gürültü war!!!

turksoftware
24-06-2006, 02:12   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,015 mesaj

bir arkadaşımın celeron 2.9 512ram bir sistemi war.Fanının yapısını bana solemedı.Bilgisayar garantideymiş o yüzden açamıyormuş.Fakat sisitemini çok gürültülü çalıştığını söylüyor.Ben tam bi çare bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim...

lazrailefsanesi
24-06-2006, 03:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Şimdi bilgisayar garantide de kasanın yanında kagıt vs birseyle bu kagıt yırtılırsa garantiden çıkar seklinde bir sey yoksa kasayı acabilirsin.Bu sacmalıga deli oluyom zaten.Kasanın icinde bi kablo cıksa servise kos.Tövbe tövbe.Neyse böyle bir durum yoksa arkdasın kasasını acsın eliyle fanları tek tek kısa bir süre durdururak ses fanları gress yada makina yagı ile fanın ortasında ki etiketi kaldırıp damlatmak suretiyle yaglayacak.Yok oyle bir imkan ise hemen aglamaya baslayacak sansı varsa bios a girip fan speed i otomatik yapacak.Boylece islemci ısınmadıgı ender anlarda ses azalacak yada servise kosacak ona 100 ytl kaktırcaklar kaliteli ayarlanabilir fanlar takacaklar işçilikten ne takarlar bilmiyom.Bu yüzden son tavsiyem hoporlor 4.1 2.1 ucuzladı bunlar seside yüksek creative philips güzel markalar.

kadirkayik
24-06-2006, 14:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
196 mesaj

hep muzik dinler böylece kasa sesini dert etmessin hehe Kahkaha

Karadavut
24-06-2006, 16:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
555 mesaj
kadirkayik
hep muzik dinler böylece kasa sesini dert etmessin hehe Kahkaha
İyi fikir ama eğer gece download yapıyorsa kötü.Bence servise götür.Şimdi kasanın için açarsın fanı temizlersin,yağlarsın belki sorun düzelir ama pc sonradan bir sorun çıkartırsa garantiye götürdüğünde bu kasa açılmış kurcalanmış filan derler.Sonra al başına belayı.