Google yılbaşını çocuklara adadı!

CHIP Online
31-12-2008, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Dünyanın dört bir yanındaki Google çalışanları, bu yılbaşını çocuklara armağan ediyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... ra-adadi_10256.html

Resimlerle: Google 10 yaşında!

Farklı işyerlerinde yılbaşında uygulanan gizli hediye alma çekilişi alışkanlığı Google ofislerinde de var. Fakat onlar bu yıl bu uygulmadan vazgeçtiler. Onun yerine birbirlerine alacakları hediyelerin paralarını bir araya getirip çocuklara hediye almaya karar verdiler. Bu uygulama Google'ın kurumsal olarak başlattığı bir uygulama değil. Dünyanın farklı yerlerindeki Google ofislerindeki yöneticiler ve çalışanlar internet üzerinden organize olarak bu yardım çalışmasını kendi başlarına planladılar.

Örneğin İngiltere'deki Google çalışanları kendi aralarında para toplayıp bir çocuk hastahanesine bir Wii hediye ettiler. Meksika'da Google çalışanları yine bir çocuk hastahanesi için toplu kan başında bulundular. ABD'deki Google çalışanları ise sabahları işten bir kaç saat için izin alıp yetimhanelere çocuklarla oynamaya ve onlara kitap okumaya gittiler. Bunun dışında toplu olarak yiyecek ve giysi yardımı ve kan bağışında bulundular.

Tüm konu: Google yılbaşını çocuklara adadı!

Resimlerle: Google 10 yaşında!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google çalışanlarının bu yardım çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

uGuR.uK
31-12-2008, 12:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

değerlendirmeye ne gerek, kutlayıp tebrik ediyorum direkAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

01ercan
31-12-2008, 15:22   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Bu hareket güzel ama keşke filistindeki çocuklar için de birşeyler yapabilseydik. Acaba onlar insan değilmi? Bu vurdumduymazlık niye? Yazık aklı olan insanlara. Benböyle bir dünya istemiyorum.

Fattur
31-12-2008, 16:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

İyi güzel de.keşke yerine birazda filistinlilere yardım etselermiş...

trinity
31-12-2008, 17:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj
Fattur
İyi güzel de.keşke yerine birazda filistinlilere yardım etselermiş...
bende tam aynı şeyi söyleyecektim oradakilerde çocuk onlarında hakkı yaşamak

Hiper£l£v£nKids
01-01-2009, 08:34   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

Tebrikler Google.Alkış