Google Play'e yeni özellik

CHIP Online
28-06-2012, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google Play'deki uygulamalara yapılan yorumlarının altında artık bunları da görürseniz şaşırmayın!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... -ozellik_34450.html

Resimlerle: Yeni başlayanlar için 22 Android uygulaması!

Google, Android Developer Console (Android Geliştirici Konsolu) içinde yaptığı değişiklikle geliştiricilere uygulamalar hakkında yapılan yorum ve değerlendirmelere cevap verme imkanı sağlıyor.


Şirketin geçen hafta bildirdiği bu özellik sayesinde geliştiriciler, Google Play'de yardım isteyen kullanıcılara destek verebilecek ya da istenen yeni özellikler eklendiğinde kullanıcıları haberdar edebilecekler. Geliştiriciler yorum sayfalarında cevap yazdıklarında kullanıcılar e-posta yoluyla haberdar edilecek.


Halihazırda geliştiriciler konsol üzerinden uygulamaları hakkında yorumlar, değerlendirme puanları gibi çeşitli verileri görebiliyor. Ancak şimdi yeni eklenen alan sayesinde bu yorumlara cevap yazmaları da mümkün hale geliyor.


Yeni özellik başta sadece "Top Developer" statüsüne sahip geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Google'ın konsolda yaptığı bir başka yenilik de geliştiricilerin üç ana işini yansıtacak bir tasarım değişikliği. Google'a göre geliştiricilerin işleri üç ana bölüme ayrılıyor: Tasarım, geliştirme ve dağıtım. Yapılan değişiklik sayesinde geliştiriciler, ürünlerini daha kolay bir şekilde kullanıcıların beğenisine sunabilecek.

Tüm Konu: Google Play'e yeni özellik

Resimlerle: Yeni başlayanlar için 22 Android uygulaması!

Kaynak: www.chip.com.tr