Google interneti nasıl hızlandıracak?

CHIP Online
25-06-2009, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google şimdi de kafayı interneti hızlandırmaya taktı. İşte internet devinin bu konuda ilk adımı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... ndiracak_13549.html

Resimlerle: Google'ın pek bilinmeyen özel sayfaları

Google programcılara interneti ve web sitelerini hızlandırmak amacı ile açtığı yeni web sitesinde şirketin yıllar boyunca edindiği tecrübeyi paylaşıyor.

Site içerisinde yer alan püf noktaları, ipuçları, adım adım bilgi veren kılavuzlar Google'ın internette görselliğe değil performansa önem veren programcıları dünya çapında bir araya getirmeyi hedefliyor. Sitede aynı zamanda görüş alışverişine imkan veren, soru sorup yanıt alınabilecek bölümler de yer alıyor.

Google daha önce de internette web sitelerinin ve tarayıcıların performansından memnun olmadığını, bu yüzden Chrome web tarayıcısını icat ettiğini defalarca dile getirmişti. Google yeni teknolojiler arasında özellikle HTML 5 standardına önem veriyor. Bu yeni standardın web uygulamalarını ve Javascript işlemlerini hızlandıracağı öngörülüyor.

Sitede ek olarak neler var?
Google'ın programcılar ve uygulama geliştiricileri için özel olarak hazırladığı bu web sitesinde performans ölçüm araçları, problem çözme ve optimizasyon uygulamaları da bulunuyor. Google'ın bu yeni hizmetin http://code.google.com/speed adresinden erişilebiliyor.

Google'ın yeni oluşum hakkında yaptığı açıklamaları videomuzda izleyebilirsiniz.

Tüm konu: Google interneti nasıl hızlandıracak?

İzleyin: Google interneti hızlandıracak!

Resimlerle: Google'ın pek bilinmeyen özel sayfaları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: İnternet performansımızdan memnun muyuz?

Mustafa@PC
25-06-2009, 13:41   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Hayır.

Fattur
26-06-2009, 23:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bunun cevabı hayır.
Tartışıyoruz: İnternet Servis Sağlayıcımızdan memnun muyuz?
Bununki.Hiç memnun etmediki..
Avrupada aynı fiyata 10, 100 kat daha hızlı internet var.Avrupayı geç Bizim seviyemizdeki diğer ülkelerdede durum böyle(daha hızlılar).Quicknet geliyor dedik oda heryere vermiyor :( .E şimdi biz neyapalım?

uGuR.uK
27-06-2009, 20:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

memnuniyet mi? ben bir performansımız olduğunu bile bilmiyorum ki...

Ahmet Ertuğrul
28-06-2009, 18:13   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

İnternette dolaşma hızımdan memnunum sadece dosya indirmek, video izlemek biraz daha hızlı olsaydı iyi olurdu. Mesela 10 kat, 100 kat hızlı :) 

ParanoiD
28-06-2009, 18:25   |  #6  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,900 mesaj

Hayır degilim