Google maps tarzında excel koordinatlarını kullana

engineerpro
26-04-2011, 10:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar selamlar.
Bir konu üzerinde çok ciddi bir çalışma yapmam gerekiyor.
Elimde 1 binaya ait 6 katın proje resimleri var. Ve bu binadaki bazı makinelerin listesi var ( listede makinanın bulunduğu kat ve makinenin bina içerisindeki konumunu gösteren x,y koordinatları var)
Benim amacım bir web sitesi hazırlamak ve bu programıda site üzerinden çalışır halde olmasını sağlamak.
Yani;
Siteye girip arama motoruna makine adını yazdığım zaman (Google Maps taki gibi) karşıma o makinenin bulunduğu kat gelecek (Program Bu bilgiyi excel de ilgili kat satırından alacak) ve yine exceldeki x ve y koordinatlarına göre resmimizin üzerinde ilgili koordinatlarda bir tik ortaya çıkacak.( o Bölgenin yanıp sönmesi veya boyanmış - taranmış hale gelmesi de olabilir.)
Makineye ait kat ve koordinat bilgilerini programın kesinlikle excel tablosundan alması gerekiyor arkadaşlar.
Not: İhtiyacım Ticari amaçlı değildir, programcı değilim sadece çalıştığım binada işlerin daha iyi daha hızlı yürümesini sağlamak için böyle bir çalışma yapmak istiyorum.
Web programcılığıyla hiç uğraşmadım, sadece görsel olmayan programlama dillerinden matlab a hakim durumdayım.
Yardımlarınıza ihtiyacım var. Hünerlerinizi gösterin bakalım.
(Örnek olması ve kafanızda canlanması açısından örnek bir excel tablosu ve 6 adet sanal koordinatlandırılmış kat resminin linkini gönderiyorum.
Link:
http://www.upload.gen.tr/d.php/www/xd02o27q/horr.rar.html
http://www.dosya.tc/indir/jmqxVv/horr.rar.html
http://www.dosyaupload.net/156678.html
http://ul.to/pizdv4ek
Arkadaşlar 4 farklı siteye gönderdim ki isteyen arkadaş alternatif linki kullanabilsin.)
İyi çalışmalar.

Mustafa Akın
26-04-2011, 10:50   |  #2  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Bu programı birinin sana durduk yere hiç bir karşılık beklemeden yazmasını mı bekliyorsun peki?

engineerpro
26-04-2011, 13:45   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

Her türlü yardımları bekliyorum arkadaşım, ya da fikirleri.
Beklemediğim tek şey senin gibi şahıslar. Cevap falan da verme lafıma sus.

Mustafa Akın
27-04-2011, 15:00   |  #4  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Bu tavırla ve beleşçilikle çok beklersiniz. "Hünerlerinizi gösterin bakalım!". Bu ne? Bunu bedava kimse yapmaz. Emek bedava değildir.
Çok istiyorsan www.freelancer.com sitesine ilan verebilirsin. İstediğin şey küçük bir program değil, düzgün çalışması gereken bir proje.
İyi günler.

engineerpro
28-04-2011, 10:18   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Arkadaş ancak laf yapıyorsun,
Ben emeği karşılıksız kalacak veya ücretsiz istiyorum gibi bi laf mı yaptım ?
Yapabiliyorsan yaparım ücreti de bu kadar olur de. Yapamıyorsan da laf salatası yapma. Laf yetiştirme.

Bir insan bir işi parayla yaptığı zaman hünerini göstermiş olmuyor mu?

Mustafa Akın
28-04-2011, 22:56   |  #6  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Hayır ama bir iş teklif ediyorsun insanlara da, ben size bunun ücretsiz yapanın pek olmayacağını söylüyorum, buraya yorum yazma özgürlüğüm olduğunu düşünüyorum. Foruma iş yaptırmak için geliyorsun, ücret verebileceğini baştan söyle ki günlerdir birileri size yazı yazmıyor gördüğünüz gibi benden başka. Ben de size daha çabuk bulabileceğiniz freelancer.com sitesini önerdim o kadar. Sus diye hitap eden birine kim yardımcı olmak ister onu da bilemiyorum zaten.

gencerker
18-11-2014, 18:49   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: engineerpro  
Arkadaş ancak laf yapıyorsun,
Ben emeği karşılıksız kalacak veya ücretsiz istiyorum gibi bi laf mı yaptım ?
Yapabiliyorsan yaparım ücreti de bu kadar olur de. Yapamıyorsan da laf salatası yapma. Laf yetiştirme.

Bir insan bir işi parayla yaptığı zaman hünerini göstermiş olmuyor mu?

Bu kadar ukalaca konuşan ve yardım isteyen birini görmemiştim doğrusu , üslup yokki sende