güvenli deyil cok güvenli virüs program

HPQ-User
18-04-2008, 09:46   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tülay sormuş:
cokkkkk güvenli bir virüs tarayicisi ariyorum msn sifrem kac seferdir cözülüyor basim dertte.yardimci olursaniz sevinirim gerekirse ücretli bir virüs tarayacisi alayim.hangis virüs taaryicisni tavsiye edersiniz.selamlar.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
normal 500 r emi ollan windows xp bir pc

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Borga-x
18-04-2008, 10:27   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

MSN sıfresının calınıp kullanılmasının nedenı trojan degıl sıze yollanan phising maillerine verdiğiniz cvplar olabılır. Mail olarak sızden msn hesabınızı aktıf hale getırın dıyen veya hotmaildeyken bır lınke tıkladıgınızda sankı mail adresınden cıkmış gıbı gosterıp tekrar gırıs yapmanızı ısteyen bır sıteye cıkarsanız hemen şüphelenın cunku sızı kandırıyorlar. Siz bilmeden sankı sıteden cıktıgınızı düşünüp tekrar parolanızı yazıp okledıgınızde şifrenizi kendı ellerınızle lamer'lara vermış oluyorsunuz. Eger boyle bır durumla karsılaşmadıysanız sıstemınızde trojan vardır. AVG antıspyware kurup sıstemı adam gıbı taratın. Bu pogram bedavadır. http://free.grisoft.com/doc/download-free-anti-spyware/

Bunun dısında Kaspersky Int.Sec. en ıyı korumadır. Paralı ve su an ıcın en ıyı AV 'dır.

mkpala
18-04-2008, 10:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
110 mesaj

arkadasım ne yaparsan yap bu virusler her gun kendını yenılıyor ben senın yerınde olsam acılen makınay formatlarım ayrıca gıder para verıp notron 2008 yada kaspersky alır kurar ve bır daha msn arkadasların yolladıgı yada maılıne gelen ısmını bılmedıgın maıllerı acıp okumam