Guduruklar Sohbet Alanı :D

Kapalı Hesap (230936)
03-04-2012, 00:03   |  #1251  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj
Alıntı: okinkurt  
ya bi müzk indiremedim 3.3 mb diyo her yerde pump it e ama yarım sarkı belli idm ile klip cekip onu mp3 e cevirces baska care kalmadı :(
http://www.youtube.com/watch?v=ZaI2IlHwmgQ

Bu şarkı mı?

okinkurt
03-04-2012, 00:05   |  #1252  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Evet o süper şarkı cok seviyorum ta ucuz roman filminden di sarkı bu grup seslendirdi üstüne söz yasıp müzigin tarihi cok eskiş esasen misirlui taa mısıra dayaniyi ilginc :D

A.C.T
03-04-2012, 00:05   |  #1253  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
439 mesaj
Alıntı: glscgn  
sağ daki adamın beline dikkat kabarmış galiba grafikler isyan ediyor 
Abi yok bea sizde tutup resmi inceliyonuz ben oyunu görün die verdim o oyunun ilk bölümü bu oyun çok manyak büyü+silah=second sıght

oyunu kısaca özet geçiyim şmdi bu adam bi özel timde asker daha sonra birileri bu adamın üzerinde denemeler yapıyor yani bi doktor bu adamı kobay olarak kullanıyor daha sonra işte oyunu senin eline bırakıyor adam kendini yavaş yavaş topluyor yeni yeteneklerini keşfediyor bu adamın ismi Jhon Vattic
grafikler kötü olabili ama senaryo manyak oyundaçift zamanlı hikaye var yani adam bi geçmişine dönüyor birde şimdiki haline

Temsili Resimler

Buda adamın geçmişteki hali (özel timde)

BUda adamın tim arkadaşları

Son Düzenleme: A.C.T ~ 03 Nisan 2012 00:13
okinkurt
03-04-2012, 00:08   |  #1254  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Benim pc nin saatmi sasırdı chip inmi ya bende 01:08 en son mesaj 45 dkka önce atılmıs görünüyor bende 00:05 :S:S: edit benim saat sasırmıs ilginc :D

Son Düzenleme: okinkurt ~ 03 Nisan 2012 00:12
A.C.T
03-04-2012, 00:17   |  #1255  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

Benim önerdiğim oyuna yorum yapmayın zaten
aynı son_goku gibi konuştum :D

okinkurt
03-04-2012, 00:18   |  #1256  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Ya su youtube yuh olsun her poh var su müebbet kusları av sahnesi yok :D

Kapalı Hesap (230936)
03-04-2012, 00:19   |  #1257  
Kapalı Hesap
771 mesaj
Evet o süper şarkı cok seviyorum ta ucuz roman filminden di sarkı bu grup seslendirdi üstüne söz yasıp müzigin tarihi cok eskiş esasen misirlui taa mısıra dayaniyi ilginc :D
Ya bizim Davut Güloğlu varya.. Onun bir şarkısı vardı Katula Katula diye.. Onu da mısırlılardan çalmış.. Aşağıya yazıyorum iki şarkının linklerini.. Dinleyin iki şarkıyı, aynı ikiside.. :D  Ama ikisinide full dinleyin.

1) Davut Güloğlu - Katula Katula ----> http://www.youtube.com/watch?v=7ukDnLyUVQ4&feature=related

2) Panjabi MC - Mundian To Bach Ke ----->http://www.youtube.com/watch?v=DJztXj2GPfk

Arkadaşlar dikkat edin, ikinci şarkıdaki bass gitarda cem yılmaz'ın bi aralar yaptığı opet reklamındaki bass gitara benziyor..

http://www.youtube.com/watch?v=l_eszXxJLKM

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (232316) ~ 03 Nisan 2012 00:21
Kapalı Hesap (203105)
03-04-2012, 00:21   |  #1258  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Alıntı: A.C.T  
Benim önerdiğim oyuna yorum yapmayın zaten
aynı son_goku gibi konuştum :
yaptım ya yorum ama benim sistem o oyunu oynatmazki o oyun çok kasar benim sistemde :-)

A.C.T
03-04-2012, 00:24   |  #1259  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj
yaptım ya yorum ama benim sistem o oyunu oynatmazki o oyun çok kasar benim sistemde :-)
Yaw neresi kasar yaw bek benim sistemimi söylüyom sana

256MB RAM
64 MB EKRAN KARTI
1.?? GHz İşlemci (Ghz miktarı kafayı yadiğinden soru işareti koydumeskiden 1.4 dü şimdi 1.56 Kahkaha)
ve ben yukardaki sistemle o oyunu hiç takılmadan gayet akıcı bir biçimde oynuyom :D

okinkurt
03-04-2012, 00:24   |  #1260  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Arkadaslar 1999 filimi ama izleyin mutlaka nalcank youtube de yok o sahne müebbet kuslar edie murphy varsa gülmemek mümkün degil zaten sırfo sahne icin bile izlenir cok kokim film bi adam sandler bide edie murphy zati en iyileri adam sandler ın zohan filmi vardı israilli karakter bide filistinli rakibi var felan basitce sölemek gerekirse filistinlinin biri terlik attı diye kecisini calıyodu :D:D:D

okinkurt
03-04-2012, 00:27   |  #1261  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

a.t.c senin oyun iyi puan almıs oynıyanlar ve siteden bi deneris :D fulloyun admin yorumunun sonu büle demiş ::::: Genel olarak Second Sight hatalarına rağmen oynanabilecek bir oyun. Geçmişe döndüğümüzde sıradan bir aksiyon oyunundan öteye gidemesede, şimdiki zamanda oyuna eklenen taktiksel öğeler, yapımı bir nebze olsun sırtlıyor. Eğer 3. şahıs bakış açısıyla oynanan aksiyon oyunlarını seviyorsanız, denemenizde yarar var. Fakat türün müdavimi değilseniz, fazla birşey kaybetmezsiniz. Oyuna dalıp gerçek hayatı unutmayın... 

buda gamespot iyi gibi du 4 part 
http://www.gamespot.com/second-sight/

Son Düzenleme: okinkurt ~ 03 Nisan 2012 00:30
okinkurt
03-04-2012, 00:32   |  #1262  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Nese arkidesler ben iyi geceler size

A.C.T
03-04-2012, 00:35   |  #1263  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

diyorum ya çok manyak oyun;
senaryo:
Iste basliyoruz. Ismimiz Jhon Vattic . Bir hastanede uyaniyoruz. Kendimizi iyi hissetmiyoruz ve dahasi hiçbirsey de hatirlamiyoruz. Hastane odasinda uyandigimiz an ilk özel gücümüz olan telekinesisi fark ediyoruz. Telekinesisi kullanarak kapiyi açin. Sonra sol tarafa dogru ilerleyin. Ileride kendinizi iyilestirme gücünüzü farkedeceksiniz. Koridora çiktiginiz zaman iki adam ve solda bir asansör göreceksiniz. Yapmaniz gereken bilgisayardan asansörün sifresini ögrenmek. O iki adami ister telekinesis ister yumruklarinizla öldürün ve üzerlerindeki passkarti alin. Daha sonra hastanede söyle bir tur atin ve karti koridorun sol taraftaki kapiyi açmak için kullanin. Odaya girin, yan tarafta bir oda daha göreceksiniz. Oradaki bilgisayari açin. Haritadan asansörün oldugu bölüme gelerek sifreyi ögrenin. Tekrar asansöre gelip sifreyi yazin. Bölüm burada bitiyor.

PREPARATION

Bu bölüm tutorial bölümü ister oynar ister geçersiniz. Yapilacak çok birsey yok zaten.

EXPERIMENTATION

Intro dan sonra odadaki bilgisayari açin: Kameralarin hepsini disable edin ve kapiyi açin. Ilerleyin. Polisler size saldirdigi zaman hiç onlarla ugrasmayin. Karsidaki kapidan girin. Ilerledikçe küçük bir video girecek. Videodan sonra koridorun sonundaki adami öldürün ve sondaki kapidan girin. bir koridora daha geleceksiniz. oradaki adami da öldürün ve ileride sol kapidan girin. Uç noktada bir havalandirma deligi olacak Oraya girin. Havalandirmadan çikar çikmaz sag taraftaki kapidan girin. Görünmezlik özelliginizi kesfedeceksiniz. Koridordaki adami öldürün. Koridorun sonunda decontamination process diye bir sey var. Telekinesis ile bu süreci hizlandirin. Yandaki kapi açilacaktir. Merdivenlerden yukari çikin ve camekanin diger tarafindaki kolu telekinesis ile çekin. Havalandirmaya girdiginiz odada bir giris açilacak. Tekrar o odaya dönün ve yandaki banta çikip ilerleyin. Simdi de raflarin altindaki havalandirmadan girin. Hasta kayit odasina çikacaksiniz. Oradaki bilgisayari kullandiginiz zaman da bölüm bitecektir.

FIELDWORK

6 ay öncesine dönüyoruz. Sniper ile ates ederek takimla birlikte ilerleyin ve magaraya girin. Magaradan çiktiktan sonra sizi yogun bir kursun yagmuruna tutacaklar. Siz Jane i takip edin ve onun girdigi ( sol taraftaki ) kulübeye girin. Video dan sonra Jane ile ilerleyeceksiniz. Ileride bir kapi var fakat kilitli. Kapiyi açmak için merdivenden yukari çikin. Odanin yaninda bir merdiven daha göreceksiniz. Oradan çikip kolu çekin. Kapi açilacaktir. Sonra Jane i takip edin. bilgisayarli yere kadar gidin. Bilgisayarin sifresini bilmiyorsunuz. Biraz bekleyin. Jane yandaki ölü adamdan sifreyi ögrenecektir. Sonra bilgisayara girin. Geri dönüsüm kutusundaki dosyayi okuduktan sonra tekrar asagi inin ve Jane i takip edin. Ilerideki odada siki bir çatisma olacak. Destek kuvvet gelene kadar bekleyin. Destek kuvvet geldigi zaman bölüm bitecektir.

ESCAPE

Evet kaçiyoruz. Tekrar hasta kayit odasinda uyanacaksiniz. Gizlice odadan kaçmaniz gerekiyor. Tabi bu gizliligi saglamaniz için de odanin sol dip kösesindeki kamerayi etkisiz hale getirmeniz gerekiyor. Kamerayi etkisiz hale getirdikten sonra görünmezlik özelligini kullanarak sol taraftaki kapidan çikin ve asansöre binin. Asansörden indikten sonra lazerli kapinin yaninda projection özelliginizi kesfedeceksiniz. O koridorun sonunda sol tarafta ve ikinci koridorun sonunda birer kamera var. Onlari etkisiz hale getirin. Sol taraftaki koridordanilerleyin. Küçük bir kapi var. Tam karsisindada bir kamera. Kamerayi etkisiz hale getirin. Karsi taraffta 3 adam olacak. Onlari gizlice öldürün ve sol taraftaki lazerli yere ilerleyin. Projectionu kullanarak diger taraftan lazeri kaldirin. Daha sonra koridordaki adami öldürerek asansöre binin. siz asansördeyken yine projectionu kullanin ve sol taraftan asansörü çalistirin. Sonra tekrar bedeninize dönün. Yukari çiktiginiz an psi attack özelliginiz artacak. Dikkat edin yerde yatan adamlar ölmedi. Onlari öldürün. Daha sonra tekrar kalkiyorlar. Adamlari öldürerek yukariya kadar ilerleyin. Yandaki bölmeden kapiyi açin ve yine projectionu kullanarak asansör ile yukari çikin. Bundan sonrasi kolay adamlari öldürerek en sondaki arabaya binip kaçacaksiniz.

MADNESS

Simdiii kütüphaneye girin. Oradaki adamlar sizi tanimadiklari için tepki vermezler ortadaki uzun masada bir not var onu okuyarak bilgisayarin sifresini ögrenin. Sonra bilgisayara giderek en üstteki bilgisayarim ikonundan locked yazan yere tiklayin. Kapinin açildigina dair küçük bir video girecek. Sol taraftaki merdivenlerden çikip kapidan girin. Bu noktadan sonra artik isimiz tamamen gizlilik olacak. Odada tam karsida bir havalandirma olmasi lazim oraya girin. Sonra bir eleman göreceksin onu havalandirmadan çikmadan tranquillizer ile öldürün. Artik hep gizlilik için tranquillizer kullanacaksiniz. sonra alt kattaki adamlari asagi inmeden üst kattan tranquillizer ile öldürmenizi tavsiye ederim. Tranquillizer ile ates ederken headshot yapin ki ikinci bir atisa gerek kalmasin. En alt kata indigin zaman kapidan içeri girin tabi kapinin önünde duran elemani hallettikten sonra. Ilerideki odada doktorlar olacak. Onlari da öldürün. headshot yapmaya dikkat edin çünkü doktorlar ölmedikleri zaman alarmi çaliyorlar. Birinci odadadan ikinci odaya geçin ve oradaki doktorlari da öldürün. Birinin üzerinde bir keycard olmasi lazim. Onu alin ve odanin sonundaki kapiya gidin kapinin yanindaki yere karti sokun. Dikkat edin kapi yalniz daaaaaaaat sesi varken açilir. Ses sustugu zaman açamazsiniz. Kapiyi açtiktan sonra önüne bir bilgisayar çikana kadar ilerle. Bilgisayari açin, oradan yeni kodu ögreneceksiniz. Kodu ögrendikten sonra koridorda sag tarafa dogru gidin. Iki adam olacak biri koridorun sonunda biri de bir kogus kapisinin önünde. Ikisinin ortasinda da bir kamera olacak. Önce kogus kapisinin önündekini öldürün daha sonra koridorun sonundakini. Tabi uzaktan. Kameranin önünden sakin geçmeyin hemen alarm verir. Geçmeden önce telekinesis ile kamerayi bozun. Bu noktadan sonra kameralara dikkat edin önlerinden geçmeden hepsini bozun. Koridorun sonunda bir demir kapi var. Kodu yazarak içeri girin. Merdivenlerden çikin yeni bir yere gireceksiniz. Bu yerde çok gizli olmalisiniz özellikle kameralara yakalanmamaya çalisin. Görünmezlik kullanarak kendinize iyi bir yer bulun ve üç kamerayi da telekinesis ile bozun. Bir tanesi hemen giriste sagda. Bir tanesi soldaki koridorun sonunda biri de odanin en uç kösesinde. Hemen sol tarafinda bir adam olacak. Görünmezlik kullanarak onun yanindaki bosluga girin. Adami tranquillizer ile halledin. Sonra da tam karsidaki kamerayi bozun. Daha sonra sol taraftaki kamerayi bozun. Dikkat edin koguslarin kapisini açmayin hem alarm veriliyo hem de deliler size saldirmaya basliyor. Harbi deli bunlar pesinizi birakmiyorlar. Duvarlardan ilerleyerek adamlari öldürün ve koridorun sonuna gidin. Yine ilk isiniz kamerayi bozmak olacak. Kamerayi bozup adamlari hakladiktan sonra kapiyi içeriden telekinesis ile açacaksiniz. Valla ben bu bölümde çok zorlandim en az 5 denemede geçtim. adi güvenlik görevlileri görünce hemen alarm veriyorlar

Tam karsida bir kapi var. Açmaya çalismayin açamazsiniz. Yan odadaki bilgisayardan açiliyor. Bilgisayardan kamerayla tarama yap Jane'i göreceksiniz. Sonra locked yazan yere tiklayin. Kapi 5 saniye içinde kapanacak yaziyor. 5 saniyede kapiya gitmeniz imkansiz. Ama özel güçlerimiz var di mi? Burada devreye projection girecek. Kapinin yanina giderek projectionu kullanin. Kapiyi açtiktan sonra hemen bedeninize geri dönün ve kapidan geçin. Hemen sol tarafta bir oda olacak. Oraya girin. Tam karsida kim var? JANE. Uzan zamandir aradigimiz. onu bulmak yolunda ne zorluklara katlandigimiz nelere gögüs gerdigimiz Jane kafayi yemis durumda. Bizi de tanimiyor artik. Neyse uzatmayayim bölüm burada bitiyor.

RESCUE

Charm özelligini kullanarak ve onunla konusarak Jane'in seninle gelmesini saglayin. Simsek çaktiktan sonraki sahnede onu ikna etmeniz biraz zor olacak. Ikna ettikten sonra kapidan girin. Fakat en sondaki kapi sikismis. Yari açik olan tahtalarla kapatilmis kapidan egilerek karsi tarafa geçin. Kapinin arkasindaki sürgüyü telekinesis ile kaldirin. Daha sonra merdiveni telekinesis ile indirerek yukari çikin. Merdivenin sonundaki adami öldürün. Jane'i korkutmamak için silah kullanmamanizi tavsiye ederim. Daha çok psi blast'i kullanirsaniz iyi olur. Tahta köprünün üzerinden geçerken bir video girecek ve Jane duvarin diger tarafinda kalacak. Telekinesis kullanarak köprüyü tekrar kurun ve Jane'nin geçmesini saglayin. Çatinin diger tarafindaki adamlari haklayin. Hiç acimayin. Tabi bu islerden sonra Jane'i ikna etmeleri yazmiyorum bile. Karsiya geçtiginiz an sag tarafta üzerinde "Warning- No Admittance" yazan bir tel kapi göreceksiniz. Jane orada beklesin siz kapinin yanindaki duvardan asagi sallanarak ve duvardan asila asila ilerleyerek karsi taraftaki balkona atlayin. Tabi biraz hizli davranmaniz gerekecek.Geç kalirsaniz Jane'in isi kötü. Içerideki adamlarin hakkindan geldikten sonra delinin oldugu odaya girin. Onu öldürün. zevk için degil ha üzerindeki balkonun anahtarini almak için -ki bana biraz saçma geldi. balkonun anahtari niye delide olsun ki- anahtari aldiktan sonra balkonu açin. Jane diger tarafta olacaktir. Onu alin ve arkadaki asansore gidin. Asansöre binin ve yukari çikarin sonra Jane'i de alarak tekrar asagi inin. Yine küçük bir video girecek. Disari çikinca sizi kursun yagmuruna tutacaklar. hem yerden yem balkondan birçok abi ates açacak. Onlari da hallettikten ve Jane'i ikna ettikten sonra karsidaki kapidan girin. Burada size tavsiyem merdivenlerden asagi tek basina inin ve herkesi öldürün böylece tekrar Jane'i ikna etmekle ugrasmzsiniz. Merdivenlerden en asagi indiginiz zaman da zaten bölüm bitiyor..

RELIANCE

Bu bölümde alti ay öncesine dönüyoruz. Intro vidyosunda yüzbasi ile Jane hakkinda konusuyoruz. Videodan sonra yol boyunca tek yapacaginiz is sniper ile önünüze çikan adamlari haklamak olacak. Yolun sonunda küçük bir ara video girecek. Sonra yüzbasi kalacak, siz ilerleyeceksiniz. Ilk sola dönüsten sonra sol tarafta kutular göreceksiniz. Bu kutularin üzerine çikip çitin karsi tarafina atlayin. Daha sonra yerdeki havalandirmadan içeri girin. Bu noktadan sonra tranquillizer kullanmalisiniz. Diger silahlar askerlerin uyanmasina sebep oluyor ve o zaman da yüzbasinin basi derde giriyor. Neyse havalandirmadan çiktiktan sonra merdivenin orada yine bir video girecek. Videodan sonra hemen sagdaki kapidan girin ve içerideki iki askerin isini bitirin. Sonra merdivenlerden yukari çikin. Ilk odadaki askeri öldürün. Dilerseniz odada duvardan healt alabilirsiniz. Sonra yan taraftaki odaya geçin oradaki arkadasi da haklayin. Iki bilgisayar göreceksiniz fakat elektrikler yok. Burada yüzbasi devreye girecek. Biraz bekleyin, yüzbasi elektrikleri açacaktir. Elektrikler açildiktan sonra bilgisayardan bölgenin haritasina ve bazi maillere ulasabilirsiniz. Bilgisayarin arkasindaki dolabin üzerinde bir kart olacak onu okuyun ki yan taraftaki odaya girebilesiniz. Sonra o odadadn çikip yan tarafa geçin. Hiç vakit kaybetmeden ilerleyin. Merdivenli bir odaya geleceksiniz. Burada 3 kisi olacak. Biri üst katta ikisi alt katta. Önce üst kattaki sonra alt kattakileri üst kattan öldürün. Hiç asagi inmeden sol taraf sondaki kapidan çikin. Disari çiktiginiz zaman balkondan asagidaki adamlari da haklayin. Sonra yüzbasiyi göreceksiniz. Ayagi inip onunla konusun. Sizden hemen yandaki kapiyi açmanizi isteyecek. Rütbesi büyük ya siz yapmalisiniz. Tekrar arkanzdaki merdivenlerden çikip yana dogru ilerleyin. Bu noktada size ates açacaklar. Sniper ile herkesi öldürdükten sonra yan taraftan asagi inin. Tam karsida küçük bir kulube olacak. Oradan kapiyi açip yüzbasiyi takip edin. Çitin üzerinden atladiktan sonra video girecek. Video dan sonra yolunuza devam edin. Yolun sonunda raylari takip ederek tünele girin. Tünelden ilerleyin bir istasyona geleceksiniz. Yüzbasi sizden etrafa bir göz atmanizi isteyecek. Yan duvarda bir kapi var fakat kilitli. Kapinin anahtarini bulmanizda size mavi çocuk silüeti yardim edecek. Onu takip edin. Trenin içinden diger tarafa geçin ve çikinca tam karsidaki odaya girin anahtar orada. Anahtari aldiktan sonra gelip kapiyi açin. Merdivenlerden çikin sonra bir video daha. Ara video dan sonra asagidaki askerlerin islerini bitirin ve asagi atlayin yine bir video girecek ve bu video ile bölüm burada bitiyor.

ENTRAPPED

Charm i kullanarak Jane'in sizinle gelmesini saglayin. Ara video da gördügünüz 3 kisiyi öldürdükten sonra en sondaki kapidan girin. Hemen sol taraftaki adami öldürüp merdivenden asagi inin. Burada kapidan girmeden Jane'i disarida bekletseniz iyi olur. Içeride oldugu zaman ona da ates ediyorlar. Siz içeri girip ortaligi temizleyin. Ama dikkat edin ara sira da Jane'i kontrol edin. Arkanizdan da adam gelebiliyor. Daha sonra Jane'i tekrar alip karsidaki yere çikin. Zeminde bir kapak göreceksiniz. Onu telekinesis ile açin. Içeri girip ilerleyin. Karsiniza çikacak olan kanalizasyon kapagini telekinesis kullanarak yukaridaki kolu çekerek açin ve ilerleyin. Karsiniza çikanlari öldürün sonra odanin sonunda sol taraftaki kapiya gidin, kapali. Kapiyi telekinesis ile odanin ortasindaki kolu çekerek açabilirsiniz. Açtiktan sonra kapidan girin ve önünüze çikani öldürerek ilerleyin. Odanin sonunda iki kanalizasyon var yine telekinesis ile kolu çekerek birini açin ve girin. Bir sonraki yerde adamlari öldürün ve hemen sol taraftaki yere çikin. En sonda bir asansör olacak. Oraya gittiginiz zaman Jane asansöre binecek ve sizin asansörü yukari çekmenizi bekleyecek. Suya atlayarak asansörün yanindaki merdivenden çikin. Yandaki duvardan asila asila karsiya geçin. Oradaki merdivenden de çikip yukaridakileri öldürün. Yukarida lazerli iki kapi göreceksiniz. Karsida bir kol var. Onu telekinesis ile çekerek Jane'in yukari çikmasini saglayin. Jane çikti ama aranizla lazerli kapilar var. Ayri gayri kaldiniz. Projection kullanarak lazerli kapilardan geçin ve sag tarafa yönelin. Bir lazerli kapi daha var. Ondan da geçerek oradaki adamin içine girin. Arka tarafindan lazerli kapilari açin ve hala adamin içinde iken bedeninizin yanina gelin. Sonra tekrar bedeninize dönüp adami öldürün. Daha sonra da açtiginiz kapilardan ilerleyin. Merdivenlerden asagi inin, geldiginiz yerdeki adamlari öldürün. Odanin sonunda bir tünel olacak. Önünüze çikani acimadan öldürerek tünelin sonuna dogru ilerleyin. Tünelin sonunda da bir merdiven olacak. Oradan çiktiginiz zaman da bölümün sonuna gelmis oluyorsunuz.

STREETLIFE

Yine sokaklardayiz. Intro dan sonra bir garajda olacagiz. Garajin sonundaki küçük bölmedeki havalandirma deliginden girin. Havalandirmanin sonunda bir adam olacak. Disari çikmadan onu tranquillizer ile halledin. Ilk baslarda gizlilik gerektigi için tranquillizer kullanmak iyi olacaktir. Zaten alarm verildigi zaman ne kadar öldürürseniz öldürün siz saklanana kadar adamlar hiç bitmiyor. Tam karsida bir kapi olacak. Ama kapali. Oradan sag taraftaki sokaga sonra da sola taraftaki sokaga sapin. Dümdüz ilerleyin. Ileride bir video gireceç. Video dan sonra ajani öldürün. Yanindaki çocuk kalsin. Sonra o cocugu takip ederek onun girdigi yere girin. Bir kiz göreceksiniz. Videodan sonra o kiz ile konusun. Size bir teslimat görevi verecektir. Görevi aldiktan sonra tekrar havalandirmadan çiktiginiz yere gidin ve oradaki kapidan girin. Girmek için yandaki iletisim cihazini kullanacaksiniz. Içeri girdiginiz zaman adam size bölgede rahatça dolasmaniz için bir dövme verecek. Ara video bittikten sonra sol taraftaki sokaga sapin. Ileride bir grup çete göreceksiniz. Onlarin yanina gidin. Dövmeniz oldugu için sizi dost olarak görececlerdir. Daha sonra onlara ajanlarin saldirisindan kurtulmalarina yardim edin. Ajanlarin hepsini hakladiktan sonra tekrar çete elemanlarinin yanina gidin. Yine bir ara video girecek. Sonra video da gösterilen merdivenlerden çikarak yukari odaya girin. Yüzbasiyi bulmaya gidiyoruz. Odadaki masanin üzerindeki kagitlari okudugunuz zaman bir video girecek ve bölüm burada bitiyor.

TEAMWORK

Alti ay öncesinde Dubrenskdeyiz. Intro dan sonra siper alip bize ates açanlari temizleyecegiz. Is bittikten sonra takimin yanina gidinr. Yüzbasimiz konusmasini yaptiktan sonra Cortelli ile JC yi takip edin. Onlarin pesinden küçük bir kulubeye gideceksiniz. Burada yapmamiz gereken Cortellinin söyelyecegi radyo frekansini yüzbasiya iletmek. Cortelli isini yaparken siz de JC ile onu koruyacaksiniz. Cortelli "succeed" dedikten sonra yüzbasinin yanina gidin. Yüzbasi size bir sorun oldugunu söyleyecek. Tekrar geri dönün. Cortelliden frekanslari ögrenip yüzbasinin yanina gidin. Bu sefer oldu. Sonra takimi takip edin. Size ates açanlari haklayin ve takimin pesinden gidin. Yüzbasi sizden bir çikis bulmanizi isteyecek. Ilerideki eve hemen sag kapidan girin. Küçük bir video girene kadar bekleyin. Sonra da sol taraftaki kapidan lazerli bir giris bulana kadar ilerleyin. Burada projection kullanacaksiniz. Projectionu kullanarak lazerli kapidan geçin. Zaten mavi çocuk silüeti size yine yardim edecektir. Onu takip edin. Önünze gelen ilk adamin bedenine girin ve mavi çocugun gittigi yere gidin. Oradaki kolu çektiginiz zaman bir kapi açilacak. Tekrar bedeninize dönün ve yüzbasinin yanina gidin. Onunla konusarak kapiyi açtiginizi söyleyin. Videodan sonra iyi bir yere siper alarak ortaligi temizleyin. Bu arada healing i kullanarak arkadaslarinizi da iyilestirmeyi unutmayin. Içlerinden biri öldügü zaman bölümü kaybediyorsunuz. Herkesi temizledikten sonra takim toplanacaktir onlarin yanina gidin. Yüzbasi bir kapi bulmanizi isteyecek. Herkez dagilacak. Daha önce lazerli kapidan geçtiginiz yerde bir kapi vardi. Sag taraftaki tas girisi kullanarak o kapiya gidin. Açmayi deneyin fakat kapali. Yüzbasiya gidip kapiyi buldugunuzu söyleyin. Daha sonra giren video da Jane sizden yüzbasi ile gitmenizi isteyecek. Yüzbasinin gittigi yere gidin ve içerideki askerleri öldürün. Ortada beyazli bir rehineyi yerde yatarken göreceksiniz. Onun yanina giderek hala hayatta oldugunu anlayacaksiniz ve bölümün sonu...

BREAKOUT

Tekrar yüzbasinin odasindayiz. Intro da takimdan kimsenin ölmedigini Hanson adinda birinin çocuklara psikodeneyler uyguladigini ögreniyoruz. Introdan sonra yüzbasiyi takip edin. Duvarlardaki kirislere siper alaraka önünüze çikanlari haklayin. Sol taraftaki kapidan girin. Bir anahtar olacak. Onu alaraka koridorun en sonundaki kapidan disari çikin. Bir kat asagi inin. Orada bir kapi var ve oraya girmelisiniz fakat kapi kilitli. Kapinin yanindaki pencerenin altinda bir asansör göreceksiniz. Telekinesis kullanarak asansörü asagi indirin. Tabi hizli davranmaniz gerekiyor. Yüzbasi ölmemeli. En asagi kata inerek asasöre binip pencereden içeri atlayi ve kapiyi açin. Yüzbasinin yanina gidin ve herkesi öldürün. Sonra açtiginiz kapidan girin. Sol tarafta bir kapi olacak. Içeri girin. Yüzbasi anahtari alacak ve daha sonra disari çikip koridorun en sonuna ilerleyin. Kapidan disari çikin ve karsidaki sniper lari halledin. Sonra en alt kata inin. Kapidan girmeden kisa bir video girecek. Video da yüzbasi size exit yazan kapidan çikmanizi söyleyecek. Içeri girin ve sol taraftaki exit yazan kapidan girin. Odada iki adam siper almis sekilde bekliyor. Onlari da öldürdükten sonra kapidan çikin ki bölüm bitsin..

CONSPIRACY

Isteee! Bence tam çözüme en çok ihtiyaç duyulacak bölüm burasi. Birçok bölümde oldugu gibi bu bölümde tamamen gizlilige dayaniyor. Yani anlayacaginiz gibi yapacagimiz ilk is kameralari etkisiz hale getirmek olacak. Intro videosunda adamin bilgisayardan bakip gerçekte kim oldugumuzu anladiktan sonraki o güzel yüz ifadesini gördükten sonra bilgisayarin karsisindaki odaya girin. Bu bölmeden iki kamerayi telekinesis ile etkisis hale getirecegiz. Kameranin bir tanesi hemen sag tarafimizdaki kirisin içinde. Duvara yaslanarak o kamerayi etkisiz hale getirin. 2. kamera da tam karsimizdaki odanin en sol kösesinde. Onu da egilerek kimseye görünmeden etkisiz hale getirin. Temizlikçi kadini da telekinesis ile her ihtimale karsi öldürün: Odada bir alarm butonu var, kadin sizi görür görmez butona basiyor. Herhangi birine görünmeniz durumunda tuvaletlere gizlenmek sizin için yeterli olacaktir. Oyunda yapay zeka pek iyi olmadigi için adamlarla ayni odada bir yere gizlenseniz dahi sizi fark edemiyorlar. Sonra o odadan çikin ve sag koridora dogru ilerleyin. Görünmezlik özelligini kullanarak koridorun basindaki odaya girin. Odada raflarda UVD yazan özel diskler var onlari alin. Daha sonra koridordaki adamlari öldürmeniz gerekiyor. Adamlari gizlice öldürmenin bir çok yolu var. Bence en kolayi ve en zevklisi projection kullanarak birinin içine girmek ve digerlerini öldürmek. Böylece hem içine girdiginiz adam ölüyor hem de digerleri. Ama bunu sadece ilk koridor için yapmalisiniz. Diger koridordaki adamlari telekinesis ya da psi blast ile öldürmek daha akil kari olur. UVD diskleri aldiktan sonra koridorun sonuna gidin. Ilk dönemecin basinda bir adam olacak onu telekinesis ya da psi blast ile halledin. Bir adam da koridorun sonunda olacak. Onu da ayni sekilde öldürün. Koridora geçtiginiz zaman hem sol hem sag tarafta iki kapi göreceksiniz. Sag taraftaki kapidan girin. Burada iki bilgisayar var fakat sifreli. Sifreyi ögrenmenin de iki yolu var. Ya koridorun en sonunda duvardaki tabelayi okuyacaksiniz ya da koridorun basinda sol taraftaki odada masanin üzerinde duran kagiti okuyacaksiniz. Isin kolayina kaçalim ve Görünmezlik kullanarak sag taraftaki kapidan girip masanin üzerindeki kagittan sifreyi ögrenelim. Iste oyunun en zor bölümü burasi. Sifreyi ögrendikten sonra odanin girisindeki bilgisayara degil de diger kösedeki bilgisayara gidin. "Local Applications" dan maillere bakin. Dubrensk yazan maili açtiginiz zaman masa üstüne bir video dosyasi gelecek. Bu video dosyasini sürükleyip masaüstündeki disket resminin üzerine birakarak daha önceden aldiginiz UVD diskine kaydedeceksiniz. Daha sonra o bilgisayardan çikip diger bilgisayara geçin. Diger bilgisayardaki disket ikonunu açin ve video nun üzerine tiklayin. Video nun video odasinda oynatilmakta oldugu yazacak. O bilgisayardan da çikin ve koridorun sonundaki video odasina dogru yönelin. Tam yolunuzun üzerinde bir metal dedektör var. Telekinesis ile isiklari sönene kadar bekleyin ve elinizi hiç çekmeden dedektörün içinden geçin. Sag taraf koridorun sonunda iki adam ve bir kamera olacak. Kamerayi telekinesis ile bozun ve adamlari da öldürün. Simdi ilerideki kapidan video odasina girin ve filmin tadini çikarin

INFILTRATION

Çocuklari kurtarmaya gidiyoruuuuz. yolun sonuna kadar tahtalari siper alarak ilerleyin. Kirmizi bir ev ariyoruz kilisenin anahtarini bulmak için. Helikopterin oraya geldiginiz zaman gizlice helikoptere binin ve içindeki anahtari alin. Sonra adamlari tek tek avlamaya baslayin. Av sezonu kapandiktan sonra sag taraftaki merdivenden çikin ve ilerleyin. Köprüyü telekinesis kullanarak indirin vi diger taraftaki kapiya kadar ulasin. Kapidan girince uzun bir koridor göreceksiniz.Koridoru egilerek geçin. Önünüze geleni öldürü ve ara video girene kadar ilerleyin. Ara video dan sonra kirmizi evi görene kadar gidin. Kirmizi evin kapisi kapali olacaktir. Cami kirarark telekinesis ile anahtari alin. Anahtari aldiktan sonra yine ayni taktik önünüze geleni indirin. Ileride iskele türü bir sey olacak. merdivenlerden çikin fakat yol kapali. yandan asilarak diger tarafa geçin. Iskelenin en sonundaki kulübenin kapisini arka camdan telekinesis ile açabilirsiniz. Bundan sonra tek yapmaniz gereken kiliseye kadar ilerlemek. Fkata bu bölümde önünüze çok zorlu rakipler çikacak dikkat edin.

CHILDCARE

Tekrar alti ay öncesine dönüyoruz. Intro da ana düsmanimiz olan hanson var ve profesör Grienko yu da ilk kez görüyoruz. Buradaki isimiz çocuklari bulmak. Koridor boyunca ilerleyimp sag taraftaki kapidan girin. camekanli büyük bir oda göreceksiniz. Fakat güç kesik oldugu için kapi açilmiyor. Gücü açmaniz gerek. Koridorun sonuna gidip apidan çikin. Merdivenlerden yukari çikmadan sol taraftaki kapidan girin. Bir jeneratör göreksiniz. Telekinesis ile jeneratörü çalistirin. Çalisinca çocuk sizden laboratuvara gelmenizi isteyeceks Tekrar camekanli yere dönün. Anna size 4 tane daha çocuk oldugunu söyleyecek. Onlari kurtarmaniz gerek. Görünmezlik kullanarak tekrar jeneratörün oldugu odaya girin. Merdivende bir asker var ve merdivenin sonunda da bir kapi. Fakat kapi yalnizca askerin parmak iziyle açiliyor. Kapinin açildigi odada da 3 asker var. Projectionu kullanarark merdivendeki askerin içine girin ve odadaki 3 askeri öldürün. Sonra asker yerine gelmeden bedeninize geçin ve odaya girip o askeri de öldürün. Odadaki bilgisayara girin ve el resminin üzerine tiklayarak kapilarin bütün parmak izlerini tanimalarini saglayin. Kameralari da x isaretine basarak iptal edin. Daha sonra geldiginiz kapinin karsisindaki kapidan girin ve asagi koridora geçin. Koridordaki askerin isini bitirin. Yakinlarda silah sesleri duyacaksiniz. Koridorun sonundaki kapidan girin. Askerler iki çocuga ates açmis durumdalar. Onlari öldürün. Çocuklar iki çocugun daha oldugunu onlari kurtarmaya gitmenizi söyleyecekler. Geldiginiz yerin karsisindaki kapidan girin merdivenlerden yukari çikin. Kapi sikismis, Baska bir giris bulmaniz gerek. Geldiginiz kapidan tekrar bilgisayarli odaya dönün. Çocuk havada simsekler çaktiriyor olacak. Iki askeri öldürün. Çocuk ona yaklasmamanizi söyleyecek. Charm özelligini kullanarak onu sakinlestirin. 3 gitti 1 kaldi. Çouk sizden Nadja yi kurtarmanizi isteyecek. Nadja nin nerede oldugunu bulmak için projectionunu izleyin. Nadja yi buldunuz ve ona Grienko nun nerede oldugunu sordunuz. Kizi takip edin. Size ates açildigi an Nadja nin kayboldugunu sanmayin görünmez olarak bekliyor. Siz isinizi bitirin. Nadja yi sonuna kadar takip edin. sizin için bir kapi açacak ve bölüm bitecek.

CONFRONTATION

Eveet gidiyoruz Hanson u bulmaya. Video odasindan çikarken size saldiracaklar. Hiç onlarla çatisma zahmetine girmeyin. Direk asansöre dogru ilerleyin. Yukari çiktiginiz zaman önünüze geleni haklayin. Ara video girene kadar ilerleyin, Ara video dan sonra karsiniza sizin güçlerinize sahip 3 rakip çikacak. Ilk rakibinizi öldürmenin kolay yolu telekinesis ile birkaç saniye etkisiz hale getirip yerdeyken silahla ates etmek. Digerlerini de- grup olarak üzerinize geldikleri için- psi blast ile etkisiz hale getirin ve silahla ates açin. Hepsi öldükten sonra Hanson'un odasina gideceksiniz. Siyahli ajani takip edin.

REDEMPTION

Iste dananin kuyrugunun koptugu yer. Son bölümdeyiz. Bu bölümde geçmis ve gelecek arasinda mekik dokuyacagiz. Gerçetken bu geçisler mükemmel bir sekilde ayarlanmis oynanisa acayip tat katiyor. Grienko öldükten sonra odadaki iki adami öldürün ve ilerleyin. Jeneratörün bulundugu odaya dogru gidin. Merdivenlerin altinda bir asansör olacak onunla asagi kata inin. Ileride bir profesör var onun yanindaki adami öldürerek profesör ile konusun. Odadaki hand butonuna basarak kapiyi açin. Ara sira ucube bir çocuk göreceksiniz. Size yardim ediyor. Dost yani. Elemanlari öldürerek ilerleyin. Ve bir anda gelecege gidecek kendinizi sorgu odasinda bulacaksiniz. Ilk bölümdeki hastanedesiniz. Oyuna ilk baslarken uyandiginiz odaya gidin. Kendinizle konustuktan sonra tekrar geçmise döneceksiniz. Genis bir odaya gelince size yukaridan ates açacaklar. Karsidaki kapida kilitli. Fakat biraz bekledikten sonra ucube arkadasiniz sizinh için kapiyi açacak. Tekrar bir gelecege dönüs yasayacaksiniz. Simdi de Jane'i buldugunuz timarhanedesiniz. Burada yapmaniz gereken tek sey Jane'i buldugunuz odaya gidip onun yerde yatan silüetini görmek. Daha sonra tekrar geçmise döneceksiniz. Tahta iskeleden asagi inin ve magaraya girin. Yine bir zaman atlamasi olacak. Bu sefer de Hanson'un ofisine gidecegiz. Tekrar geçmise döndügümüz zaman genis bir magara benzeri yere gireceksiniz. Iste Hanson abi. Kendine korunakli bir yer bulmus üzerimize adamlar gönderiyor. Adamlarla sizin bas etmeniz mümkün degil. Yanda hücreler göreceksiniz. Hücrede çocuklar var. Zaten size haykiriyorlar bizi çikar sana yardim edelim diye. Hücreleri açin ve çocuklari çikarin. En son hücrede silahlar var onlari da alin. çocuklarla beraber gelen adamin isini bitirin. 3-4 dakika boyunca adam öldüreceksiniz. Adamlarin hepsi bittikten sonra arkaniza yaslanin ve Hanson'un ölümünü izleyin. Gerçekten keyif verici. Sonraki sahne de malum her amerikan macera filminin sonu ile ayni. Gruptan birkaç kisi kurtulmustur, biri yaralidir digerleri de onu tasimaktadir. Hemen bir askeri helikopter gelir duygusal bir müzik esliginde onlari alir götürür. Benimle ayni duygudamisiniz bilmem oyun bittigi zaman ben çok üzülmüstüm. Keske hiç bitmese demistim.
Second Sight ipuçları - ipucu - taktik - Second Sight taktikleri

???Sorular???
CONSPIRACY bölümünde diske videoyu atıyorum iki bilgisisayardan tıklıyom videoya sonra sinema odasına gidiyorum bişi olmuyo nasıl filmi açcam???

demiş arkadaş ama ben o bölümü geçtim orda bilgisayar var cebindeki disketi bilgisayara takıyon fimi açıp toplantı salonuna gidiyon hepsi bu kadar ;)

Son Düzenleme: A.C.T ~ 03 Nisan 2012 00:39
Kapalı Hesap (154666)
03-04-2012, 00:37   |  #1264  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Burayı okuyuncaya kadar bilgisayara format attım:S

okinkurt
03-04-2012, 00:39   |  #1265  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

abi yazının sonunu oku her zaman oyunun kötü yanları hep sonda olur :D tamam a.t.c indircem ama bak 3-4 kb le cekiyom bi kötü cıkarsa ısırırım :D veya yamyam abiye sölerim seni o ısırır :D ısırmada onun üstüne yok :D

Kapalı Hesap (230936)
03-04-2012, 00:42   |  #1266  
Kapalı Hesap
771 mesaj

Hepinize iyi geceler, tatlı rüyalar arkadaşlar. (-_-)  
Ben gidiyorum hadi by :)

okinkurt
03-04-2012, 00:42   |  #1267  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

ya yorumlarım yarım kalıyo poff tamamlıyım :D ben kactım iyi geceler vatandaslar :D

Kapalı Hesap (203105)
03-04-2012, 00:42   |  #1268  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

beyler bunu izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=IR5tDD2Fweg

sen doritos un adamımısın pezvenk hahaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (232316) ~ 03 Nisan 2012 01:01
okinkurt
03-04-2012, 00:45   |  #1269  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

fulloyun linkleri ölmüs :( torrente calısmayi nese bi ara ceker oynarız belki ama ne ara bilmiyim .D

Kapalı Hesap (203105)
03-04-2012, 00:45   |  #1270  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Yaw neresi kasar yaw bek benim sistemimi söylüyom sana

256MB RAM
64 MB EKRAN KARTI
1.?? GHz İşlemci (Ghz miktarı kafayı yadiğinden soru işareti koydumeskiden 1.4 dü şimdi 1.56 Kahkaha)
ve ben yukardaki sistemle o oyunu hiç takılmadan gayet akıcı bir biçimde oynuyom :D

tamam da benim sistem
1 gb ekran kartı
4 gb ram
60 gb ssd
4 çekirdek işlemci
sence kasmaz mı iyi öyleyse bir ara denerim :-)

A.C.T
03-04-2012, 00:50   |  #1271  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

varya sırf adamları bilgilendirmek için foruma üye oldum
http://www.mainboard24.com/tam-oyun-cozumleri/209030-second-sight-tam-cozum.html 
nick kinasli
en alttaki yorum benim :D

A.C.T
03-04-2012, 00:52   |  #1272  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj
tamam da benim sistem
1 gb ekran kartı
4 gb ram
60 gb ssd
4 çekirdek işlemci
sence kasmaz mı iyi öyleyse bir ara denerim :-)
Yaw ne kascak glscgn hocam yaw hemde zaten oyun ufacık bişiy hemen iner yarım saatte indirin :D

A.C.T
03-04-2012, 00:55   |  #1273  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

arkadaşlar indiricek link bulamıyorsanız yarın upload ediyim oyunu ordan indirisiniz ;)

Kapalı Hesap (203105)
03-04-2012, 01:00   |  #1274  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Yaw ne kascak glscgn hocam yaw hemde zaten oyun ufacık bişiy hemen iner yarım saatte indirin :
çook sağol ama sana şaka yapıyorum ancak sen anlamadın galiba  gülücük işareti koyuyorum ama anlamadın galiba neyse boşver :-)  oynarım bir ara

A.C.T
03-04-2012, 01:02   |  #1275  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj
abi yazının sonunu oku her zaman oyunun kötü yanları hep sonda olur :D tamam a.t.c indircem ama bak 3-4 kb le cekiyom bi kötü cıkarsa ısırırım :D veya yamyam abiye sölerim seni o ısırır :D ısırmada onun üstüne yok :
okin abi sana göre bi program vardı yaw upload hızını düşürüp download hızını yükseltiyodu sende o programı kullan nasıl olsa upload'a ihtiyacın yok upload 0 olsun download saniyade 5Mb FİLAN İYİ OLUR BAYA ;)