GTA V avı resmen başladı!

CHIP Online
16-09-2013, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Rockstar ve Microsoft, GTA V korsanlarının peşine düştü. İşte yakalanan korsanları bekleyen şok!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/gta-v-avi-resmen-basladi_42675.html

Resimlerle: GTA V'ten 20 yeni ekran görüntüsü yayında!

Grand Theft Auto V, 2010'lu yılların belki de en çok beklenen oyunu... Tıpkı Rockstar'ın oyunu uzun bir süredir hazırladığı gibi, bizler de kendimizi uzun bir süredir onun için hazırlıyoruz. İlk oyunundan beri efsaneleşen ve beşinci oyunun ilk resmi videosu ile gördüklerimize inanmakta zorlandığımız yapımın piyasaya çıkmasına çok az kaldı!


Fakat konu GTA V olunca, her türlü gürültü ve patırtıyı bekliyorduk ki oyunun çıkışına az kala, Rockstar, GTA V hakkında yayınlanan tüm içeriklerin internetten silineceğini ve yayınlayan cihaza ulaşıldığı taktirde, Microsoft'un da yardımıyla Xbox Live üzerinden tamamen banlanacağını dile getirdi. Böyle bir açıklamanın yapılmasının sebebiyse, Rockstar'ın aldığı tüm önlemlere rağmen, oyunun çoktan internet ortamına, korsan bir şekilde düşmesi. Şimdiden birçok farklı oyuncu, çektikleri Instagram fotoğrafları ve de Vine videoları ile oyunda yaşadıkları deneyimleri çok az da olsa paylaşmaya başlamış durumda.


Rockstar ise oyunun resmi çıkışına kadar geçen sürede paylaşılan tüm içeriklerin, kendileri tarafından sileceğini net bir şekilde dile getirdi. Açıklamadaysa şu sözler dikkat çekti; "Herhangi bir ön sipariş fotoğrafını internette görmek istemiyoruz. Oyuna her ne şekilde ulaşılmış olunursa olunsun, GTA V'in resmi çıkış tarihinden önce, oyunla alakalı paylaşımı yapılacak tüm görsel içerikler tarafımızdan silinecektir."


Microsoft benzer bir uygulamayı Holo 4 için de uygulamış, korsan oyunculara büyük bir ders vermişti. Bu arada herhangi bir sebepten dolayı Xbox Live'dan ban yiyen bir cihaz, sisteme sonsuza kadar elveda diyor.

Tüm Konu: GTA V avı resmen başladı!

Resimlerle: GTA V'ten 20 yeni ekran görüntüsü yayında!

Kaynak: www.chip.com.tr