Görev Yöneticisi Sorunu

By H4NDS0m3
13-06-2009, 01:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

S.a arkadaşlar bi kaç ay önce Bilgisayarımda "Görev Yöneticisi"ni açmaya çalışırken "Görev Yöneticiniz Yöneticiniz Tarafından Deve Dışı Bırakıldı " gibisinden bi uyarı aldım Muhtemelen Hafıza Kartları ve Flashdisklerden gelen bi virüs olduğunu düşündüm ve sonrasından Bi kaç Anti-Virüs programıyla tarattım (Nod 32 , Kasper Sky vs vs.) Sorunun hallolmadığını görünce Tek çare format diye düşünüp format attım ve ilk açtığımda sorun yoktu ta ki ; "Yerel Disk D"ye tıklayıp Driverleri kurana kadar sonradan sorun D'de dedim Format atıp D'yi açmadan tarattım Programlar 1-2 virüs buldu sildim bunları 1-2 gün sorun yaşamadım Sonra yine baş gösterdi bu kez "ComboFix"le Tarattım oda çözüm olmadı büyük ihtimalle D'deki dosyalardandır dedim ve bi Harici HDD bulup D'deki tüm dosyalarımı yedekledim HDD'ye komple format attım Sonra Harici HDD'yi başka bi PC'ye takıp Orda tarattım ve dosyalarımı geri yükledim aynı şekilde bi kaç gün sorunsuz geçti ve şimdi yine "Görev Yöneticiniz Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı " Şeklinde bir uyarı alıyorum ve Bu uyarı aldığım zamanalrda PC'deki tüm .exe uzatılı dosyalar etkileniyor ve çalışmıyorlar bazı programlar çalışırken sorun veriyor bi türlü sorunu çözemedim konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı oplurlarsa sevinirim şimdiden teşekkürler

Son Düzenleme: By H4NDS0m3 ~ 13 Haziran 2009 01:44
Süleyman.
13-06-2009, 01:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bu virüsten kaynaklanıyor. Artık ne yapıyorsanız; virüsü format sonrası yeniden kendiniz yüklüyorsunuz. Muhtemelen "crack"li bir programdan kaynaklanıyordur.

By H4NDS0m3
13-06-2009, 01:51   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj
eltahir
Bu virüsten kaynaklanıyor. Artık ne yapıyorsanız; virüsü format sonrası yeniden kendiniz yüklüyorsunuz. Muhtemelen "crack"li bir programdan kaynaklanıyordur.
Yorumunuz için teşekkürler.
İE 7 & Media Player 11'i sorunsuz kurabilmek için Legal Xp programını kullanıyordum  İşletim Sistemi  Dosyalarını değiştirdiği için işletim sistemi sorun veriyor olsa gerek Son bi kez yedekleyip format atarım ve bu kez o Programı kullanmam umarım aynı sorunla karşılaşmam

Süleyman.
13-06-2009, 01:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
By H4NDS0m3
Yorumunuz için teşekkürler.
İE 7 & Media Player 11'i sorunsuz kurabilmek için Legal Xp programını kullanıyordum  İşletim Sistemi  Dosyalarını değiştirdiği için işletim sistemi sorun veriyor olsa gerek Son bi kez yedekleyip format atarım ve bu kez o Programı kullanmam umarım aynı sorunla karşılaş
Rica ederim. Windows'u kurduktan sonra önce güvenlik yazılımını kurun ve güncelleyin. Sonra sürücüleri ve diğerlerini kurarsınız. Önerim Norton Internet Security 2009 veya Kaspersky Internet Security 2009 yazılımlarından bir tanesidir.

By H4NDS0m3
13-06-2009, 02:20   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

Teşekkürler sağolun önceden de öye yapıyordum ama Legal XP ile orginalleştiriyordum güya windowsu bu kezde aynı işlemleri yapıcam tabi Legal XP evresi haric:)

huff
22-06-2009, 17:52   |  #6  
huff avatarı
Yıllanmış Üye
255 mesaj

Bu bir trojan yüzünden.formattan sonra aynı virüsü hangi programları yüklüyorsan yine bulaştırmışsın.Tekrar format atıp yüklediğin programları gözden geçir.

By H4NDS0m3
30-06-2009, 01:45   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj

Tekrardan S.a arkadaşalr Sorunun Formttan sonra kurduğum crackli programlardan birinden kaybaklanıyor olabileceğinden özellikle de İE7 ve WMP 11 programlarını sorunsuz kurabilmek için kullandığım XP'yi orjinalleştiren "LEGAL XP" programından kaynaklandığını düşündüm ama değilmiş :S Sorun hala devam ediyor çözemedim :S

Mustafa@PC
30-06-2009, 01:52   |  #8  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Yedeklediğiniz D:'deki dosyalarda malware var.Yedeklediğiniz dosyaları Kis 2009 yada Nis 2009 ile taratın.
Yada daha sonra internetten bir yerlerden malware bulaştırıyorsunuzdur ?

By H4NDS0m3
30-06-2009, 02:12   |  #9  
OP Taze Üye
8 mesaj

Denedim onlarla ikisiyle ayrı ayrı tarattım hala aynı :S

Mustafa@PC
30-06-2009, 02:18   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Hep aynı XP cd'si ile mi format atıyorsunuz ?

By H4NDS0m3
30-06-2009, 02:28   |  #11  
OP Taze Üye
8 mesaj

Hayır bu durumla karşılaştığım günden beri ayrı ayrı 10 CD ile format attım ama sorun aynı ...

Kullandığım crackli bi program da yok PC'ye kurduğum programlar bilindik güncel programlar bide onlara ek olarak bi kaç free Program falan onlardanda kaynaklanabileceğini pek sanmıyorum .ve Görev yöneticisiyle birlikte Regedit'te devre dışı kalıyor .Sorunu ilk yaşadığımda İşletim Sistemini acaip kasıyor ve PC'yi resetliyordu Tekrar açıldığında ise HDD okuma hatası veriyordu Bikaç dakika Power'ı kapalı tutup açtıktan sonra anca açılıyordu ama şimdi öyle bişey yok işletim sistemi gayet normal çalışıyor ama Görev Yöneticisi ve Regedit Hala devre dışı . Bu sorunla son karşılaştığımda ilk başalrda .exe uzantılı dosyalar hasar gördü ve hepsi bozuldu ve kurulu programlar'ı açmaya çalıştığımda Hata alıyordum ve açmak için kaldırıp yeniden yüklüyordum ama PC'yi kapatıp açınca yine eskisi gibi programalr çalışmıyor durumda oluyorlardı..Şimdi öyle bi sorun yok işletim sistemi gayet normal çalışıyor ama Sorun hala devam ediyor bi türlü nerden kaynaklanabileceğini nasıl kurtulabileceğimi  bulamadım kafayı yiycem :S

Süleyman.
30-06-2009, 02:30   |  #12  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Flaş disk kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız, flaş diskiniz virüslü olabilir.

Mustafa@PC
30-06-2009, 02:33   |  #13  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Windowsun başka hizmetleri örneğin Windows Update, Güvenlik merkezinde sorunlar oluyorsa aradabir güvenlik yazılımınız devre dışı kalıyor ise sistemde conficker virüsü olabilir.

Konuyu inceleyin...

By H4NDS0m3
30-06-2009, 14:32   |  #14  
OP Taze Üye
8 mesaj

Alıntı: Süleyman.  
Flaş disk kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız, flaş diskiniz virüslü olabilir.

Evet ben de ilk öyle düşündüm büyük ihtimalle flash disk veya hafıza kartından geldi ama sonradan kullanmadığım hale aynı sorun yine baş gösterdi yani o seöçeneği bende düşündüm ondan da kaynaklanmıyormuş ...:S

Alıntı: Mustafa@PC  
Windowsun başka hizmetleri örneğin Windows Update, Güvenlik merkezinde sorunlar oluyorsa aradabir güvenlik yazılımınız devre dışı kalıyor ise sistemde conficker virüsü olabilir.
https://www.chip.com.tr/forum/Conficker-Remover_t102084.html
Konuyu inceleyin...

Yok güvenlik merkeziyle ilgili veya Windows Update sorunuyla karşılaşmadım ama yine de bi deniyeyim

Graphiste
30-06-2009, 14:50   |  #15  
Üye
73 mesaj

combofix i indir tarat o virüsü buluyor scrrntr.dll bu virüs yapıyor

By H4NDS0m3
01-07-2009, 02:49   |  #16  
OP Taze Üye
8 mesaj

Hocam özür dileyerek şunu söylemek istiyorum ; biliyorum kimse cevap yazmak zorunda değil ve bunu yardımcı olmak için yapıyorsunuz ama gerçekten yardımcı olmak istiyorsanız Mesajı tam  olarak okursanız daha iyi bi şekilde yardımcı olursunuz diye düşünüyorum

Alıntı: bylinux  
combofix i indir tarat o virüsü buluyor scrrntr.dll bu virüs yapı

İlk mesajımda da belirttiğim gibi bununla denedim fakat olmadı :S