Görüntü gelmiyor

HPQ-User
20-01-2009, 13:07   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

m.yalcin66 sormuş:
Ekran kartım sağlam olduğu halde monitör açılmıyor.Ekran kartını başka bilgisayarda denedim.Sağlam.Daha önceden böyle bir sorun yoktu.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
PIII866 Mhg işlemci,Gigabyte GA-6CX Anakart

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.1)

Kapalı Hesap (101323)
20-01-2009, 13:22   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

denetim  masası  güç seçeneklerine  gir   hepsini    hiçbir zaman yap  uygula tamam yap    sağ  tuş  özellikler ekran koruyucusu    süresini  9999  yap uygula tamam  artık  monitör  kapanmaz  kapanıyorsada  donanımsal  sorun vardır    monitorden kasaya   kablo gider kablonun ekran  kartı  girişinde olması lazım  monitör  kasaya doğru  bağlımı kablolarda   temassızlık  var mı  kontrol et
yine  monitör  açılmıyorsa başka  pc de monitöre dene  olmassa  monitörü  al doğru   servise  götür

SAİNT
20-01-2009, 13:47   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

bunu ekran kartına giren soketleri değiştirerek yapabilirsin biraz ekran kartına bağlanan kablo gerildiğinde görüntü gelmiyordu tavsiyem zaten bilindiği üzere 2 tane bağlantı yeri var sök diğerine tak ve kablolar kırık olabilir yada monitor bozuk olabilir.
deneme yanılma üsülü.

_cypher_
20-01-2009, 14:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
carl246
denetim  masası  güç seçeneklerine  gir   hepsini    hiçbir zaman yap  uygula tamam yap    sağ  tuş  özellikler ekran koruyucusu    süresini  9999  yap uygula tamam  artık  monitör  kapanmaz  kapanıyorsada  donanımsal  sorun vardır    monitorden kasaya   kablo gider kablonun ekran  kartı  girişinde olması lazım  monitör  kasaya doğru  bağlımı kablolarda   temassızlık  var mı  kontrol et
yine  monitör  açılmıyorsa başka  pc de monitöre dene  olmassa  monitörü  al doğru   servise  götü
bunu monitoru acmadan nası yapcak onuda anlat istersen arkadaşa

monitoru başka bilgisayarda dene acılırsa kabloda sorun

Fatih_ARMAĞAN
20-01-2009, 15:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Eğer Ekran kartının çalıştığından eminseniz.

ihtimalleri şu sırayla deneyebilirsiniz;

Ramlerinizi Söküp yerine tekrar monte edebilirsiniz.
Ramleri teker teker takıp ndeneyebilirsiniz.
Tek tek slotlarda ayrı ayrı deneyiniz.
TÜm Usb , İde, sata kabloları söküp deneyebilirsiniz. çünkü takılı olan bir donanımdaki arızadan anakart sıkıntı yapıyor olabilir.
harici printer webcam vs söküp deneyiniz.
Anakartınızın cmos clear jumper yerini ddeğiştirip bios u resetleyin
yada pili çıkartıp bir kaç dk bekleyip tekrar çalıştırın
(elektrik takılı olmasın)
Cpu fan ı ve işlemciyi çıkartıp yerine düzgünce tekrar monte edebilirsiniz.
Mümkünse Farklı bir PSU ile deneyiniz. (Elektriksel bir statiklenme olabilir)
Farklı bir PRiz kullanarak deneyebilirsiniz.

aksi halde anakartınızda bir sıkıntı olabilir.
Monitörünüzde arızalı olabilir ( kablosunda arıza oluşmuş olabilir)

m.yalcin66
20-01-2009, 18:56   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.Ekran kartı sağlam.Başka bilgisayarda denedim.Kasayı da başka monitörde onun kablolarıyla denedim.Hatta aynı sorun daha öncede yaptı,ekran kartını oynatarak çalıştırdım.Yaniaşağı yukarı kastırdım.Hatta kasayı dik konumda açılmadı bende tesadüfyatay konuma getirdim açıldı.Zannediyorum ekran kartı girişinde sorun var.Ben okadar bilgili değilim ama kanımca bu.Başka fikri olan varsa sevinieim.
Teşekkürler

Fatih_ARMAĞAN
20-01-2009, 20:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
m.yalcin66
Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.Ekran kartı sağlam.Başka bilgisayarda denedim.Kasayı da başka monitörde onun kablolarıyla denedim.Hatta aynı sorun daha öncede yaptı,ekran kartını oynatarak çalıştırdım.Yaniaşağı yukarı kastırdım.Hatta kasayı dik konumda açılmadı bende tesadüfyatay konuma getirdim açıldı.Zannediyorum ekran kartı girişinde sorun var.Ben okadar bilgili değilim ama kanımca bu.Başka fikri olan varsa sevinieim.
Teşekkü
aGP/pcıex  soketiniz sorunlu sanırım.

yada anakartınızda şase mevcut olabilir.

kasadaki tüm donanımı söküp dışarda test edebilirsiniz en azında sorunu netleştirme açısından.
eğer o şekilde çalışırsa şaseden kaynaklı olabilir.

tüm parçaları yerine şase olmayacak şekilde monte edin. vidalarda conta kullanın.

saygılar.