GTA: Vice City ile ilgili bir sorunum var.

gwf
16-11-2008, 01:19   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Merhabalar.

GTA: Vice City oyunu ile ilgili bir sorunum var;

Oyunda ''yağmur'' yağdığı zaman PC çok kasıyor. Yani karakter yavaş hareket ediyor vs...

Bir de oyunda bulunan ''Dance Club''a girdiğimde orda da PC çok kasıyor ve karakter yavaş hareket ediyor vs...

Sistem bilgilerim bunlar;

Windows Vista(tm) Starter

ATİ Radeon Xpress 1250

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.10 GHz

1 GB RAM

32 bit işletim sistemi

Sizce kasması normal mi?

Son Düzenleme: gwf ~ 16 Kasım 2008 14:49
kalamarr
16-11-2008, 09:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

bu senin sistemin mi? senin ki değilse sisteminin özelliklerini yaz. eğer seninse ekran kartını yaz.

bu sistem özelliklerinin minimum olması imkansız. gta vice city çıktığı zaman sadece tek çekirdekli işlemciler vardı. 256 mb ram'le bile rahatlıkla oynanabiliyordu.

eğer windows vista starter kullanıyorsan. ya windows xp pro'ya veya home'a geç. ya da ram takviyesi yaparak windows vista'nın; home premium veya ultimate sürümüne geç. nedeni:

microsoftun daha ucuz(bedava değil sadece diğer sürümlerine göre ucuz ama 20-30 dolar falan da değil çok daha pahalı) ve 3.dünya ülkelerine uygun olarak daha rahat sömürmek içim çıkarılmış, windows vista'nın her türlü özelliğinin kırpılmış ve sınırlandırılmış bir sürümüdür. ayrıca 1gb ramden fazlasını adresleyemez.  

ek bilgi:

microsoft'un starter adlandırmalı windows işletim sistemleri hakkında;

“Windows Vista Starter ABD, Kanada, AB, Avustralya, Japonya veya Dünya Bankasının belirlediği diğer yüksek gelirli pazarlarda satışa sunulmayacaktır.”

http://www.microsoft.com/windows ... itions/starter.aspx

Son Düzenleme: kalamarr ~ 16 Kasım 2008 09:37
ufuks
16-11-2008, 12:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj
kalamarr
bu senin sistemin mi? senin ki değilse sisteminin özelliklerini yaz. eğer seninse ekran kartını yaz.

bu sistem özelliklerinin minimum olması imkansız. gta vice city çıktığı zaman sadece tek çekirdekli işlemciler vardı. 256 mb ram'le bile rahatlıkla oynanabiliyordu.

eğer windows vista starter kullanıyorsan. ya windows xp pro'ya veya home'a geç. ya da ram takviyesi yaparak windows vista'nın; home premium veya ultimate sürümüne geç. nedeni:

microsoftun daha ucuz(bedava değil sadece diğer sürümlerine göre ucuz ama 20-30 dolar falan da değil çok daha pahalı) ve 3.dünya ülkelerine uygun olarak daha rahat sömürmek içim çıkarılmış, windows vista'nın her türlü özelliğinin kırpılmış ve sınırlandırılmış bir sürümüdür. ayrıca 1gb ramden fazlasını adresleyemez.  

ek bilgi:

microsoft'un starter adlandırmalı windows işletim sistemleri hakkında;

“Windows Vista Starter ABD, Kanada, AB, Avustralya, Japonya veya Dünya Bankasının belirlediği diğer yüksek gelirli pazarlarda satışa sunulmayacaktır.”

http://www.microsoft.com/windows ... itions/starter.aspx

Bu arkadaşın sistemi degil sistem gereksinimleriKahkahaBunları almak istiyor galiba.Kahkaha

Şaka bir yana en önemli parçayı sölememişsin kardeş ekran kartın nedir?Onboard mı Vice City çalıştırmadıgına göre.

gwf
16-11-2008, 14:50   |  #4  
OP Yeni Üye
28 mesaj

Çok özür dilerim. ''Sistem bilgilerim'' yazıcağıma ''sistem gereksinimlerim'' yazdım :D

Şimdi mesajımı değiştirdim. Ekran kartımı da yazdım.

tukyam
16-11-2008, 23:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
126 mesaj

oyunun video ayarlarını düşük tutmaya çalışmalısın...
Bunu yaptın mı?

directx yada ekran kartı driver güncellemen de işe yarayabilir...
bi de harddisk in ağzına kadar doluysa ondan da olabilir.

Sisteminde bu sıralar sıkıntılı çalışan başka proglamlar yada vindowsun kendisinde de problem varsa onu da belirt pls.

Son Düzenleme: tukyam ~ 16 Kasım 2008 23:46