Google'ın "havuz problemi" nihayet çözüldü

CHIP Online
20-02-2009, 11:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google'ın Street View hizmetine karşı açılan en ciddi dava nihayet sona erdi. İşte kazanan...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... -cozuldu_11033.html

Resimlerle: Google'ın Street View aracından çok özel kareler

Google'ın Street View özelliği bir yandan en çok ilgi çeken internet hizmetlerinden biri olurken, diğer yandan tartışmalı uygulama pek çok kişiyi de rahatsız ediyor. Google'ın sokak sokak dolaşarak dünyanın farklı yerlerinin gerçek görüntülerini Street View'da yayınlamasından sonra rahatsız olan ABD'li bir çift, Aaron ve Christine Boring çifti arama motoru devine bu yüzden tam 6 dava açmıştı. Bu davaları, yaklaşık 1 yıl önce sizlere buradan duyurmuştuk.

Davalardan en ilginci ise çiftin inzivada olduklarını ve Google'ın kendi özel bahçelerini ve yüzme havuzlarının görüntülerini internette yayınlayarak buna saygısızlık ettiği yönündeki iddialarına dayanıyordu. Fakat yargıç bunu inandırıcı bulmadı. Yargıç Boring çiftinin inzivada olması halinde bu konuyu bir dava ile değil, Google'a gönderecekleri bir istekle çözmeye çalışacaklarını düşündü. Gerçekten de davayı açarak inzivada olduğunu iddia eden çift Street View'daki havuz görüntüsünden çok daha fazla kamuoyu önünde boy göstermiş oldular.

Tüm konu: Google'ın "havuz problemi" nihayet çözüldü

Resimlerle: Google'ın Street View aracından çok özel kareler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Street View'a açılan davaların sonu gelecek mi?

ilginch
20-02-2009, 12:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,635 mesaj

sen bir arabanın arkasında afedersiniz, işiyorsan, görülme riskini göze almışsındır.(geçenlerde çıkan bir haber)
google'ı destekliyorum.
teröristler google earth ü kullanarak saldırı düzenliyormuş; biri atomu parçalamayı buldu,bazıları elektrik üretmek için bunu kullandı,bazıları insanları öldürmek için..
bilmem anlatabildim mi

Fattur
20-02-2009, 23:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Sanmıyorum..

Polat Alemdar
20-02-2009, 23:56   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

davalar hep açılır ama kazanana hep google olur bence.