Guduruklar Sohbet Alanı :D

okinkurt
31-03-2012, 19:21   |  #851  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

pofff usb gibi taaaaaaaaaaaaa calıscagına calısmıcagına sabrinin toynagı girsin :(((( hocam psu ile alakası yok onun ramlerden 1 i 1600 mhz ise ramler 1600 mhz calısır böle bi ihtimal var düsükte olsa yamyam abiiii nere gitti birilerinimi ısırıyo ne offff.

A.C.T
31-03-2012, 19:28   |  #852  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
439 mesaj

Hah Yunus kardeşim dediğini söyledim bakalım ne diycek zaten herifin mal olduğu belli ben öyle bi istemi elime almaya kıyamazken herif yakıyo be abi KahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

yunus07
31-03-2012, 19:32   |  #853  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
992 mesaj
Alıntı: A.C.T  
Hah Yunus kardeşim dediğini söyledim bakalım ne diycek zaten herifin mal olduğu belli ben öyle bi istemi elime almaya kıyamazken herif yakıyo be abi KahkahaKahkahaKahkahaKahkaha
Heyecan istiyo belli ki :D
Biraz da zevk meselesi :D

Kapalı Hesap (230936)
31-03-2012, 19:35   |  #854  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj
Alıntı: okinkurt  
pofff usb gibi taaaaaaaaaaaaa calıscagına calısmıcagına sabrinin toynagı girsin :(((( hocam psu ile alakası yok onun ramlerden 1 i 1600 mhz ise ramler 1600 mhz calısır böle bi ihtimal var düsükte olsa yamyam abiiii nere gitti birilerinimi ısırıyo ne offff.
okinkurt, hoşgeldin hocam :D  Kaç gündür arattırdın kendini yavv. :D  Ne oldu halledemedin mi şu usb uzatma kablosunu?

hakean
31-03-2012, 19:36   |  #855  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,572 mesaj

kardeşim ben özelden mesa jattım yardım edicem adama

okinkurt
31-03-2012, 19:40   |  #856  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

h.b hocam olmuyo yafff alet tanınamadı diyor heralde fazla uzun geldi canagı elimde tutarken hız 600 kb e vurdu bi an ama 1 saniyeligine olacak gibi ümidim var ama aleti tanımıyor 10 metre usb kablosuyla nette biraz arastırdım güclendirici lasım diyolar bıktım valla ya offf :( ne güzel catıya koyacadım hayallarım yıkıldı.

A.C.T
31-03-2012, 19:44   |  #857  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

Tamam arkadaşlar saolun bişiy yazmadı yanıt olarak
Bu arada okinkurt hocam telaştan senin sorununuda sormadık k.kalma seninde hayallerin yıkılmış yeni öğrendim geçmiş olsun yıkılan bi hayal olsun yenisi kurulur ;)

Kapalı Hesap (230936)
31-03-2012, 19:45   |  #858  
Kapalı Hesap
771 mesaj
h.b hocam olmuyo yafff alet tanınamadı diyor heralde fazla uzun geldi canagı elimde tutarken hız 600 kb e vurdu bi an ama 1 saniyeligine olacak gibi ümidim var ama aleti tanımıyor 10 metre usb kablosuyla nette biraz arastırdım güclendirici lasım diyolar bıktım valla ya offf :( ne güzel catıya koyacadım hayallarım yıkıldı.
Valla eskiden bu çanak antenler yokken hep normal antenden izlenirdi televizyon.. Normal antende az çekerse "yükseltici" denilen bir alet vardı.. O alete 2 tane kablo giriyor.. Biri "Antenden Gelen", öbürü "TV'ye giden" .. O kabloları bağlayıp, yükselticiyi açınca valla kanallar cıncık gibi çekerdi :D .. Sanada heralde böyle bir yükseltici lazım tabi bilgisayara uyacak bir yükseltici... Yamyam abi birazdan gelirse çözüm bulur sana o.. :)

okinkurt
31-03-2012, 19:53   |  #859  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

valla dostum sorun omu tam bilmiyorum 10 metrede sorunsuz kullananlar var tam modemi görecekkn modemin ısıklar yanıp sönüyo ama yok unkown u yapıstırıyo tanınamadı öfff be sıkıldım haa 20 tl anten 20 tl kablo 40 tl olmassa canaga lnb alıp avrupa kanallarını cektircem uyduya :D:D:D kabloyu takıp pc ye reset atam dedim belki yer diye pc acılmadı oyyy oyyy uğraş dur :D

A.C.T
31-03-2012, 19:54   |  #860  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

okin abi işine yararmı bilmem ama internette gezerken şöyle bi reklam gördüm
Modem anten çıkışına bağlayacağınız bu ürünle artık sinyal gücünüz mükemmel derecede artacak

Özellikle kurum ve kapalı alanlardaki modemlerin sinyal gücünü arttırarak rahat internet kullanımı sağlar

cihaz modeminiz ile anteniniz arasına montelenerek sinyal gücünü yükseltmektedir.

ister geniş bir alana kablosuz yayın yapmak için veya isterseniz sinyal alış gücünüzü arttırmak için kullanabilirsiniz

Ürün sıfır kutusunda ve hiç kullanılmamıştır.

sürat kargo ile %55 indirimli gönderilebilir.

yaklasık kargo tutarı 4tl dir.

bilgi için mesaj atabilirsiniz.

genel özellikleri

Operating range : 2400-2500MHz

Operating mode : Bi-directional, half-duplex Time Division Duplex Senses RF carrier from Transmitter and automatically switches receive to transmit mode

Connector Type: SMA Receptacle (50 ohm)

Transmit gain : 15dB (Adjustable)

Input Trigger Power: 5~20 dBm

Optimal Input Power: 9~13 dBm

Receiver Gain: <12 dBm

Noise Figure: 3.5dB typical

Frequency Response: ± 1dB over operating range

Power Adaptor: 5~7V /DC 105~240V for AC Adapter

Operating Temperature: -20 to 70 °C

Operating Humidity: Up to 95% relative humidity

Material: Cast Aluminum

Package Weight: 560g

Her türde
Wireles adaptör,
Wireles anten,
Wireles kablo,
Modem güçlendirici,
usb kablo ve çevirici
MEVCUTTUR
bilgi için mesaj atabilirsiniz

Kapalı Hesap (230936)
31-03-2012, 19:58   |  #861  
Kapalı Hesap
771 mesaj

A.C.T. linkini versen daha iyi olur :D

okinkurt
31-03-2012, 19:59   |  #862  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

3g antenleri biliyim onları donanım haberde bakmıstım ama onlardan bulamadım :D bide cogu sade 3g sinyali ile calısıyo gprs güclendirenlerden pek yok var ama pahallı benim şehirde bi b.k yok yaf :/ bakalım usb yi yapııp uyduyu bi deniyek te olmadı 3g anteni denicez gari esasen ilk basta 3g anten aradım ben bulamadım bulamayınca şehirde buna yönlendim simi kargo ile alsak işe yaramadımı geri veremeyiz felan sakat :D

Kapalı Hesap (230936)
31-03-2012, 19:59   |  #863  
Kapalı Hesap
771 mesaj
valla dostum sorun omu tam bilmiyorum 10 metrede sorunsuz kullananlar var tam modemi görecekkn modemin ısıklar yanıp sönüyo ama yok unkown u yapıstırıyo tanınamadı öfff be sıkıldım haa 20 tl anten 20 tl kablo 40 tl olmassa canaga lnb alıp avrupa kanallarını cektircem uyduya :D:D:D kabloyu takıp pc ye reset atam dedim belki yer diye pc acılmadı oyyy oyyy uğraş dur :
Hocam bu alet nedir ki bilgisayarın tanımıyor bunu??

hakean
31-03-2012, 20:01   |  #864  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

http://www.youtube.com/watch?v=g_4POxirEgk&feature=related
izleyin transa geçin :D

okinkurt
31-03-2012, 20:05   |  #865  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

3g modem dostum modemin kendi 2 karıslık kablosuya takınca pc görüyo ama 10 metre usb ile bağlayınca tanınamadı diyor kablomu uymiyi uzunmu geldi valla artık bilmiyorum calıstıramadım calıssa modemi anten ile catıya koyup sinyal arıyycaktım :D

Kapalı Hesap (230936)
31-03-2012, 20:07   |  #866  
Kapalı Hesap
771 mesaj
Alıntı: hakean  
Hocam, manyak bişey bu yaa :D :D  Hemen face'de paylaştım.. 1 dakika geçmedi  10 beğeni geldi valla :D

A.C.T
31-03-2012, 20:11   |  #867  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

kokin abim şöyle yapsana sen
[/url]
Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız...

Kendi evimde de kullandığım bu alet sayesinde, gereksiz sinyalleri ihtiyacınız olan bölgeye yönlendireceksiniz.Hem sizin sahip olduğunuz bağlantı hızlanacak hem de başkalarının sizin modeminize girme ihtimalini düşüreceksiniz.

İşte benim yaptığım ve hızı 11 mbps olan bağlantının hızını 48-36 mbps‘ye çıkaran aletim.Yandaki resme tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İşte ihtiyacınız olan şeyler:
İnce karton ( Takvim kartonu gibi)
Alüminyum folyo
Bant
Makas ya da Bıçak
Yazıcı (Reenkli olursa iyi olur)

Öncelikle bu adresteki resmi bilgisayarınıza indirin ve yazıcınızdan boyutlarını değiştirmeden bir kağıda (mümkünse kartona) çıkartın.Eğer kağıda çıkarıysanız, yapmanız gereken kopya kağıdı oluşturup kartona kağıttaki işaretleri çizmek.Yani, kağıdın arkasını pastel boyayla ya da herhangi birşeyle boyayıp, şekillerin üzerinden geçmek.Böylece kartonda iz çıkacak ve bunu daha rahat keseceğiz.Ama bu boyut genelde 4dbi antenler için uygun.Yani bu adresdeki gibi bir anteniniz yoksa daha önceki resimde belirttiğimiz “yükseklik“i belirten kırmızı okların olduğu bölümün uzunluğunu arttırabilirsiniz.Eğer modeminizin anten uzunluğu fazla ise yükseklik okunu arttırmanız iiy olacaktır.Aksi halde fazla verim alamayabilirsiniz.

Eğer kartona çıkardıysanız direk kesiniz.İsterseniz aşağıdaki Youtube videosundan, bu konuda biraz daha bilgi alabilirsiniz.Ama ingilizce.Eğer youtube erişemiyorsanız bu yazımızdaki programı indiriniz. 

Bu da Videosu
[url=http://www.youtube.com/watch?v=sUTT8wdN_VA&feature=player_embedded]http://www.youtube.com/watch?v=sUTT8wdN_VA&feature=player_embedded

Eğer yapacağınız şeyi daha iyi anlamak istiyorsanız bu videoyu izlemelisiniz.Tabi videoyu göremiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz programı kurarak erişim sağlayabilirsiniz.

Neyse….Şimdi yapmanız gereken çok basit.İlk kestiğiniz parça, yani resimde yer alan üstteki parçanun çıkıntılarını (kırmızı noktaların olduğu bölüm) mavi çizgilerin üzerine koymanız gerekmekte.

Tabi bundan önce altta yer alan parçayı prüzsüz bir Alüminyumfolyo ile kaplayıp bant ile yapıştırmanız gerekmekte.İlk resimde yer alan karşılıklı kırmızı noktaları birbirinize bantlayıp bükmeniz gerekmekte.Bu mesefeyi ayarlamak için alttaki çizimde yer alan mavi çizgiler arasındaki mesefeyi kullanın.Bu noktaları birbirine bantladıktan sonra yukarıdaki işlemi yapın.Yani resimde yer alan üstteki parçanın çıkıntılarını (kırmızı noktaların olduğu bölüm) mavi çizgilerin üzerine yapıştırın.Bu olaydan sonra alttaki parçanın bükülmesi gerekmekte.Yani bu resimdeki gibi bir hal alması lazım artık.

Uyarılar:Öncelikle yukarıda alt ve üst parça olarak belirttiğimiz şeyler bu resimde yer almaktadır.Bunu yukarıda belirttik ama bir daha söylemekte fayda var.Ayrıca anlattıklarımın karışık gelmesi normaldir.Çünkü yazılı olarak anlamak işin açıkcası biraz zor.O yüzden yukarıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.Bunun için programı indirmekten üşenmeyin.Zaten büyük bir program değil.

Devam edelim.Resmin üstündeki parçada yer alan artı işaretlerini kesmeyi unutmayınız.Buradan modeminizin antenini geçirin ve tamamdır.Şimdi bu aleti modemin antenine taktıktan sonra ise yapmanız gereken bağlantınız kuvvetlendirmek istediğiniz bölgeyi seçmek.

Uyarı 2:Aliminyum Folyunun prüzsüz olması önemli.Çünkü sinyal farklı yerlere yansıyabilir.Eğer düzgün bir folyonuz yoksa elinizle düzeltmeniz gerekecek.

Not:Eğer anlamadığınız veya eksik olduğunu düşündüğünüz bir konu varsa yorum yazarak bildiriniz.Çünkü uzun yazı yazarken bazı şeyleri unutabiliyorum (:

Tavisye link:Eğer daha fazla geniş bilgi istiyorsanız aşağıdaki adres size yardımcı olacaktır:
http://www.usbwifi.orconhosting.net.nz/ 

okinkurt
31-03-2012, 20:14   |  #868  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

a.t.c hocam benim işi bunlar görmez şehirde olsam olur ama 10 km uzakta şehir yani bana uydu alıcısı gibin bişi lasım oda alıcının kendi zaten bunlar yakın sinyaller için teşekürler yinede ugrastıgın için :)

A.C.T
31-03-2012, 20:19   |  #869  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

Rica ederim de eee...
O zaman napcaz senin bu nete du bakalum biraz daha arıyom :D

A.C.T
31-03-2012, 20:21   |  #870  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

sen şöyle bişiy mi istiyon

Kapalı Hesap (230936)
31-03-2012, 20:23   |  #871  
Kapalı Hesap
771 mesaj
a.t.c hocam benim işi bunlar görmez şehirde olsam olur ama 10 km uzakta şehir yani bana uydu alıcısı gibin bişi lasım oda alıcının kendi zaten bunlar yakın sinyaller için teşekürler yinede ugrastıgın için :)
Dostum, şimdi çatı katına çık diyecem ama orasıda buz gibidir şindi :D  Aklıma başka birşey gelmiyir :(

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (232316) ~ 31 Mart 2012 20:24
hakean
31-03-2012, 20:23   |  #872  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj
Alıntı: Cpt. MacMillan  
Hocam, manyak bişey bu yaa :D :D  Hemen face'de paylaştım.. 1 dakika geçmedi  10 beğeni geldi valla :

:=:=::):):):):):)

A.C.T
31-03-2012, 20:25   |  #873  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

Hocam bence en iyisi şöyle adam akıllı bi internet kartı alın zaten en pahalısı 10 TL ;)

A.C.T
31-03-2012, 20:26   |  #874  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

alsana sinyal güçlendirici KahkahaKahkahaKahkaha
http://www.wifianten.net/detay.asp?id=369
Hemde 0TL bence sepete atın gitsin ağırlık yaparsa sepetten geri indrirsiniz :D :D :D

Son Düzenleme: A.C.T ~ 31 Mart 2012 20:28
hakean
31-03-2012, 20:29   |  #875  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

arkadaşlar 1 saate kadar gelirim Acunn survivor bitsin gelicem yani o sırada yeni satın aldıgım win7 pro sp1 7601 ü yükleyip performansları yazarım bu arada msdn dogrudan olarak aldım 300 tl civarlarında kargo dahil
malum kütahyadayım bir bok yok afedersiniz mecbur netten alıom