gta4 de grafıkler bırbırıne gırdı

HPQ-User
23-01-2009, 22:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

emre sormuş:
arkadaslar az once gta 4 oynuyordum bır anda grafıkler bırbırıne gırdı acaba ekran kartına mı bısey oldu zannettım wındows a dondum gene aynı wındows dada noktalar cıkıyor hemen restart yaptım ve sorun duzeldı acaba 2 hafta once ekran kartına oc yapmıstım(1-2 saatlıgıne oc yapmıstım suan normal degerlerde 2 haftadır) bundan dolayımı acaba bırde malum laptop servıse gıttıgı zaman oc yapıldıgı anlasılırmı(servıse gıderken normal ayarlarda olsa yada onceden bır kerelıgıne yapılmıs sonrada hıc yapılmamıs aradan uzun sure gecmesıne ragmen)

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
asus f8sn240dv notebook 9500m gs ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

Kaptanos
24-01-2009, 02:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,349 mesaj

O/C yapılmış hali ile yollamadıysanız ve oc yaptığınz programı silmediyseniz sorun yok. Eğer programı görürlerse kayıtlardan tarama yapıp o/c olduğunu görebilirler. Ekranınıza olan şey ise fazla ısınmadan kaynaklı çok büyük ihtimalle. Malum GTA IV çok gereksinimi olan bir oyun bilgisayarı çok zorluyor birde laptop olunca ısı artıyor ve ekran kartınızın performansı çok sıcak olduğu için düşüyor. Tavsiyem çok zorluyan oyunlarda bu tepkiyi verdiği zamanı ölçün ve mesela 2 saatse 1,5 saatte bir çıkın biraz dinlensin sonra yeiden girin