GTA Vice City Ses Çıkmıyor.

HPQ-User
08-03-2009, 19:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Uharc sormuş:
Arkadaşlar internetden gta vice city oyununu indirdim.250 MB .rar dosyası şeklinde fakat oyunda ses çıkmıyor ve ayarlar bölümünde ses ayarları kısmı aktif değil bunu nasıl düzeltebilirim.Fakat Yüklediğim oyunun audio dosyası var.ve Bilgisayarımda şarkı dinleyebiliyorum.Sadece oyunda ses yok. :S

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Ses Kartı Onboard(ve ses Driver'ı yüklü Realtek,Directx sound v.s.)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.7) Gecko/2009021910 Firefox/3.0.7 (.NET CLR 3.5.30729)

DaRWeLL
08-03-2009, 19:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

Dosya eksikliğinden kaynaklanıyordur.İnternetten indirile oyunlarda boyuttan kısmak için ses dosyalarını falan siliyorlar.

Hallederiz_87
08-03-2009, 22:28   |  #3  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj
HPQ-User
Uharc sormuş:
Arkadaşlar internetden gta vice city oyununu indirdim.250 MB .rar dosyası şeklinde fakat oyunda ses çıkmıyor ve ayarlar bölümünde ses ayarları kısmı aktif değil bunu nasıl düzeltebilirim.Fakat Yüklediğim oyunun audio dosyası var.ve Bilgisayarımda şarkı dinleyebiliyorum.Sadece oyunda ses yok. :S

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Ses Kartı Onboard(ve ses Driver'ı yüklü Realtek,Directx sound v.s.)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.7) Gecko/2009021910 Firefox/3.0.7 (.NET CLR 3.5.30729)

Oyun büyük bi ihtimalle kırpılmış "Riplidir" Bu tür oyunlarda ses veya kilipler olmaz..

Ankara içi pc bakım,onarım,sistem kurulumu,hdd sıfırlama,overclock ve bios güncellemeniz özenle yapılır aynı gün teslim edilir...
((A’dan Z’ye full sistem kurulur))

-Sisteminize yüklenecek tamamı orjinal bazı programlar
-Daemon Tools
-Everest Ultimate Edition
-Glary Utilities
-Malwarebytes' Anti-Malware
-Microsoft Office Professional Edition 2003
-Mozilla Firefox
-Nero StartSmart
-RivaTuner
-Winrar
-Your Uninstaller! 2008
-Sizden isteyeceğim tek şey sisteminizle birlikte gelen cd’ler
-Ciddi düşünen arkadaşlar olursa pm,özel msj atabilirler…

FSM
27-04-2009, 19:04   |  #4  
Yeni Üye
31 mesaj

arkadaşlar bende indrdim şnternetten gtayı aynı sorun bendede oluştu ses çıkmıyo  oyundan ses çıkmasını nasıl saglayabilirim yardım ederseniz svnrm

Mustafa@PC
27-04-2009, 19:16   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Yukarıda dediği gibi arkadaşın oyun büyük ihtmal ripli

Ripli oyunlarda miktar azaltılmak için şarkılar...vs çıkartılır sadece temel sesler vardır.

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
27-04-2009, 19:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj

Hayır Arkadaşlar Hiçbiri Değil Oyun Tamam Ripli ama adam audio dosyası var diyor bu sorun u bizzat kendimde yaşamıştım :D.Oyunu yüklerken sistemdeki antivirüs programı audio dosyasını virüs olarak algılayıp engelliyor.Fakat bundan sizin haberiniz olmuyor yani virüs programı herhangi bir uyarı vermiyor.Oyunu kaldırıp Sistemdeki anti-virüsü kapatıp oyunun tekrar yükleyin ses açılacaktır.

Mustafa@PC
27-04-2009, 19:52   |  #7  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Yiğido,

Antivirüs programı dosyayı engellerse crc hatası verir.

Oyun yüklenemez.

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
27-04-2009, 20:14   |  #8  
Yıllanmış Üye
3,152 mesaj
Mustafa@PC
Yiğido,

Antivirüs programı dosyayı engellerse crc hatası verir.

Oyun yüklenemez.

Hayır Mustafa abi öyle değil işte oyunu yüklerken zaten siyah renkli uharc ekranından yüklüyorsun.Bendede öyle oldu diyorum size avira antivir vardır açıkken yükledim ses yoktu ama anti-virüs programını kapatıp yükledim ses açıldı.Google amcaya sor öğrenirsin.

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
27-04-2009, 20:17   |  #9  
Yıllanmış Üye
3,152 mesaj

Gta Vice City "Ses Donanımı Yok" Ses yok sorunu çözümü

Bu sorun hakkında öyle uzun uzun yazılacak şey yok sorunun kaynağı açık ve ortada..

Birinci ve en büyük nedeni indirdiğiniz ve kurduğunuz Gta Vice City ripli versiyondu toplam 235 mb olandan..indirdikten sonra kurulumu yaptı ve sonra oyunu açtığınızda ses yoktu hatta Audio options kapalı sağ alttada Ses Donanımı yok yazıyordu..

Tabi yukarıda Türkçe yazdıklarım türkçe yama kurulu olanlarda var ingilizce kullananlardada bu hata oluyor..

Hatanın nedenine gelelim eğerki sizin bilgisayarınızda ses ile ilgili bir probleminiz yok müzik dinleyebiliyor ancak sadece Gta Vice Cityde ses çıkmıyorsa bilgisayarınızda antivirüs yazılımı var ve kurulum sırasında kuruluma paketlenen winRAR paketini virüs olarak görüp kurulumunu atlamış…

Yukarıdaki sorunun tek nedeni bu yani bunun dışında ripli oyun kurarken aynı sorunu alıyorsanız o zaman ses kartıyla ilgili bir sorun zaten vardır ama o zamanda müzik bile dinleyemezsiniz o zaman işte ses kartı driverlarını güncellemeniz bundan öncede DirectX yazılımının son versiyonunu indirip kurmanızı tavsiye ederim..

Neyse sorununuz dediğim gibi AntiVirüs yazılımından kaynaklı ise çok kolay bir çözüm var oyunu kurulu olduğu klasörden silin daha sonra AntiVirüs yazılımı tamamen pasif hale getirin ve tekrar ripli kurulumu yapın kurulum bittikten sonra %70 ihtimal bu sefer oyun ses ayarları aktif olarak çalışacaktır..

Yukarıdaki sorunu bizzat kendim yaşadım dediğim gibi ripli Gta indirdiyseniz ve virüs taramanız varsa sorun ve çözümü bu kadar basit..oyunu kurduktan sonra virüs taramanızı açabilirsiniz..

Virüs taramalarının o paketi virüs gibi görmesi onların virüs olduğunu göstermezki zaten kurulumdan sonra açılan rar paketi kayboluyor çünkü içerisindeki dosyalar oyun klasörüne açılmış oluyor…

Eğer sorun yukarıdaki kadar kolay değilse yani oyun ripli değil ve AntiVirüste kurulu değil ise sorun dediğim gibi DirectX yazılımı yada Ses kartı driverlarında olabilir tabi bu durumdada bilgisayarınızda hiç ses çıkmıyor olmalı..

Önce kablo bağlantıları hoparlörün çalışırlığını kontrol etmeli sonrada DirectX ve Ses kartı driver güncelleme yapmalısınız..

Son Düzenleme: Y.İ.Ğ.İ.D.O. ~ 27 Nisan 2009 20:18
Mustafa@PC
27-04-2009, 20:17   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Doğru uharc dan yüklersen dosya çıkmassa bile yüklenir dikkatli baktığın zaman zaten arada "crc fail" gibi uyarıları görürsün ama eksik yüklenir.

Ama winrar da benim dediğim gibi oluyo dosyayı çıkartırken.

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
27-04-2009, 20:21   |  #11  
Yıllanmış Üye
3,152 mesaj
Mustafa@PC
Doğru uharc dan yüklersen dosya çıkmassa bile yüklenir dikkatli baktığın zaman zaten arada "crc fail" gibi uyarıları görürsün ama eksik yüklenir.

Ama winrar da benim dediğim gibi oluyo dosyayı çıkartırken.

tamam işte abi yukarda yazdım ya 4 salise farkla :D.

Mustafa@PC
27-04-2009, 20:23   |  #12  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj
Y.İ.Ğ.İ.D.O.

Bu sorun hakkında öyle uzun uzun yazılacak şey yok sorunun kaynağı açık ve ortada..

Birinci ve en büyük nedeni indirdiğiniz ve kurduğunuz Gta Vice City ripli versiyondu toplam 235 mb olandan..indirdikten sonra kurulumu yaptı ve sonra oyunu açtığınızda ses yoktu hatta Audio options kapalı sağ alttada Ses Donanımı yok yazıyordu..

Tabi yukarıda Türkçe yazdıklarım türkçe yama kurulu olanlarda var ingilizce kullananlardada bu hata oluyor..

Hatanın nedenine gelelim eğerki sizin bilgisayarınızda ses ile ilgili bir probleminiz yok müzik dinleyebiliyor ancak sadece Gta Vice Cityde ses çıkmıyorsa bilgisayarınızda antivirüs yazılımı var ve kurulum sırasında kuruluma paketlenen winRAR paketini virüs olarak görüp kurulumunu atlamış…

Yukarıdaki sorunun tek nedeni bu yani bunun dışında ripli oyun kurarken aynı sorunu alıyorsanız o zaman ses kartıyla ilgili bir sorun zaten vardır ama o zamanda müzik bile dinleyemezsiniz o zaman işte ses kartı driverlarını güncellemeniz bundan öncede DirectX yazılımının son versiyonunu indirip kurmanızı tavsiye ederim..

Neyse sorununuz dediğim gibi AntiVirüs yazılımından kaynaklı ise çok kolay bir çözüm var oyunu kurulu olduğu klasörden silin daha sonra AntiVirüs yazılımı tamamen pasif hale getirin ve tekrar ripli kurulumu yapın kurulum bittikten sonra %70 ihtimal bu sefer oyun ses ayarları aktif olarak çalışacaktır..

Yukarıdaki sorunu bizzat kendim yaşadım dediğim gibi ripli Gta indirdiyseniz ve virüs taramanız varsa sorun ve çözümü bu kadar basit..oyunu kurduktan sonra virüs taramanızı açabilirsiniz..

Virüs taramalarının o paketi virüs gibi görmesi onların virüs olduğunu göstermezki zaten kurulumdan sonra açılan rar paketi kayboluyor çünkü içerisindeki dosyalar oyun klasörüne açılmış oluyor…

Eğer sorun yukarıdaki kadar kolay değilse yani oyun ripli değil ve AntiVirüste kurulu değil ise sorun dediğim gibi DirectX yazılımı yada Ses kartı driverlarında olabilir tabi bu durumdada bilgisayarınızda hiç ses çıkmıyor olmalı..

Önce kablo bağlantıları hoparlörün çalışırlığını kontrol etmeli sonrada DirectX ve Ses kartı driver güncelleme yapmalısınız..

Alkış

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
27-04-2009, 20:30   |  #13  
Yıllanmış Üye
3,152 mesaj
Mustafa@PC
Alkış
Kendim Yazmadım KiKahkahaKahkahaKahkaha::

Mustafa@PC
27-04-2009, 20:44   |  #14  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj
Y.İ.Ğ.İ.D.O.
Kendim Yazmadım KiKahkahaKahkahaKahkaha::
Ağzı kulaklarına varıyor

Mustafa@PC
28-04-2009, 02:23   |  #15  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Olsun sen yazmasanda neyin ne olduğunu bulmuşsun :).

FSM
01-05-2009, 15:36   |  #16  
Yeni Üye
31 mesaj

arkadaşım dedigin gibi oyunu kaldırıp antivirüs programını devre dışı bırakıp oyunu kurdum ama oyundan yine ses çıkmıyo oyunun audıo klasörünün içindeki ses dosyalarını bilgisayara açtırgımda çalıyo ama oyunda ayarlmaaya gelince yine yok diye başka çözüm yolu yokmu acaba

Tahripkâr
05-09-2009, 18:49   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

aynısı bende de var ama benimki ne int. ten indirme ne ripli... arkadaşta CD si vardı onu Flash Disk e attım eve gelip yükledim oyun içinde AUDiO soluk yazılı yani yüklü değil.. ama audio dosyası var.. az sonra deniycem antivirüs ü kapatıp bakalım olucak mı ... saygılar

iyasir
23-09-2009, 15:25   |  #18  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: Y.İ.Ğ.İ.D.O.  

Dediğinizi yaptım ama sorun düzelmedi. audio klasörüne gittiğimde büyük karekterlerle yazılı olan dosyalar güzel çalıyo. Ama küçük karekterlerle yazılan dosyalar sessiz ilerliyo. Bunu farkettim. Zaten oyunumda da sadece ara görüntü sesleri yoktu. Bilgisi olan var mı? Sorunu çözebilir miyim?

ahmetkürkçü
23-09-2009, 15:52   |  #19  
ahmetkürkçü avatarı
Yıllanmış Üye
809 mesaj

internetten indirilen bazı ripli oyunlarda böyle şeyler oluyo ses dosyalarını ripliyolar onun içindir tekrar ripsiz yükle derim ben..

OğuzxPc
26-09-2009, 18:16   |  #20  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
661 mesaj
Alıntı: Y.İ.Ğ.İ.D.O.  

aynen virüs görüp sildi audioyu ahbea

789okan789
31-01-2012, 01:23   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

kardeş oyunu silmeden ses dosyası felan varmı indirceğimiz silmeden yapamazmıyız ?

SeeGoo_34
13-01-2013, 13:27   |  #22  
Taze Üye
1 mesaj

kardesım ındırdıgınız gta vice city dosyasının ıcınde ''TecAudio'' dıye bı dosya olması lazım onu kurun %100 olunca bıdaha basın bı kac sey daha dolucak sonra kesin calısır. büyük ihtimal sorun bu.

PCPCPCPCPCPCPCPCPC
23-01-2013, 05:29   |  #23  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
64 mesaj

Bu olay bazı oyunlarda başıma geldi Y.İ.Ğ.İ.D.O. çok iyi anlatmışsın eline sağlık bazıları ripli olanlarda olur demiş sadece onlarda olmaz ripli nedir onu bilmiyom bile indirdiğin oyun indiği anda sen onu görmeden tıklamadan virüs programı bişeyler silebiliyor veya haberin olmadan doğru kurulum yapmana engel olabiliyor nede olsa gidip oyun mağazasından cd alıp kurmuyoruz çok böle her ay para verilen oyunlar vardı beleş oynadım kaspersky engel oluyodu böle bana çaktırmadan çünkü oyunu kurarken crack kullanıyodum hiç bi virüs programı crackleri sevmez [*<]

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
03-02-2013, 03:37   |  #24  
Yıllanmış Üye
3,152 mesaj
Alıntı: PCPCPCPCPCPCPCPCPC  
Bu olay bazı oyunlarda başıma geldi Y.İ.Ğ.İ.D.O. çok iyi anlatmışsın eline sağlık bazıları ripli olanlarda olur demiş sadece onlarda olmaz ripli nedir onu bilmiyom bile indirdiğin oyun indiği anda sen onu görmeden tıklamadan virüs programı bişeyler silebiliyor veya haberin olmadan doğru kurulum yapmana engel olabiliyor nede olsa gidip oyun mağazasından cd alıp kurmuyoruz çok böle her ay para verilen oyunlar vardı beleş oynadım kaspersky engel oluyodu böle bana çaktırmadan çünkü oyunu kurarken crack kullanıyodum hiç bi virüs programı crackleri sevmez [*<]

EyvALLAH :)

bsusuz
03-02-2013, 23:00   |  #25  
Taze Üye
1 mesaj

bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor bilgisayarcıya götürdüğümde bana bir sorun olmadığını söylediler . ekran kartı nı çıkar öyle dene dediler denedim hala kapanıyor işlemciye termal jel sür dediler sürdüm yine olmadı kesintisiz güç kaynağı (ups ) aldım yine olmadı bana yardımcı olun arkadaşlar lütfen kesin çözüm bulun gerekirse  ücret ödemeye razıyım irtibat : [email]dejavufighter@gmail.com[/email]      lütfen yardım edin maddi konuda hiç bir şekilde şaka yapmıyorum ciddiyim