güvenli mod dan normal mod a geçme

ahozbir
20-12-2008, 16:56   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

toshiba wista 32 intel celeron home basıc

son zamanlarda çok program yükledim ve yapılandırıyım dedim.daha önce de konuda yazmıştım yeni virüs almıştım.onun için wista yapılandırıyım ve tekrar yükleyeyim dedim herşey çorba oldu.ama ban sakın format demeyin.cd yok ve içindeki bilgiler önemli rahatsızım.hastalığım için .tekrar başlattan sonra taaakk  güvenlik mod u.ama bilgisayar normal çalışıyor.benim istediğim bilgisayarı başlatırken bir F2 F12 diyo oralara giriyoruz düzeltmeler yapıyoruz.biliyorum CD ye bastığımda kurtarma cd de herşey düzelecek ama bütün eski dosya veriler vs vs silinecek.o F2 ve F12 de  veya tekrar wista yapılandırma olayında birçok programlar var.com1 de yapılandır gibi.normal başlat.vs vs vs.ben bunları tam kavrayamadım.biraz rahatsızımda.
biraz uzun oldu kusura bakmayın,benim sorunum açtığım zaman F2 basıyorum ve çıkan ilk bölümde tekrar F10 komutu verdiğimde bilgisayar c: cd si temiz ve herşey normal diyor.ben şimdi tekrar nasıl normal başlatıcam umarım derdimi biraz anlatabilmişimdir.
şimdiden teşekkürler anlaşılmıyan bişi varsa geri dönebilirim.

Semih Özyurt
20-12-2008, 17:06   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum şunu söyliyim cdden kurtarma konsolunu actığın kurtarma yaptığın zaman verilerin gitmez sistem dosyaları yenilenir

SAİNT
20-12-2008, 17:06   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

walla güvenli moddan  çıkmak için tekrar başlatabilirsin ayrıca geçmiş olsun
soru uzun olmuş pek anlayamadım.

Borga-x
20-12-2008, 17:49   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

En iyisi format gibi gorunuyor. Bilinmeyeni mıncıklarken herzaman bir yedek alınmalı..

ahozbir
20-12-2008, 18:29   |  #5  
OP Yeni Üye
34 mesaj

borga-x doğrusun o benim tembelliğim.herzaman yedek alınmalı.semih kardeş daha evvel tosıba kurtarma yapmıştım.o zaman bütün programlar ve dosyalar silindi.yani sıfır almış gibi oluyosun.nasıl silinmez ??????

nurtan
20-12-2008, 19:10   |  #6  
Yeni Üye
48 mesaj

Güvenlik modundan çıkmanın tek çaresi Başlat 'tan Bilgisayarı kapat komutunu verdikten sonra yeniden başlatı tuşlamak. Ayrıca msconfig komutunu çalıştırarak genel penceresinde normal yükleme seçili olmalı.