Güç kaynağı seçimi hakkında yardım !

CarL CoX
29-03-2015, 19:34   |  #1  
CarL CoX avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

Merhaba arkadaşlar kolay gelsinyüksek performanslı günler hepinize. şimdi benim hayalim iyi bir sistem toplamak allahın izniyle hepsi olacak yavaş yavaş fakat ben bi aldığım malzemenin daha yükseğini birdaha almak istemiyorum. Peki bu sistem içerisinde hangi parçalar olacak; 

Toplamak istediğim sistem 

1- ASUS X-99 Deluxe Anakart 

2- Mecburen 2011 Socket intel i7 en ucuz işlemci 

3- Mecburen DDR4 16GB (ileride arttırılmak üzere) 2400 veya 3000 'e kadar RAM 

4- Monitörüm ASUS VG248QE Şuanda aldım bunu. 

5- Ekran kartım ASUS GTX 760 DirectU II Şuanda aldım ama ileride daha yüksek bir ekran kartı ile SLI yapacağım.

6- Samsung 720Rpm en az 500 GB harddisk 

7- CD-DVD ROM LG yazma ve okuma hızı yüksek olan herhangi bi ürün. 

8- 5+1 (7+1)'de olabilir kaliteli yüksek model bir sinema sistemi PCye bağlanmak şartı ile. 

9- Kasa olarak bir fikrim yok ama tercih olarak şöyle büyük kaliteli bir sulu soğutma yapabileceğim açık ferah bi kasa öneriniz var ise saygı duyarım. 

Şimdi arkadaşlar toplamak istediğim sistem bu, parçaların 2-3 tanesini aldım monitör ile ekran kartını fakat yukarıda da belirttiğim gibi aldığım bir ürünü birdaha almak istemiyorum ve bu malzemelerinde baya güç sarfedeceğini düşünüyorum hali ile PSU (Güç kaynağı) mun güçlü olması gerekiyor bunun için nasıl bir PSU almalıyım nelere dikkat etmeliyim nasıl tercih yapmalıyım neye göre PSU almalıyım teşekkürler şimdiden.