Görev Yöneticisi Karmaşası

EmirOguz
25-12-2011, 16:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Arkadaşlar benim görev yöneticisinde bir çok ne oldugunu bilmediğim program ve svchost adında 5-6 tane program açık format attıgımda birşey kalmıyor kulladıkça bunun sayısı artıyor. Bunların zararı varmı, bilgisayarımı yavaşlatan bunlar mı ve nasıl kurtulurum ?

Şimdiden teşekkürler.

aliofage
25-12-2011, 17:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
193 mesaj

Onlar her bilgisayarda var zararı yok benim de bi ara kafamı kurcalamıştı. sistemle ilgili şeylermiş.

Faruk_Pehlione
25-12-2011, 17:45   |  #3  
Faruk_Pehlione avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
289 mesaj

svchost.exe'da kullanıcı adında kendi pc kullanıcı adı yazıyorsa çok büyük virüs vardır. Saygılar...

EmirOguz
25-12-2011, 18:40   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

Kullanıcı adında değil. Biliyorum kullanıcı adında olursa genellikle mallware oluyor onu awast sildi ancak çok fazla program var başka bilgisayarlarda 1 sayfa değilken bende 2 sayfa program açık görünüyor bu sistem benle dalgamı geçiyor ? Format atmam gereklimi ?

bosluk
13-03-2012, 13:29   |  #5  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Hiç ellememişsiniz yanlız Windows servisleri kısmını. Gerekli gereksiz bir ton şey açık bilgisayarınızda şu anda. Search indexer başta olmak üzere nthardwareservice, presentation font cache, spool yazıcı biriktirme servisi, osp.. ofis servisi, media player ağ servisi, pnkbstra hile engelleme servisi ve muhtemelen de sürekli çalışan bir sistem geri yükleme (muhtemelen o %50 işlemci ve 97 küsür mb hafıza kullanan svchost)... Bunlar hep gereksiz çalışan servisleriniz. Denetim masası-->Yönetici araçları içindeki servislerden iyi bir bakım şart gözüküyor. Bir de öneri : Avastı kaldırıp daha doğru düzgün bir programla tam bir tarama yapsanız iyi olacak ;)

bosluk
13-03-2012, 13:31   |  #6  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Bu arada bu konuları da hortlatmayın yaw :D Ta aralıktaki konuya yorum yazmışız :P