Google için optimize edilen İnternet Explorer 8

OğuzxPc
24-08-2009, 20:03   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
661 mesaj

Internet Explorer 8'deki Yenilikler

• Hızlandırıcılar, bir adresin eşlenmesi gibi görevlerin otomatikleştirilmesine yardımcı olur
  • Web Dilimleri, sık kullandığınız sitelerdeki değişiklikleri takip etmenizi sağlar
  • Gelişmiş Sekmeli Tarama, birçok sekmeyi aynı anda yönetmenize yardımcı olur
"Google için optimize edilmiştir" ne anlama gelir?
  • Kişiselleştirebileceğiniz bir Google ana sayfası
  • Önceden yüklenmiş Google Araç Çubuğu
  • Varsayılan arama motorunuzun Google’a ayarlanması
  • Gmail, Blogger ve diğer sitelere kolay bir şekilde erişebilmeniz için hızlandırıcılar
Kaynak:http://www.google.com/toolbar/ie8/intl/tr/

PcMaKeR
24-08-2009, 20:33   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

İlginç şaşırmadım dersem yalan olur.
Google ve Özel Optimizeli IE 8.

Çok ilginç.

Yanlız hizmet sözleşmesinde hiç Microsofttan yer verilmemiş. Kendi malı gibi sunmuş. "Internet Explorer 8"

MS istese dava açar ama işine geliyor :P

BeSuBa
24-08-2009, 21:00   |  #3  
BeSuBa avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
115 mesaj

Dikkat ederseniz telif hakları ihlal edilmemiş bu sadece bildiğinin google toolbardır.Ortada bir haksızlık yok ne i e 8 in kodlarıyla oynanmış nede google ismini değiştirerek vermiş bildiğiniz toolbar. 

PcMaKeR
24-08-2009, 21:59   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

indir bakalım google toolbar mı.

Ya en çok şuna sinir oluyorum. Bana bilmişlik taslanmasından nefret ediyorum. ben mesajımı yazarken birşeye dayanarak mesaj yazarım! indir gör!17 mb lık toolbarı nerede gördün. ie8full.exe ne demek ! neden windows 7 için yok bu da windows vista ve windows xp için var.

Düşünerek cevap yazın şuraya. Bana bilmişlik taslamayın!

OğuzxPc
24-08-2009, 22:08   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
661 mesaj

zaten windows 7 çıkmadığından yok arkadaşım

PcMaKeR
24-08-2009, 22:55   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Al bir zeki daha!
Windows 7 rc yok, MSDN ve Technetteki Windows 7 zaten şaka. Forumdaki windows 7 ler uydurma.
Microsoft Windows 7 diye birşey çıkarmadı ki. Google da öyle birşey kullansın. Adamlar almışlar vista yada windows xp için olan windows 7 yi içine activex i koymuşlar özel inf dosyası hazırlayıp millete google a özel ie8 diye yutturmuşlar. Yaptıkları tek şey Microsoftun kolay dağıtılabilirliğini alıp yaymak başka birşey değil.

Windows 7 için olmamasının sebebi sistemde zaten ie 8 olması ve şuan için ab zımbırtısının kararının kesinleşmemesinden dolayı toolbarı windows 7 için tam anlamıyla sunmaması...

pcman34
24-08-2009, 23:11   |  #7  
pcman34 avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

PcMaKeR tamamen katılıyorum, arkadaşlar bir yorum yaparken emin olmadığınız ya da ordan burdan duyduğunuz şeyleri foruma yazmayın dimi yanlışım var mı yoksa bide resimdeki xp nin teması biraz değişik küçültülmüş gibi

Son Düzenleme: pcman34 ~ 24 Ağustos 2009 23:12
OğuzxPc
25-08-2009, 08:20   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
661 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Al bir zeki daha!
Windows 7 rc yok, MSDN ve Technetteki Windows 7 zaten şaka. Forumdaki windows 7 ler uydurma.
Microsoft Windows 7 diye birşey çıkarmadı ki. Google da öyle birşey kullansın. Adamlar almışlar vista yada windows xp için olan windows 7 yi içine activex i koymuşlar özel inf dosyası hazırlayıp millete google a özel ie8 diye yutturmuşlar. Yaptıkları tek şey Microsoftun kolay dağıtılabilirliğini alıp yaymak başka birşey değil.

Windows 7 için olmamasının sebebi sistemde zaten ie 8 olması ve şuan için ab zımbırtısının kararının kesinleşmemesinden dolayı toolbarı windows 7 için tam anlamıyla sunmaması...
zaaa xD kafam uçmuş neyse ayrıca sen baya bi asabisin arkadaş :)

PcMaKeR
25-08-2009, 09:13   |  #9  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

OğuzxPc şimdi sakinim. Normalde sakinim ama bazen dinlenmiyor sözüm. Ben bu tür şeyleri tam emin olmadan yazmıyorum ;);)

Forumda daha yenisin tanıdıkça nasıl biri olduğumu anlarsın ;)

Google ana ie çekirdeğini oynamamış oynayamaz kodları elinde yok ama kurulumu oynamış ve özel activex ve diğer özellikleri kendi katmış. Google ı gerçekten bu konuda kınıyorum. Lisans sözleşmesinde hiç microsoft geçmiyor. Sahiplenmiş kendi malı gibi...

_OnuR_
25-08-2009, 11:24   |  #10  
_OnuR_ avatarı
Yıllanmış Üye
890 mesaj

bide google'a ie8 yazınca hemen google'ın sayfası çıkıyo başa(sponsor bağlantı olarak)

BeSuBa
25-08-2009, 11:33   |  #11  
BeSuBa avatarı
Yıllanmış Üye
115 mesaj
OğuzxPc şimdi sakinim. Normalde sakinim ama bazen dinlenmiyor sözüm. Ben bu tür şeyleri tam emin olmadan yazmıyorum ;);)

Forumda daha yenisin tanıdıkça nasıl biri olduğumu anlarsın ;)

Google ana ie çekirdeğini oynamamış oynayamaz kodları elinde yok ama kurulumu oynamış ve özel activex ve diğer özellikleri kendi katmış. Google ı gerçekten bu konuda kınıyorum. Lisans sözleşmesinde hiç microsoft geçmiyor. Sahiplenmiş kendi malı gibi...

sayın çok bilen arkadaşım burası polemik yeri değil microsoft buna hiç göz yumarmı ki böyle bişeyi google kabul edermi? bilmeden konuşan kişi sensin ve kimseyide suçlamaya hakkın yok ayrıca sorarım ki telif hakkı nedir yada şartlarını yasalarını biliomusun Ceo sertifikan mı var?

BeSuBa
25-08-2009, 11:38   |  #12  
BeSuBa avatarı
Yıllanmış Üye
115 mesaj
Al bir zeki daha!

bak kendi ağzınla söylüyorsun inf dosyası hazırlayıp içine koymuşlar ie 8 de hiç bir değişiklik yok ayrıca "Al bir zeki daha" ibarisi bilgilerine dayanarak söyleyen biri için hiç iç açıcı değil bir sorun varsa düzgünce uyar.

PcMaKeR
25-08-2009, 11:56   |  #13  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Sabah sabah sinirlerimi germe benim. Miller MS den alıp istediğini gibi oynarken iyi ama ms kendi hakkıyla geliştirip dağıtırken pazarlarken kötü. MS de olsam hiç beklemem yasal yola başvururum.

Laflarım beni ilgilendirir seni değil. Senin ne düşündüğünde beni ilgilendirmez. Ne düşünürsen düşün ama oraya yazdığınız cümleleri forum üyeleri okumuyor binlerce kişi okuyor. Bu yüzden yanlış bilgi verip kafa karıştırmayın.

Kaçtane toolbar gördün 17 mblık. indir incele bakim neler yapıyor. o inf dosyasının oynanması ie 8 in oynanması olmuyor değil mi? Sadece toolbar değil. Internet explorer 8 in bing, msn vb herşeyle bağlantısını kopartıp heryere google linkleri ekliyor. Yetmezmiş gibi toolbarla sizin tarama istatistiklerini bir güzel google a bildiriyor.

Önerim bunu kimsenin indirmemesi.

Bana üstünlük kurma benim bilgim bana yetiyor da artıyor konuşacaksan bana hitap etmeden konuş. Sizin orda yazdıklarınızı ben çoktan öğrenmiş sindirmiş yoluma devam etmişimdir. O al bir zeki daha sözü bu anlama geliyor.

OğuzxPc
25-08-2009, 18:06   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
661 mesaj

hoop ağır ol noluyo by bilmiş kendinizi bişey zannetmeyin

Selçuk İslamoğlu
25-08-2009, 18:38   |  #15  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Sakin olun

Microsoft herkese IE8'i kendine özgü özelleştirip dağıtma hakkı veriyor. Google'a özel "özelleştirip dağıtamazsın" diyemez.

BeSuBa
25-08-2009, 18:59   |  #16  
BeSuBa avatarı
Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
Sakin olun

Microsoft herkese IE8'i kendine özgü özelleştirip dağıtma hakkı veriyor. Google'a özel "özelleştirip dağıtamazsın" diyemez.

kendisini üstün gören ve aşağılayan arkadaş sanırım cevabını aldı.Unutma hayatta kimseyi küçümsemeyin.Şimdi ben burda  oturup benim bilgim senden çok yok benim babam senin babanı döver muhabbetine girmeyecem

"AKIL YAŞTA DEĞİL BAŞTADIR.."

gokhan38
26-08-2009, 00:36   |  #17  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

ya arkadaşlar boşuna kavga etmeyın bence bırbırınızı kırmaya degmez herkezın bı goruşu var uyup uymamak kullanıcının elınde herkez goruşunu bıldırsın tabı bılıyorsanız bıldırın emın olmadıgınız şeylerı bılıyormuş gıbı anlatmayın lutfen
bilgilerımızı bırbırımızı kırmadan paylaşalım,  saygılar.

NaMa
26-08-2009, 01:09   |  #18  
Yıllanmış Üye
188 mesaj

ms derdi birilerini germiş :D ki dert bile değil :D

xghostxd
26-08-2009, 01:27   |  #19  
Yıllanmış Üye
510 mesaj

google başta çuvallamış 64bit desteği yokmuş indirdikten sonra anladım

Fattur
26-08-2009, 02:19   |  #20  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Birşey olmaz...
En azından kavgaya değmez...

Son Düzenleme: Fattur ~ 26 Ağustos 2009 02:30
ismet35
26-08-2009, 09:33   |  #21  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj

Ortam yine gerilmiş yav :)

Şimdi ben  bi soru sorucam..
Bu madem Orjinal IE 8 değil,kurarken pc'mizde olan IE'nin üstüne mi kuruluyor yoksa Fırefox gibi ayrı bir tarayıcı olarak mı çalışıyor ?

PcMaKeR
26-08-2009, 10:10   |  #22  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
Sakin olun

Kullanım sözleşmesini inceledin mi abi?

Microsoft hakkında tek kelime geçmiyor.

Özelleştirilebiliyor ama dağıtılırken en azından Microsoft malı gibi gösterilmeli. Google resmen şöyle dağıtıyor: Google Internet Explorer.

Başkalarıda boşboş konuşuyor. Neyse. Akıl baştadır ama işletmesini bilene...

Alıntı: ismet35  
Ortam yine gerilmiş yav :)

Şimdi ben  bi soru sorucam..
Bumadem Orjinal IE 8 değil,kurarken pc'mizde olan IE'nin üstüne mikuruluyor yoksa Fırefox gibi ayrı bir tarayıcı olarak mı çalışıyor ?

Internet Explorer ın bütün sürümlerinde sisteme internet explorer kurarsan firefox gibi ayrı ayrı kurulmaz. Sistemdeki entegre ie yi kaldırır kendi sürümünü kurar.

Şunu unutma: Internet explorer 8 i kurduğunda üzerine tekrar ie 7 ve ie 6 kuramazsın. illa ie 8 i kaldıracaksın. Kaldırdıktan sonra üzerinde hangi ie kuruluysa o versiyona dönüyor.

ismet35
26-08-2009, 10:14   |  #23  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj
Internet Explorer ın bütün sürümlerinde sisteme internet explorer kurarsan firefox gibi ayrı ayrı kurulmaz. Sistemdeki entegre ie yi kaldırır kendi sürümünü kurar.

Şunu unutma: Internet explorer 8 i kurduğunda üzerine tekrar ie 7 ve ie 6 kuramazsın. illa ie 8 i kaldıracaksın. Kaldırdıktan sonra üzerinde hangi ie kuruluysa o versiyona dönüyor.

Bende 7 var..Şimdi bunu kurarsam kaldırmak istediğimde 8'de kalacak ?
Kalsın o zaman....:)
Teşekkürler.

OğuzxPc
26-08-2009, 10:50   |  #24  
OP Yıllanmış Üye
661 mesaj
Alıntı: ismet35  
Bende 7 var..Şimdi bunu kurarsam kaldırmak istediğimde 8'de kalacak ?
Kalsın o zaman....:)
Teşekkürler.
yazıyı tam okumuyon herhalde kaldırdıktan sonra eski versiyona dönüyor diyo görmüyon mu

ismet35
26-08-2009, 11:06   |  #25  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj
Alıntı: OğuzxPc  
yazıyı tam okumuyon herhalde kaldırdıktan sonra eski versiyona dönüyor diyo görmüyon
Görmedim yani ne oldu artistlik taslamana ne gerek var?
Hey Allahım..