Google, Project Tango'yu uzaya çıkarıyor!

CHIP Online
22-04-2014, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google'ın henüz çoğumuzun elini bile süremediği gizemli telefonu, çok uzaklara gidiyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... ikariyor_46678.html

Resimlerle: 29 uzay duvar kağıdı

Google'ın, çevresini 3D olarak algılayabilen deneysel Android telefonu "Tango Projesi", uzay istasyonundaki robotlarla birlikte çalışması için uzay istasyonuna çıkıyor.


Tango sayesinde istasyondaki NASA robotları, istasyon içinde daha rahat hareket edebilecek ve istasyonun dar koridorlarında daha detaylı görevler yapabilecekler. Bu aynı zamanda Tango'nun zor şartlar altında denenmesi ve eksiklerinin kapatılması için de bir fırsat olacak.


NASA'nın Spheres programı çerçevesinde, uzay istasyonunun içinde özgür şekilde uçan ve kendine verilen görevleri yapan robotlar üretiliyor. NASA yetkilileri, Tango projesi sayesinde uzay istasyonundaki robotların, daha fazla hareket kabiliyeti kazanbileceğinin altını çiziyorlar. Ayrıca Tango sayesinde istasyondaki robotlar uzay istasyonunun içinin 3D haritasını en ince ayrıntısına kadar çıkarabilecekler ve böylece tarihte ilk kez kendi kendine düşünebilen robotlar, çevrelerinin detaylı haritalarını çıkararak kendi inisiyatifleri ile hareket edebilecekler.


Tüm Konu: Google, Project Tango'yu uzaya çıkarıyor!

Resimlerle: 29 uzay duvar kağıdı

Kaynak: www.chip.com.tr