Görüntü yok

soulmy
27-12-2007, 13:36   |  #1  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj

Başlıktan da anlaşıldığı gibi görüntü alamıyorum.
Bilgisayarın power düğmesine basınca PC açılıyor. Hatta windows xp'nin başında çıkan müziği de duyuyorum. Fakat görüntü bir türlü gelmiyor. Tahminimce ekran kartında sorun var. Sizce ne olabilir?
Bu arada PC açılınca başlangıçta 1 uzun bip ve 3 kısa bip duyuluyor.
Anakartım Asus P5KPL
Ekran kartım MSI 2600XT pasif soğutmalı

Borga-x
27-12-2007, 13:49   |  #2  
İlk Maestro
11,767 mesaj

monıtor kablosunu kontrol ettınmı?. Ekran kartını yerıne tam oturtabıldınmı?.Eger wın. çalışıyorsa ramlerınde sorun yok.Sorun buyuk ıhtımal monıtorunde.Başka bır monıtor deneyebılıyorsan dene bakalım.

soulmy
27-12-2007, 13:58   |  #3  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj
Borga-x
monıtor kablosunu kontrol ettınmı?. Ekran kartını yerıne tam oturtabıldınmı?.Eger wın. çalışıyorsa ramlerınde sorun yok.Sorun buyuk ıhtımal monıtorunde.Başka bır monıtor deneyebılıyorsan dene bakalım.
Belki 10 kere kontrol etmişimdir
Bağlantılarda sorun yok.
Defalarca ekran kartını çıkarıp taktım

Borga-x
27-12-2007, 14:14   |  #4  
İlk Maestro
11,767 mesaj

O zaman arkadaşından baska bır monıtor alıp deneyebılırsın.Eger goruntu varsa o zaman monıtorun bozuktur..

soulmy
27-12-2007, 14:20   |  #5  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj
Borga-x
O zaman arkadaşından baska bır monıtor alıp deneyebılırsın.Eger goruntu varsa o zaman monıtorun bozuktur..
Google'dan bip seslerini arattım.
Bazı sitelerde ekran kartı arızası, bazı sitelerde ise ram hatası yazıyor.Sence hangisi doğru (Anakartım Asus P5KPL). PC açıldığına göre ram bozuk değil Büyük ihtimal ekran kartım bozuk.
Bu arada tavsiyeni uygulayamayacağım bizim eve yakın PC si olan arkadaşım yok.

Borga-x
27-12-2007, 14:29   |  #6  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Anladım o zaman aldıgın yere götür ekran kartını ve arızası oldugunu soyle. Eger teknık servıse verılmesı gerekiyor derlerse kendıne geçici bir ekran kartı iste.Tamırden gelene kadar seni idare eder..Eger buyuk bır magazadan aldıysan ilgilenmeyebilirler.O zaman kartın teknık servısıne senın goturmen gerekir.

soulmy
27-12-2007, 14:32   |  #7  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj
Borga-x
Anladım o zaman aldıgın yere götür ekran kartını ve arızası oldugunu soyle. Eger teknık servıse verılmesı gerekiyor derlerse kendıne geçici bir ekran kartı iste.Tamırden gelene kadar seni idare eder..Eger buyuk bır magazadan aldıysan ilgilenmeyebilirler.O zaman kartın teknık servısıne senın goturmen gerekir.
Eyvallah yardımın için sağol.

blackhawkmilan31
27-12-2007, 14:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,472 mesaj

PC açılırken F8'e bas.PC'yi güvenli mod'ta aç.Eğer pc açılırsa donanımsal bir sorun yok demektir.Format çek...(Pek sanmıyorum,sorunun bu olacağını)

Bir de bir soru sormak istiyorum.Sen pc'yi yeni mi topladın ? Yoksa bu pc'yi topladıktan sonra çalışırken bir anda mı bozuldu ?

Bu arada senin aldığın kart extradan güç kablosuna ihtiyaç duyuyormu ? Çünkü int.te hem güç kablolu,hem güç kablosuna ihtiyaç duymayan kart gördüm.

soulmy
27-12-2007, 14:57   |  #9  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj
blackhawkmilan31
PC açılırken F8'e bas.PC'yi güvenli mod'ta aç.Eğer pc açılırsa donanımsal bir sorun yok demektir.Format çek...(Pek sanmıyorum,sorunun bu olacağını)

Bir de bir soru sormak istiyorum.Sen pc'yi yeni mi topladın ? Yoksa bu pc'yi topladıktan sonra çalışırken bir anda mı bozuldu ?

Bu arada senin aldığın kart extradan güç kablosuna ihtiyaç duyuyormu ? Çünkü int.te hem güç kablolu,hem güç kablosuna ihtiyaç duymayan kart gördüm.

Görüntü hiç gelmiyorki güvenli modda açayım.

PC'yi bir buçuk ay önce topladım. 1 hafta öncesine kadar hiçbir sorun yaşamadım. Yani yaklaşık 1 ay boyunca sorunsuzca kullandım.

Ekran kartım güç kablosuna ihtiyaç duymadan çalışıyor (quake4 bile oynadım)

sah1n
27-12-2007, 17:23   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Şimdi benim kafam karıştır eğer ekran kartı bozulduysa bilgisayar basarsın hiç açılmaz nasıl ses duyorsun anlamadım ben eğer ekran kartın bozuksa öter öyle kalır.
bence senin sorunun monitör de başka bir monitör de dene

exoo
27-12-2007, 19:43   |  #11  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

dostum dvi çıkışını dene sonucu ne olcak gör (DVI-VGA convertor kullanabilirsin)

soulmy
28-12-2007, 16:39   |  #12  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj

Arkadaşlar ilgi alakanıza teşekkürler. Alkış
Bugün şans eseri bi arkadaşımı gördüm Onun bilgisayarını benim eve getirdik. Benim monitöre bağladım ve ekrana görüntü geldi
Arkadaşın ekran kartını benim PC'ye taktım ve PC yine sorunsuz bir şekilde açıldı ve ekrana görüntü geldi.
Yani uzun lafın kısası sorunun ekran kartında olduğunu testip ettik.
Ekran kartını aldığım yere götürdüm. Orada denediler ve tahmin ettiğiniz gibi çalışmadı. Garanti kapsamında ya tamir edilecek ya da yenisi verilecek.
Yardımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum. İyiki varsınız. Beğendim

Borga-x
28-12-2007, 16:55   |  #13  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Hadı hayırlısı umarım yenısını verırler..

soulmy
28-12-2007, 17:11   |  #14  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj
Borga-x
Hadı hayırlısı umarım yenısını verırler..
İnşallah Beğendim