Google'ın yeni hedefi Firefox mu?

CHIP Online
13-11-2008, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google'ın alternatif ofis seti StarOffice'i yazılım paketinden çıkartması, gözleri Firefox'a çevirdi

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... irefox-mu_9551.html

Resimlerle: Firefox'un olmazsa olmaz eklentileri

Sun Microsystems'e ait Office paketi StarOffice, Google Pack yazılım setinden çıkarılıyor. Google'ın yazılım koleksiyonu firmanın kendi geliştirdiği yazılımların yanında Norton Security ve Firefoxgibi, üçüncü parti geliştiricilerin programlarını da sunuyor. Kısa bir süre önceye kadar Sun'ın Office seti paketin içindeydi ama şimdi sessiz sedasız bir şekilde çıkarıldı.

Bu adım kullanıcıları Google Docs'a yöneltmek için kasten yapılmış bir hareket olabilir. Eğer durum gerçekten buysa, pek çok popüler yazılım da yavaş yavaş paketten çıkartılmaya başlanabilir. Google'ın web tarayıcısı Chrome'a verdiği büyük önem göz önünde bulundurulduğunda, sıradaki kurbanın Firefox olması kuvvetle muhtemel. Bakalım Google, kendi tarayıcısını ön plana çıkartmak için Mozilla ile ters düşmeyi göze alabilecek mi?

Download: Google Pack

Tüm konu: Google'ın yeni hedefi Firefox mu?

Resimlerle: Firefox'un olmazsa olmaz eklentileri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: StarOffice'i kullandınız mı? Yorumlarınızı bizimle paylaşın...

Kapalı Hesap (79876)
13-11-2008, 02:14   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,252 mesaj

Star office kullanmadım googlenin star officeyi paketten çıkarmasındaki amacı google kendi office programını koyacak heralde. Google sessiz çalışan bir firma ne yapacağı belli olmaz.

Fattur
13-11-2008, 16:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Evet kullandım.Google docs tan daha iyi