Güncelleme sorunu ve çözülemeyen restart problemi.

TheEmrahEren
17-04-2010, 18:43   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

Selam arkadaşlar.
Sistemim donanımımda göründüğü gibidir.Windows 7 kullanıyorum ve yaklaşık bir aydır bilgisayarım her iki saate bir şaşmadan restart atıyor. 1. saatte film izlerken hafifçe bir kasılma ve filmde bir kaç saniyelik donma oluyor, 2. saatte reset atıyor.Sıcaklıkları kontorl ettim sorun yoktu.Vizelerimden dolayı formatı ertelemiştim,bugun format attım düzelir umuduyla fakat sonuç hüsran.Yine aynı problem devam ediyor ve iki saate bir restart.
Bir diğer problem ise Win 7 güncelleştirme yaptıktan sonra bazı güncelleştirmeler yüklendikten sonra hata veriyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

thethunderbolt
17-04-2010, 20:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
101 mesaj

..windows 7 korsan kullanımı güncelleme üzerinden engelleyecekmiş.. belki senin seriali kara listeye almış olabilir...bide bios ayarlarını default  ya bakalım...

Son Düzenleme: thethunderbolt ~ 17 Nisan 2010 21:19
ensar06
17-04-2010, 23:34   |  #3  
Taze Üye
13 mesaj

bu restart win7 kendini mi restarlıyor yoksa pc mi kendine restart atıyor ikisi arasında fark var bunu açıklarsan belki yardımcı olabiliriz restart sorunun büyük bir geneli işlemci fanından kaynaklanır.  Benim Başıma Gelmişti fanı güzelce takmama rağmen pc restart oluyodu hemen açıp sıcaklığa baktığımda normal gösteriyordu o yüzden fanını çok iyi kontrol et derim eğer pc reset olayıysa ram ve ekran kartı sıcaklığınada iyi bakmanı öneririm

Deniz Selçok
19-04-2010, 18:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Windows 7 RC kullanıyorsunuz yada RC ile aktive ettiniz. RTM kurmalısınız.