görev yöneticisi

Hallederiz_87
07-01-2009, 00:11   |  #26  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
934 mesaj
piRe_
Nasıl yeni format attınız yav pc de bir ben yokum, masaüstüne bakınca formatlanmış pc ye benzemiyor. Üstelik formatlanan bir pc de nasıl oluyorda görev yöneticisi ve regedit devre dışı olabiliyor.

Arkadaşım önce pcni güvenli modda adam gibi combofix ile tarat daha sonra aşağıdaki başlıklardan gerekli dosyayı al ve çalıştır. (aynı dosyaları bu forumda da verdim fakat bulmak mesele)

Bal gibi oluyoo işte/PC'yi dowload olarak kullanıyorum...Cool

Banned
07-01-2009, 00:11   |  #27  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bence sen en iyisi pire arkadaşımızın dediklerini yapmalısın başka bir yöntemle düzeleceğini hiç sanmıyorum.

Hallederiz_87
07-01-2009, 00:21   |  #28  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
piRe_
Bu sorunu aşamayan nasıl nLite ile yeni cd yaratsın? Kaldıki Hallederiz_87 nLite ile yapılmış bir cd ile sistem yüklediğinden bahsetmiyor. Muhtemelen eski sistem üzerine yeni yükleme yaptı yada yeni sistem yükledikten sonra virüslü dosyaların bulunduğu eski dosyalar içinden diğer yüklemelerini tamamladı. Böylece formatlayarak temiz sistem yüklediğini sanarak yeni Windowsunu bir kez daha pisliğe bulaştırdı. Aferim Halederiz_87 Gülüş

Her defasında üstüne basa basa yazıyoruz;
Yeni format atarken antivirüs yükleyip güncellemeden eski yedeklerinize el atmayın diye. Aksi halde yüz seferde formatlasanız sistemdeki zararlılardan kurtulamazsınız. Ya sistemde temizlik yaptıktan sonra formatlama yapacaksınız yada formatladıktan sonra ilk olarak antivirüs yükleyip güncelledikten sonra diğer kişisel yedeklerinize el atacaksınız. Veya diski komple silerek windows yükleyeceksiniz.

Bal gibi "nLite" ile CD oluştururum sende yersin kaymaklıbalı...KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha
Sen istiğin kadar yaş tahtaya basbasabildiğin kadar mevcut hiçbir virüs programı virüsleri yok edemez..Beğenmedim

Son Düzenleme: Hallederiz_87 ~ 07 Ocak 2009 00:22
Hallederiz_87
07-01-2009, 00:25   |  #29  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
kylie
bence sen en iyisi pire arkadaşımızın dediklerini yapmalısın başka bir yöntemle düzeleceğini hiç sanmıyorum.
Arkadaşın dediklerini yaptım "XP ayar programı başarıyla gerçekleşti../Değerli katkılarınızdan dolayı özellikle "Pire" arkadaşımıza ve size çok çokk:-)Teşekkürler

Hallederiz_87
07-01-2009, 01:01   |  #30  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
kylie
Yaaa bu yine olmadı verdiği yazılımlar özensiz çıktı ilk önce açtı sonra yine aynıııBeğenmedim

Hallederiz_87
07-01-2009, 01:02   |  #31  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
piRe_
Nasıl yeni format attınız yav pc de bir ben yokum, masaüstüne bakınca formatlanmış pc ye benzemiyor. Üstelik formatlanan bir pc de nasıl oluyorda görev yöneticisi ve regedit devre dışı olabiliyor.

Arkadaşım önce pcni güvenli modda adam gibi combofix ile tarat daha sonra aşağıdaki başlıklardan gerekli dosyayı al ve çalıştır. (aynı dosyaları bu forumda da verdim fakat bulmak mesele)

Yaaa bu yine olmadı verdiğin yazılımlar özensiz çıktı ilk önce açtı sonra yine aynıııBeğenmedim

_cypher_
07-01-2009, 02:11   |  #32  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
Hallederiz_87
Yaaa bu yine olmadı verdiğin yazılımlar özensiz çıktı ilk önce açtı sonra yine aynıııBeğenmedim
once acıp snra yine kapadıysa aktif bi virusun war demektir once hdd ni temizle

piRe_
07-01-2009, 04:53   |  #33  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Hallederiz_87 senle biz bu işi  Halledemeyiz. Tüm yazdıklarımı kasıtlı alıntılarla cevaplayacağına, yazdıklarımdan bir kelime hafızana alıntı yapsaydın daha kârlı çıkardın.
Yinede;
Paşa gönlün bilir, virüslerinle mutlu beraberlikler dilerim.

Hallederiz_87
07-01-2009, 14:45   |  #34  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
piRe_
Hallederiz_87 senle biz bu işi  Halledemeyiz. Tüm yazdıklarımı kasıtlı alıntılarla cevaplayacağına, yazdıklarımdan bir kelime hafızana alıntı yapsaydın daha kârlı çıkardın.
Yinede;
Paşa gönlün bilir, virüslerinle mutlu beraberlikler dilerim.
Hadi béé seende kibirli (PireHmph

Hallederiz_87
07-01-2009, 14:46   |  #35  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
_cypher_
once acıp snra yine kapadıysa aktif bi virusun war demektir once hdd ni
Nasıl temizliyeceğizSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoruSoru

_cypher_
07-01-2009, 15:06   |  #36  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

hdd paritasyonlarını olduu gibi silcen fdiskle sonra tekrar olusturcan low formatlican hepsini sonra kurcan xp ni mis gibi hic biseyi yedekleme ama zira o yedekler yok mu o yedekler....

Hallederiz_87
07-01-2009, 16:29   |  #37  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
_cypher_
hdd paritasyonlarını olduu gibi silcen fdiskle sonra tekrar olusturcan low formatlican hepsini sonra kurcan xp ni mis gibi hic biseyi yedekleme ama zira o yedekler yok mu o yedekler....
Hard diski komple silemem bazı dosya prog. müzik resim ve bende cd'si olmayan oyunlarım var aslında ben 75-80GB'lık bi xp hayal ediyordum 30-40GB'lık bi xp ile yetinmek zorunda kaldım../zaten %15 disk birleştirme için boş kalıyor..
fdisk ilk aldığımda bi defa çalıştı oldan sonra tık yok

Hallederiz_87
07-01-2009, 16:32   |  #38  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj

Şu an "Eset" ile tarama yapıyorum C'de ve D'de bi kaç tane buldu../biraz ağır tarıyor ama bumaya devam ediyor...

Hallederiz_87
08-01-2009, 02:29   |  #39  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
Hallederiz_87
Şu an "Eset" ile tarama yapıyorum C'de ve D'de bi kaç tane buldu../biraz ağır tarıyor ama bumaya devam ediyor...
Tarama tamamlandı C:\WINDOWS\system32\drivers\rjljj.sys Win32/Sality.NAQ virüs türevi temizlenemiyor NT AUTHORITY\SYSTEM        Uygulamanın oluşturduğu yeni dosyada bir olay oluştu: C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\smax4.exe.
1/2/2002 12:26:39 Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması dosya
C:\PROGRAM FILES\IOBIT\ADVANCED SYSTEMCARE 3\IObitUpdate.exe bilinmeyen NewHeur_PE virüs        temizlenemiyor        NT AUTHORITY\SYSTEM Uygulamanın değiştirdiği dosyada bir olay oluştu. C:\Program Files\Philips\LightFrame 3\LightFrameV3.exe.
virüsler bulundu...

Son Düzenleme: Hallederiz_87 ~ 08 Ocak 2009 02:32
_cypher_
08-01-2009, 11:18   |  #40  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
Hallederiz_87
Tarama tamamlandı C:\WINDOWS\system32\drivers\rjljj.sys Win32/Sality.NAQ virüs türevi temizlenemiyor NT AUTHORITY\SYSTEM        Uygulamanın oluşturduğu yeni dosyada bir olay oluştu: C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\smax4.exe.
1/2/2002 12:26:39 Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması dosya
C:\PROGRAM FILES\IOBIT\ADVANCED SYSTEMCARE 3\IObitUpdate.exe bilinmeyen NewHeur_PE virüs        temizlenemiyor        NT AUTHORITY\SYSTEM Uygulamanın değiştirdiği dosyada bir olay oluştu. C:\Program Files\Philips\LightFrame 3\LightFrameV3.exe.
virüsler bulundu...
evet buda gosteriyoki donanım suruculerıne vırus bulasmıs low format yap yedeklerdeki donanım surucu kurulumlarını kullanmayıp internetten indirip kullan ozellikle ses kartını bide monitorun harıcı programını iobit programı neyse onuda kullanma hatta format attıktan sonra hec bisi kurmadan sadece antivirusu kur ve tam tarama yaptır o zmn siler

Hallederiz_87
08-01-2009, 18:01   |  #41  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
_cypher_
evet buda gosteriyoki donanım suruculerıne vırus bulasmıs low format yap yedeklerdeki donanım surucu kurulumlarını kullanmayıp internetten indirip kullan ozellikle ses kartını bide monitorun harıcı programını iobit programı neyse onuda kullanma hatta format attıktan sonra hec bisi kurmadan sadece antivirusu kur ve tam tarama yaptır o zmn
Bi dahamı?formatlıyalm?formatsız bunun başka bi çözümü yokmu?hani yapmamız gereken en son işti format/virüs'ün nerelere bulaştığı rahatlıkla görülüyor../hep kendi sitelerinden indirip kurduğum programlar bu prog. cd'ye çeksem virüslerle beraber gelirmi?büyük bi ihtimalle öyle olacağını sanıyorum ama "ESET" ile taratıp ondan sonra cd'ye çeksem ilerde sorun yaşarmıyımSoru

_cypher_
08-01-2009, 21:28   |  #42  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

virus sistem ve donanım dosyalrında ve kurtarılammıo silsen zaten sistem yedeni alıo otomatik geri doner format sart yanı disli bi viruse catmiisin sen

Barış
08-01-2009, 21:33   |  #43  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
_cypher_
evet buda gosteriyoki donanım suruculerıne vırus bulasmıs low format yap yedeklerdeki donanım surucu kurulumlarını kullanmayıp internetten indirip kullan ozellikle ses kartını bide monitorun harıcı programını iobit programı neyse onuda kullanma hatta format attıktan sonra hec bisi kurmadan sadece antivirusu kur ve tam tarama yaptır o zmn
dostum sen şakamı yapıyorsun bir virüs için low level format mı atılır :S:S

eger illa format atıcaksanız güzelce dosyalarını yedekleyin daha sonra kurulumunu yapın KIS 2009 gibi saglam bir antivir. kurup güncelledikten sonra yedek dosyalarınızı tarayıp kulanmaya baslayın...

piRe_
Her defasında üstüne basa basa yazıyoruz;
Yeni format atarken antivirüs yükleyip güncellemeden eski yedeklerinize el atmayın diye. Aksi halde yüz seferde formatlasanız sistemdeki zararlılardan kurtulamazsınız. Ya sistemde temizlik yaptıktan sonra formatlama yapacaksınız yada formatladıktan sonra ilk olarak antivirüs yükleyip güncelledikten sonra diğer kişisel yedeklerinize el atacaksınız. Veya diski komple silerek windows yükleyeceksiniz.
Son Düzenleme: Barış ~ 08 Ocak 2009 21:37
_cypher_
08-01-2009, 21:41   |  #44  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

low lewel olsun tam olsun KahkahaKahkahaKahkaha daha saglam olur hem Kahkaha

Barış
08-01-2009, 21:43   |  #45  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj
_cypher_
olucaşabilicek hasardada hdd in parasını vericekmisin ?

_cypher_
08-01-2009, 21:46   |  #46  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

su sorun cozulsunde...

Barış
08-01-2009, 21:47   |  #47  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj

Hallederiz haLLetsin..

Hallederiz_87
09-01-2009, 00:04   |  #48  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
es-low
Hallederiz haLLetsin..
Bi yardım etseydin béé böylede olmuyorki kardeşim "Kaspersky'i" yüklüyorum ama kullanamıyorum neden olabilir..Soruşimdilik Eset'le idare ediyorum..Cool

Hallederiz_87
09-01-2009, 00:05   |  #49  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
_cypher_
,
Anladıysam "Arap" olayım emiiiiiMasum

Barış
09-01-2009, 19:52   |  #50  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj
Hallederiz_87
Bi yardım etseydin béé böylede olmuyorki kardeşim "Kaspersky'i" yüklüyorum ama kullanamıyorum neden olabilir..Soruşimdilik Eset'le idare ediyorum..Cool
önce verilerini yedekleyin bir pc veya harici diske filan daha sonra sisteme format atıp ilk dirverlar sürücüler falan filan daha sonrada örnegin KIS 2009 kurup güncelleyip daha sonra yedeklerinize el atın...
büyük ihtimal ile siz formatı atıyorsunuz hemen tak d ye veya yedeklere giriyorsunuz ve olmadı diyorsunuz ...