Group Policy de program kısıtlama

ck1990
19-12-2015, 15:12   |  #1  
ck1990 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Öncelikle Merhaba ,
Arkadaşlar windows server 2012 daha önce kullanıcıların kullanmasını yasakladığımız bir program vardı kullanıcılar derken bir Öğretmenler departmanında onun altında OU 'lar ilk okul-orta okul-ve lise  şeklinde bizim sıkıntımız ise ben sadece bu programın ilk okul bölümündeki öğretmenlerin çalıştırmasını istiyorum ortaokul ve lise yine aynı kısıtlama ile kalacak bunu adım adım nasıl yapabilirim internetten araştırdım aslında test olarak kullandığım sanal makinam da denedim oldu ama şirkette   aynı şekilde denediğimiz zaman hala program çalıştır dediğimizde kullanıcıların makinada yönetici tarafından kısıtlanmış vs diye uyarı veriyor acaba eksik olan ne veya nerde yanlış yapıyoruz bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim server sistemini yeni yeni öğreniyorum

Selim_C
28-12-2015, 23:13   |  #2  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj

Daha evvel Xp'yi sadece 1 hafta felan kullanmıştım. Oda küçücük çocukken (ilk Pc'mizdi).

Programın ne olduğunu, nasıl kısıtlama getirildiğini bilmiyorum ama sanırım siz nesnenin sahipliğini almışsınız. Windows 7 Xp'lere (8 ve 10'a göre yine biraz daha) yakın. Bağlantıdaki şekilde bir sonuç alamadıysanız, daha fazla bilgilendirmenizi isteyeceğim. Belki bilen biri cevaplayabilir..