Google sonunda bunu da yapıyor!

CHIP Online
07-04-2014, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Arama motoru, işletim sistemi, cep telefonu derken; Google şimdi de bakın neye el attı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... -yapiyor_46400.html

Resimlerle: Google'dan öğrendiğimiz 8 şey

Google bu zamana kadar birbirinden farklı ve özel pek çok işe imza attı. Onu sadece bir arama motorundan çok daha fazlası haline getiren işlerin başında şüphesiz Android platformu bulunuyor. Fakat günümüzde milyonlarca insanın kullandığı bu platform haricinde, birçok farklı ve önceden seçilmiş şehirde, Google Fiber internet sistemi de hizmet vermekte.


Günümüzdeki rekabet ve iş sahası genişledikçe, dev firmalar da adımlarını büyütüyorlar. Google cephesindeki büyümeyse kendi özel kablosuz telefon servisini yaratmasından geçiyor. Evet, Amerika'nın en çok kullanılan ve bilinen servis sağlayıcılarından AT&T, Sprint, T-Mobile ve Verizon'un yeni rakibi, artık Google olacak... Başka bir deyişle internet devi, şimdi de kendi GSM ağını kurmaya hazırlanıyor. Şimdilik kesinlik kazanan bilgiler arasında, servisin sadece Google Fiber ile donatılmış şehirlerde başlayacağı bulunmakta.


Bağlantının sunacağı özellikler arasında, mesaj atma, arama yapma ve internete girme gibi bütün temel unsurlar bulunacak. Yayılan bir söylentiye göreyse Google, kendi GSM ağı ile Nexus marka telefonlarını ön plana çıkaracak. Bakalım Google'ın bu adımı, kimleri, ne kadar rahatsız edecek...

Tüm Konu: Google sonunda bunu da yapıyor!

Resimlerle: Google'dan öğrendiğimiz 8 şey

Kaynak: www.chip.com.tr