Güvenli kipte bile bilgisayar açılmıyor.

jeefo55
06-01-2009, 19:54   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

Süresi dolan antivirus yazılımım yerine ücretisz Avira kurdum. Bilgisayarımda virus vardı ancak temizlemiştim ve haftalardır hiç bir sorunla karşılaşmadım. Anvak avira bazı programların setup dosyasını trojan var diye engelledi. Avira'yı kaldırmayı denedim ve daha ilginç bir hal aldı. Program ekle kaldırdan veya avira uninstall peceresi açılır açılmaz kapatıyordu kendini. Bende program filesan sildim klasörü ve registry'den arattırıp sildim. Ancak hala bilgisayar kitleniyordu ben de startup progralarının hepsini kapattım ve services sekmesinde de avira ile ilgili olanları kaldırdım ve güvenli kipten açtım. Güvenli kipte te hala takılıyordu bilgisayar ve oturum kapanmıyor. Şimdi ise normal açılmayı bırakın güvenlki kipte bile açılmıyor. Safe mode ekranı geliyor seçiyorum ancak güvenlki kipte masaüstüne gelmiyor.
Bilgisayar: Toshiba M105
İşletim Sistemi: Windows XP
Tam finaller haftası bu durum çok koydu. Zira bütün ders notlarım bilgisayarımda.
Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

jeefo55
08-01-2009, 01:29   |  #2  
OP Üye
60 mesaj

Bilgisayar'ın kendi dvd sinden veya başka bi yerden windows dosyaları tekrar yüklesem sorun çözülebilirmi acaba? Bu işlem format atmak olmuyor herhalde kendi bilgilerim silinmesini istemiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar yok mu?

HİPNOZUM
08-01-2009, 01:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

Elimde kurtarma cd si mevcut bu programla pc'ni açabilirsin istersen linklerini verebilirim ..

Verse
11-01-2009, 13:11   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

mevcut sistemi kaldırmadan üzerine xp yi tekrar kur veya Onar fonksiyonuyla sorunsuz bir şekilde bilgisayarını açabilirsin.

jeefo55
11-01-2009, 15:40   |  #5  
OP Üye
60 mesaj

Toshiba LAbtobum için normal windows kurulum cd si ile veya toshiba'nın kendi kurtarma dvdsi ile onarma yapılamıyormuş. Bu nedenle Toshiba'nın kendi dvd'sinden sadece C'ye format attım boylelikle sadece programlarımı kaybettim ama fena da olmadı. Yeni windowsa Chip'in tavsiye ettiği spyware ve CCleaner gibi kullanışlı programları kurarak daha kullanışlı hale geldi. Konuya yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler. Sorun çözülmüştür.