Görüntümüz Neden Hep Değişik Gelir Kendimize?

kocaeli4141
15-03-2012, 20:53   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
171 mesaj

arkadaşlar her aynaya baktığımda yüz şeklim yani tipim değişiyor birinde güzel görüyorum diğerinde ise icler acısı Bunun nedeni nedir sizce arkadaslar sizede böyle oluyormu? Güzel olanımı baz almak lazım yoksa icler acısı olan halimimi :) Gercek yüz görünümümü nasıl elde edebilirm? Hngi tip ayna yada fikri olan??? Peki biz 3.kişilere (yani karşımızdaki yani size) nasıl gözüküyorum insanlar beni asıl hangi tipimle görüyor? Bunu nasıl bulabilirim.... Acil yardım istiyorum :(

Son Düzenleme: kocaeli4141 ~ 15 Mart 2012 20:55
Joker65
15-03-2012, 21:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

benim görüntüm değilde sesim değişik geliyor

Yetenek
15-03-2012, 22:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
508 mesaj
Alıntı: Joker65  
benim görüntüm değilde sesim değişik
Aynen konuştuğumda sesimin çok güzel olduğunu biliyorum fakat nedense ne zaman konuşmamı kameraya alsam kendi sesim hem tuhaf hemde kötü geliyor... Ama arkadaşlar hep sesimin güzel olduğunu söyler...

Kapalı Hesap (153334)
15-03-2012, 22:47   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Ne görüntü nede ses benim için önemli değil Aynaya her baktıgımda hiç değişmiyen o tipimi görüyorum.Ancak sabah uyandıgımda baktıgımla normal baktıgım bir değil.Sabah gözler ve beyin uyku sersemi oldugundan bired pit gibi.Ögleden sonra bakınca david backhem gibi akşama dogru bakıncada kendim gibi görünüyor.Bu tamamen beyinle alakalı.Ne görmek istersen onu gösteriyor.

taze çıktı.Modifiyeli windows 8.

windows 8 kalmasın.
http://youtu.be/pdZWZuV2mdQ

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (142686) ~ 15 Mart 2012 22:52
Kapalı Hesap (154666)
15-03-2012, 23:06   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Ben ne zaman aynaya baksam yamyam gibi görünüyom.

kocaeli4141
16-03-2012, 18:38   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

Aynaya baktığımızda yakındanmı bakmalıyız yoksa ısıgın tam altındamı durmalıyız yoksa ısığın gerisinden mi? Çünki yakından bakınca sempatik tam ışığın altında durupda bakarsak normal ısıgın gerisinden yani aynaya uzakdan bakarsak asempatik cıkıyoruz en net insanlara göründüğümüz tipimize en yakını nereden bakarsak daha iyi olur? Yokmu burada profosyenel fotorafcı :(

Kapalı Hesap (154666)
16-03-2012, 18:48   |  #7  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: kocaeli4141  
Aynaya baktığımızda yakındanmı bakmalıyız yoksa ısıgın tam altındamı durmalıyız yoksa ısığın gerisinden mi? Çünki yakından bakınca sempatik tam ışığın altında durupda bakarsak normal ısıgın gerisinden yani aynaya uzakdan bakarsak asempatik cıkıyoruz en net insanlara göründüğümüz tipimize en yakını nereden bakarsak daha iyi olur? Yokmu burada profosyenel fotorafcı :(
Aslında var da yok.
profesyonel fotoğrafçı değil ama amatör fotoğraf sanatçısı var.
Fotoğraf sanatında 1 numaralı kural aydınlatma tekniğidir. OVER pozlandırma detayları kaybeder. Bu yüzden yüzdeki detaylar kaybolur. Yüzdeki detayların kaybolması daha düzgün pürüzsüz bir imaj elde edilmesini sağlar.
Bu yüzden aynaya baktığımızdaki aydınlatma şekli çok önem taşımaktadır. Yukardan ve homojen olmayan bir aydınlatmatma yüzümüzdeki hatları daha belirginleşirecek ve daha çirkin görüntü elde etmemize sebep olacaktır.

LENO7
16-03-2012, 18:54   |  #8  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Şunu bilin ki bütün insanlar güler yüzlü insanlarla ilgilenirler..iki yüzlü olmayın tek yüzlü olun.kaşlarınız ne sert nede yumuşak olsun..sesiniz ne yüksek nede alcak olsun..konuşurken ağzınızı azla gerekmedikçe fazla açmayın...ne olursa olsun asla bıyık/sakallarınızın görünmesine izin vermeyin..Kirli sakal erkeklere yakışır ama fazla sakal uzatmak tipimizi bozuyor..bu kirli sakal ise olgunlaşmış yani 22-23 yaşına basmış erkeklere yakışır...

eğer dediklerimin kısasını istiyorsanız buyrun resim..İşte böyle olucaksınız..

kocaeli4141
16-03-2012, 19:11   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj
Alıntı: Mr_YAMYAM  
Aslında var da yok.
profesyonel fotoğrafçı değil ama amatör fotoğraf sanatçısı var.
Fotoğraf sanatında 1 numaralı kural aydınlatma tekniğidir. OVER pozlandırma detayları kaybeder. Bu yüzden yüzdeki detaylar kaybolur. Yüzdeki detayların kaybolması daha düzgün pürüzsüz bir imaj elde edilmesini sağlar.
Bu yüzden aynaya baktığımızdaki aydınlatma şekli çok önem taşımaktadır. Yukardan ve homojen olmayan bir aydınlatmatma yüzümüzdeki hatları daha belirginleşirecek ve daha çirkin görüntü elde etmemize sebep olacaktır.
Tam çok güzel bir noktaya değinmişsin teşekkürler.Yukardan ve homojen olmayan bir aydınlatma yüzümüzdeki hatları daha belirginleştirecek ve çirki görüntü elde etmemize neden olacaktır demişsin tamda aradığım buydu.İşte insanlar bizi öyle mi görüyor insan gözüdemi öyle görüyor? Mesela sen bana baksan beni o sekildemi görürsün ? (Yani demek istediğim asıl konuyu acmamdaki AMAÇ insanlar beni nasıl görüyor hangi yüz tipimle insanlara gözükoyorum?

Kapalı Hesap (154666)
16-03-2012, 22:47   |  #10  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Tam çok güzel bir noktaya değinmişsin teşekkürler.Yukardan ve homojen olmayan bir aydınlatma yüzümüzdeki hatları daha belirginleştirecek ve çirki görüntü elde etmemize neden olacaktır demişsin tamda aradığım buydu.İşte insanlar bizi öyle mi görüyor insan gözüdemi öyle görüyor? Mesela sen bana baksan beni o sekildemi görürsün ? (Yani demek istediğim asıl konuyu acmamdaki AMAÇ insanlar beni nasıl görüyor hangi yüz tipimle insanlara gözükoyorum?
Bilimsel bir yaklaşımla yanıtlayayım.
İnsan gözünün görme duyarlılığı çok yüksektir. Gerek ışık olarak gerekse çözünürlük olarak bilindik tekniklerden çok çok yüksek seviyededir. Ancak, algılama görme duyarlılığının çok çok altındadır.
Yüzünde çilleri olan bir insana başka birisi ilk bakışta bunu algılamayabilir. Güneş izleri, ben ya da başka leke olarak hafızasında yer etse de başka bir anda dikkatlice baktığında AA senin yüzünde çiller mi vardı gibi bir duyguyla yanılsamasını anlayabilir. Detaylı olarak algılama büyük çoğunlukla çok daha sonraki gözlemlerde oluşmaktadır.
İşte bu yüzden insanlar önce yüz hatlarını algılar.
Daha sonra beden olarak hafızasına aktarır.
Çok daha sonra ciddi detaylara alışır ve daha detaylı görmeye başlar.
Bu yüzden bir kişiye ilk kez bakan bir başkası yüzünü herdaim gören sahibi gibi algılamayabilir. Çünki yüzün gerçek sahibi yüzünü tüm detaylarıyla öğrenmiş durumdadır.

Bu bana yıllar önceki bir olayı hatırlattı.
İnternetten tanıştığım bir hanımla görüşme kararı almıştık. Çalışan birisi olduğu için öğleden sonra sadece yarım saat bir çay içebilecek kadar görebileceğini söyledi. Belirtilen saatte görüşmeye karar verdik ve görüştük. Sadece 1 çay içebilecek kadar karşılıklı oturup sohbet ettikten sonra bayan işinin başına döndü ve ben de eve döndüm. O akşam acı acı çalan telefonda şunları duydum.
Ben seni beğenmedim hoşçakal.
Ben haliyle yaşantıma devam edip olayların gelişimine ayak uydurduktan ve 1 sene sonra başka bir hanımla tanıştım. Son tanıştığım bayanla iyi anlaştık ve çıkmaya başladık. Devamlı takıldığımız bir kafede oturup sohbet ederken bir bayan yanıma yaklaştı ve aa ciyyaak yamyam merhaba dedi.

Ben kendisini tanıyamadığımı belirtmem üzerine bu bayan kendisini tanıttı ve şöyle dedi.
Bir sene kadar önce sizinle tanışmış ve bir çay içimi süre konuşmuştuk. o zamanlar sizi hiç beğenmemiştim. Şimdi çok yakışıklı olmuşsun. Dedi.
Ben de dedim ki.
Üzerimdeki ÇULLAR aynı çul.
Kafamdaki saçlar aynı model saç.
Kafa yapım desen hiç mi hiç değişmedi.
Bence siz karıştırıyorsunuz o başka bir YAMYAM dır dedim.
Kös kös gitti...
Başlıktaki sorunun cevabı bence budur.

kocaeli4141
17-03-2012, 16:10   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

Saolasın bilgilendirdiğin için ama hala net bir kanıya varamadım.Aynaya bakıyorum tipim belli tmm sonrada araba camının yansımalarında bakıyorum tipim kendime kötü geliyor yani araba camının yansımasında gercek tipimi görüyorum demi aslında? Camda daha iyi buluyorum kendimi  araba camına baktığımda çok daha değişik kötü görüyorum.(arabamın aynaları değil. camına baktığımda görüntümü diorum)

kocaeli4141
17-03-2012, 19:30   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

Ben insanlara nasıl görünüyorum hala cözemedim.Aynaya yakından baktığımdaki tipimmi yoksa lambanın tam altından baktığımdaki tipim mi yoksa aynaya uzakdan ışığı önüme alarak baktığım tipimlemi insanlara görünüyorum?Çünki aynaya yakından bakınca ortadan bakınca ve aynaya uzakdan bakınca 3 farklı tipim oluyor insanlara ben en yakın şekilde hangisi gibi görünürüm?

Kapalı Hesap (154666)
17-03-2012, 19:35   |  #13  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj

3 Farklı görüntünü de farklı insanlar görebilir. Her insanın daha önceki yazımda belirtmiş olduğum gibi bir bakış açısı ve bakış ilgisi vardır.
Ayrıca aynada kendine baktığın ile camda yansıyan görüntüne bakman çok farklı olacaktır. Cam ışığın çoğunluğunu yansıtmaz ama ayna olduğu gibi yansıtır. Yani başkaları seni aynada gördüğün şekliyle görür camdaki görüntün gibi görmez.
Ayrıca yansıtan yüzeyin düzlüğü ve ihtiva ettiği pürüzleri de önemlidir.

kocaeli4141
17-03-2012, 19:39   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

tamam ama bak demek istediğim bana neden öyle oluyor? Ben  suanda bile aynaya yakından bakınca kendimi yakışıklı buluyorum ışığın tam altında durupda bakınca orta aynaya uzakdan bakınca tipsizleşiyorum.Şimdi insanlar farklı görebilir tmm ama ben hangi yüz tipimle insanlara göründüğümü soruyorum.Aynaya bakıpda yakışıklı gördüğüm tipimmi yoksa orta yoksa uzakdan bakınca gördüğüm tipimlemi görüyor insanlar beni? Bi sende deniyebilirmisin bunu? Demek istediğimi daha iyi anlıyacaksın.

Kapalı Hesap (154666)
17-03-2012, 20:57   |  #15  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj

Eğer bir kız ile muhattapsan ve kız senin karakterini beğeniyorsa yakışıklı görecektir. Eğer karakterini beğenmiyorsa çirkin gibi görecektir.

kocaeli4141
17-03-2012, 22:25   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

Peki kız ile nasıl iletişime geçmem lazım yardımcı olabilirmiisn? Hangi konulardan bahsetmeliyim ne yapmam lazım ne yapmamam?

Kapalı Hesap (153334)
18-03-2012, 00:47   |  #17  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Peki kız ile nasıl iletişime geçmem lazım yardımcı olabilirmiisn? Hangi konulardan bahsetmeliyim ne yapmam lazım ne yapmamam?
disari cik 500 metre yuru saga don 300 metre yuru sola don 500 metre daha yuru onune cikan ilk yasitin kizla konus.Taki sana cevap verip konusan biri cikana kadar.Uyarayim dayak yiyip polise sikayet edende olur tipine gore degisir.Zaten yakisikliysan onlar seni bulur sen aramazsin.
Ben boyle seyleri denemedim seni denetiricem olursa soyle digerlerine tavsiye ederim.:)

kocaeli4141
18-03-2012, 15:28   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
disari cik 500 metre yuru saga don 300 metre yuru sola don 500 metre daha yuru onune cikan ilk yasitin kizla konus.Taki sana cevap verip konusan biri cikana kadar.Uyarayim dayak yiyip polise sikayet edende olur tipine gore degisir.Zaten yakisikliysan onlar seni bulur sen aramazsin.
Ben boyle seyleri denemedim seni denetiricem olursa soyle digerlerine tavsiye ederim.:)
ben bunu sormadım ki Ağzı kulaklarına varıyor Ayrıca bunu bana denettirme denicek olan varsa başka birini bul tabi kim kabul eder oda varKarizma

mustafazararsiz
05-03-2018, 09:42   |  #19  
Taze Üye
3 mesaj

Genelde öz çekimlerde resmi çekmeden önce en güzel göründüğümüz anı yakalarız. deklanşöre dokunduğumuz an ön kamera ters çeker. Kimine göre bu mantıklı kimine göre mantıksız.Ön kamera ters çekiyor çekmesine de diyafram açıklığı ne kadar başarılı bu da bir etmen. Fotoğrafların iyi çıkması, ışığın iyi işlenmesi, kameranın kalitesi, o günkü psikolojimiz, ortamın elverişi gibi birçok etmenin aynı anda gerçekleşmesi gerekir.

Nurmuhammet
30-08-2018, 19:45   |  #20  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 5
27 mesaj

Aynen