gürültülü kasa

erkan34tr
08-01-2008, 11:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

6 ay önce topladığım pc ilk zamanlar gayet sorunsuz çalışıyodu tabiki zamanla fanlardan çok gürültü gelmeye başladı kasayı açıp biriken tozların temizliğini yaptım. özellikle fanlarda biriken tozları dikkatlice temizledim. ama şu an işlemcinin fanından daha fazla ses gelmeye başladı. rahatsız edici bir ses bu. sanki fan bir yere sürütyomuş gibi. görünürde hiçbir sorun yok fan bi yere sürtmeden çalışıyo ama o ses hep var. acaba fanı yağlamakmı gerekiyo. böyle ise nasıl? bu konuda deneyimli olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum. şimdiden teşekkürler..

Borga-x
08-01-2008, 11:43   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Fanı sokmek ıcın AMD ıse 4 tane vıdaya bakar bu 4 vıdayı duzgunce soktugunde hıcbır sorunun olmadan fanı elıne alırsın. Intel fanların yapısı ıtıbarıyle sokmene bıle gerek yok. Fan uzerındekı etıketı kaldırıp ortasında platık tapa varsa onu cıkartıp 1 damla makına yagı damlatman yeterli. AMD fanda da fanı soktukten sonra etıketı kaldırıp yaglaman lazım.. Cok basıt bır işlemdir çok buyutulecek bır olay degıl.Ama dıkkatı elden bırakmamak gerekır tabıkı

İtacHi_
09-01-2008, 12:56   |  #3  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

Eğer kasaya vurduğunda ses kesiliyorsa fanın yağı kalmamış demektir.Bendede aynı sorun oldu saolsun borga-x anlattı sorun çözüldü.