GPU bozuldu mu?

HellRaiser944
01-02-2019, 14:30   |  #1  
HellRaiser944 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba arkadaşlar bu konuda mutlak yardımınıza ihtiyacım var. Direkt konuya geçeceğim. benim Nvidia GEforce 9400 gt Ekran Kartim var bir kac gun oncesine kadar "Call of duty" "Point Blank" gibi oyunları sorunsuz açıyordu ısınma (65c altındaydı) ama sonra bilgisayarı temizlemek isterken tüm bileşenleri çıkarttım ve sonrada monte etdikde FANlar falan dönüyordu ama ekrana görüntü gelmiyordu herşeyi denedim sonunda ekran katının pinlerini alkollü bezle sildikten sonra görüntü geldi ama Winsows 7 loading'e kadar. sonra Mavi Ekran hatası almaya başladım. Ekran Kartını çıkarttım ve yeniden yerine takdığımda görüntü tamamen gelmiyordu (en az 30 kere denedim) sonunda ekran kartını pci epressden çıkarınca ekrana - Onboard VGA-yla görüntü geliyordu. Şimdi arkadaşlar benim Ekran Kartı bozuldu mu ya başka kiçik bir hata mı var? beni bu konuda şüphelendiren ekran kartını çalışdırdığımda ısınmasıdır yani genelde çalışmayan ekran kartı ısınmaz bildiğim kadarıyla, ayrıca GPU-nn yandığınıda sanmıyorum GPU üzerinde her hansısa bir yanık izi bulamadım Kondansatörler, Ramlar eskisi gibi yerinde.

excel_mustafa
01-02-2019, 17:45   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

ekran kartının pinlerini silgiyle iyi sil zedelemeden. slotun içini fırçayla dikkatlice temizle ve hava ver. bios pilini çıkarıp tak. psu anakart beslemelerini çıkarıp tak.

HellRaiser944
01-02-2019, 20:45   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

denedim sorun onlarda değildi sorunu statik elektrik boşaltarak 50 % çözdüm ama şu an hala iyi çalışmıyor renkler karışmış, çizikler mevcut ve max windows loadinge kadar gidiyor sonrası mavi ekran hatası alıyorum

excel_mustafa
01-02-2019, 22:19   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

geriye yapılacak tek şey kalıyor o da başka makinada denemek.