12-2008, 18:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

chrome hepsinden daha hızlı ama; ie nin egemenliği azaltılamaz.
çünkü bütün bilgisayarlara yüklü olarak geliyor ve çoğu kişi ie den başka bir tarayıcı olduğunu bilmiyor..

beepha
20-12-2008, 00:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
156 mesaj

IE piyasadaki ezici üstün ;)

vazgeçilmezlerden biri

Chrome çok hızlı ama şu an çok yetersiz
Firefox hakkında başıma ördüğü son çoraptan sonra emin değilim

Toxic
20-12-2008, 13:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

Tartışıyoruz: Sizce Internet Explorer egemenliği ortadan kalkabilir mi?

şuan bile kalkıyor

Boracalin
25-12-2008, 23:45   |  #8  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Arkadaşım ff nasıl bir çorap ördü başına allah allah... neyse konumuz ie egemenliği.. ie egemenliğinin tek nedeni birçok windows kullanıcısının başka tarayıcılar olduğundan bihaber oluşu... bence önce kullanıcıları biraz bilinçlendirmek gerekiyor... ie nin çok çok da iyi bir tarayıcı olmadığı çok çok daha iyi alternatifleri olduğunu falan anlatmak lazım kullanıcılara... ben yaklaşık 3 senedir beni mecbur bırakan bir sayfa olmadıkça ie kullanmıyorum kullanmakta istemiyorum zaten... I Love FF3...