GÖRÜNTÜ GELMİYORR

HPQ-User
19-10-2008, 12:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

SONSET sormuş:
biligisayarı çalıştırdığımda masaüstüne hiç bir görüntü gelmiyor. ayrıca kasadan 4 'er defa üst üste  bip sesi geliyor ve power düğmesinin yanan ışığı hiç sönmüyor.ekran kartını çıkardım taktım olmadı, bıos pilini çıkarıp taktım olmadı, ramini çıkardım taktım olmadı, hard disk kabloları ile uğraştım olmadı,güç kaynağına baktım sorun bulamadım, ses kartının kablolarını çıkartıp ytaktım yine olmadı .yardımcı olusanız sevinirim. teşekkürler...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
biligisayarım eski, toplama özelliklerini tam hatırlamıyorum zaten bozuk olduğundan program kurupözelliklerine bakamıyorum.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Banned
19-10-2008, 13:02   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

anakartında ya da ekran kartında bir sorun var gibi geliyor bana.başka bir anakart ve ekran kartıyla deneme imkanın varsa bir denesen iyi olur.ayrıca Ramlerin temassıizlığı yüzünden de oluyor bunlar. Ramin slotunu değiştir.pc'den gelen seslerin ne anlama geldiğini öğrenmek için elindeki anakartın kullanım kılavuzuna bak orada yazar.

Son Düzenleme: Kylie ~ 19 Ekim 2008 13:12
Hesperos
19-10-2008, 14:32   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

kasanın çıkardığı sesler anakart arızasını gösteriyor. söyledikleri yaptım . olmad.başka fikrin varsa yararlanabilirim.

Banned
19-10-2008, 14:42   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

anakart arızası durumunda ya bir servise gitmelisin ya da anakartı değiştirmelisin.yapacağım derken sistemine daha çok zarar verirsin,anakart arızasının yanına işlemciyi eklemenin bir alemi yok şimdi.