Gürültülü Fan Sesi

MusaTmzsy2746
20-02-2016, 01:15   |  #1  
MusaTmzsy2746 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar arkadaşlar,öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.Ben yaklaşık 3 hafta önce laptop satın aldım.Özellikleri;İ7 5500U 2.4 GHz (turbo boost teknolojisi ile 3.00 GHz) 8 GB RAM ve 2GB NVIDIA GeForce940M ekran kartı var ve optimus teknolojisi sayesinde İntel HD Graphics 5500 isimli bir kart daha var.Bilgisayarımda örneğin e-postama bile bakacak olsam fan sesi birden acayip bir şekilde hızlıca yükseliyor ve çok ses çıkartıyor.Daha oyun açmadım bile... Oyun oynuyorum mesela düşük sistem gereksinimleri olan bir oyun olsun,örneğin counter strike 1.6 oynarken daha oyuna başlamadan fan esi yine acayip bir şekilde ses çıkarmaya başlıyor ve bu ses açıkcası beni korkuttu.Yeni aldığım için bir de bu kadar üzerine düşüyorum eğer mesela 9 ay ve ya  1 sene olsa alalı dicem tozdan böyle yapıyor mesela fanlar toz dolmuş olabilir ama yeni aldığım için de ve günde 2 saat kullandığım için en fazla bu fan sesinin gürültüsünü anlayamadım.Bilgisayar boştayken masaüstündeyken hiçbir program açık değilken sadece arka planda system care 8 ve eset nod32 antivirüs çalışıyorken bilgisayarın fanı yine gürültülü çalışıyor ve bazen 30 saniye bazen de 1 dakika sonra kendiliğinden susuyor kedi gibi oluyor oyunu kapattığımda da olduğu gibi.Siz değerli arkadaşlarım ben bu sorunu nasıl çözebilirim ?