grup policy management

sedatuysal52
12-05-2006, 16:15   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

merhaba, network te server olarak win2003 server kullanıyorum. bununla birlikte activedirectory ve grup policy kurdum. grup policy den terminallerin duvar kağıdı, görüntü ayarları vs. kısımları kısıtlıyorum. ancak internet security kısmında izin verdiğim(allow),izin vermediğim(never) siteleri ekliyorum ve birde şifre veriyorum. busefer terminallerde izin verdiğim veya vermediğim bütün sitelere giriş yaparken şifre istiyor. ben istiyorum ki izin verdiğim sitelerde şifre istemesin, izin vermediklerimde şifre istesin. yardımcı olursanız sevinirim.. saygılarımla....

stern
22-05-2006, 11:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Aslına bakarsan grup policyde bu işi yapmak biraz mantıksız bence bi tane proxy kur ve burdan sitelerin giriş çıkış izinlerini war bu sana dahada kolaylık sağlar. eğer bu çözümü kullanacaksan sana proxyde yasaklanması gereken web sitesi adreslerini gönderebilirim.Böyle bir listeyi bende daha önce kullanmıştım ve çokta işe yarıyo:)

mezar6
28-05-2006, 00:49   |  #3  
Yeni Üye
21 mesaj

bende en ıyı yontem ısa dıye dusunuyorum ama yıne en ıyısını sen bılırsın.

stern
29-05-2006, 11:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

aslında isa en harika çözüm ama biraz pahalı bi çözüm deil mi?bu işi yapan bedavaya dahi bulabileceğin proxy yazılımları war. www.snapfiles.com adresinden ücretsiz olarak indirebileceğin yazılmlar war.

nusottauf
25-01-2009, 22:32   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

merhaba arkadaşlar benim grup policy ile bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim.

Ben grup policy'da bir kaç değişiklik Kullanıcı yapılandırması/yönetim şablonlarında yaptığım değişiklik uygulandı hiç bir problem yaşamadım fakat yaptığım değişiklikleri geri almak ya da değiştirmek istedim Kullanıcı yapılandırması/yönetim şablonlarını seçtiğimde alt öğeler görünmüyor bundan dolayı değişiklikleri geri alamıyorum bunun için ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz.

Teşekkürler!