Güvenlik Duvarı

padisah
11-07-2013, 16:06   |  #26  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: murat5038  

Senanura diyorum ki yazdığı yazının yanlış anlaşıldığı ve bu gibi sebeplerden Yazım kurallarının önemi olduğunu açıklıyorum örnek olarak da sonrasında attığın cevabı gösteriyorum. Bunun gibi yanlış anlaşılmalar sebep olabiliyor doğru yazılıp yazılmamasının önemi olduğunu söylüyorum ok.

Anlaşılır bir şekilde açıkladığın için teşekkürler. Yalnız "Anti dialer ise spy olarak geçer ve buda bir engelleme anlamı taşır." cümlenden anlaşılan anti dialerin bir spy olduğu. Bende anti dialer bir spy ve zaralı değil diyorum. Anti dialer dialer zararlısından bilgisayarını korumaya yarayan programlara denir diyorum.

murat5038
11-07-2013, 16:27   |  #27  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Rica ederim . Anti dialer, spy olarak geçer deseydim dediğin doğru ama bundan dolayı diyorum doğru okumuyorsun benim kızdığım nokta bu işde :)

Anti dialerin spy olarak bilinen virüs türevinin Engellenmesi anlamında kullanılıp, buda bir engelleme anlamı taşıdığını rootkit ile beraber açıklamışdım.

Bazı cümlelerimde böyle saklı mesajlar içerir.Bunları bilmeyen kullanıcının kafası karışmasın daha diye belirtmem anlayan zaten Açıklamamı okumasına gerek yok az çok ne olduğunu bilir.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
padisah
11-07-2013, 16:36   |  #28  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Rica ederim . Anti dialer, spy olarak geçer deseydim dediğin doğru ama bundan dolayı diyorum doğru okumuyorsun benim kızdığım nokta bu işde :)

Anti dialerin spy olarak bilinen virüs türevinin Engellenmesi anlamında kullanılıp, buda bir engelleme anlamı taşıdığını rootkit ile beraber açıklamışdım.

Bazı cümlelerimde böyle saklı mesajlar içerir.Bunları bilmeyen kullanıcının kafası karışmasın daha diye belirtmem anlayan zaten Açıklamamı okumasına gerek yok az çok ne olduğunu bilir.

"Anti dialerin spy olarak bilinen virüs türevinin Engellenmesi anlamında kullanılıp, buda bir engelleme anlamı taşıdığını rootkit ile beraber açıklamışdım." İşte benim mesajın sonunda söylediğim bu anti dialer spy'den tamamen bağımsız bir yazılımdır. Ekran görüntüsünüde buna kanıt olarak koymuştum.

Benim altı çizili yerden anladığım:
Anti dialer spy zararlılarını engellemeye yarar.

murat5038
11-07-2013, 17:08   |  #29  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Neyse Konu çok uzadı Moderatör bey Gereksiz görürseniz silebilirsiniz yazılanları.

http://malware.wikia.com/wiki/Dialer

http://www.webopedia.com/TERM/D/dialer.html

http://www.ehow.com/about_5052809_dialer-spyware.html

http://www.sunbeltsecurity.com/T ... 44FC29BFFA0E06786A5

Dialler gördüğün gibi Bir yöntemdir Virüs çeşidi değil genel olarak Trojen ve Spy olarak bulaşır. bazı antivirüsler virüs çeşidi olarak bildiriyor ancak değil. Senin dediğin program ise Özel olarak o tehdit için üretilmiş ve adını almıştır.

Eğer hala anlaşılmadı ise;

http://www.2-spyware.com/dialers-removal

Buradaki HOW TO REMOVE A DIALER? Başlığının altında ki silebilen programların adlarını kontrol et.

Eğer Dialer kimliği almış virüsleri diyorsan onlarda var ve bunlarında değişik kimlikleri mevcut.

padisah
11-07-2013, 17:12   |  #30  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Neyse Konu çok uzadı Moderatör bey Gereksiz görürseniz silebilirsiniz yazılanları.

http://malware.wikia.com/wiki/Dialer

http://www.webopedia.com/TERM/D/dialer.html

http://www.ehow.com/about_5052809_dialer-spyware.html

http://www.sunbeltsecurity.com/T ... 44FC29BFFA0E06786A5

Dialler gördüğün gibi Bir yöntemdir Virüs çeşidi değil genel olarak Trojen ve Spy olarak bulaşır. bazı antivirüsler virüs çeşidi olarak bildiriyor ancak değil. Senin dediğin program ise Özel olarak o tehdit için üretilmiş ve adını almıştır.

Eğer hala anlaşılmadı ise;

http://www.2-spyware.com/dialers-removal

Buradaki HOW TO REMOVE A DIALER? Başlığının altında ki silebilen programların adlarını kontrol et.

Eğer Dialer kimliği almış virüsleri diyorsan onlarda var ve bunlarında değişik kimlikleri mevcut.

Dialer olarak bahsettiğm zaralı türü dial-up (çevirmeli) bağlantıda kullanmakta olduğunuz numarayı yurt dışındaki bir numara ile değiştirerek faturanın yüksek gelmesine neden olan bir zaralıdır.

senanur1088
18-07-2013, 17:42   |  #31  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

yazım yanlışı olabilir ben anti dialer die avast free de olan kaltanın ismini söyledim dialer var ewet ama kasperky de yok bu kalkan ve kasperky bu saldırıdan koruyamıyor diyorum yazım yanlışımı neden eleştirme ihtiyacı duyuyorsun anlamıyorum açıkcası ve rokoit kasperky buna karşıda koruyamıyor dedim anti kelimesi avasttaki kalkanın ismi anti rokoit ise kalkan oluyor anlamışsındır umarım ben senin teknisyen arkadaşların gibi yetersiz bilgie sahip deilim unutmaki her teknisyen bilgisiz deildir ön yargılı konuşma bence ben sadece avast free de olup ta kasperky de olmayan koruma kalkanlarını söyledim yazım yanlışı diyorsunda yazdığımı sonuçta anlamadınmı beni yargılıyorsun avasttın daha iyi olduğunu biliyoorum çünkü kasperky ücretli ve avast ücertsiz olarak kasperkyle aynı ve üstün kısımları var bunu sana anlatmak istedim ücretsiz iyisi varken ücretliyi kim almak isterki yazım yanlışlarım olabilir seninde v ardır ama ben tek tek yanlışlara deil anlatılmak istenenlere bakarım

murat5038
18-07-2013, 18:33   |  #32  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Yazım yanlışlarına ben değil tüm kullanıcılar takılacağı için uyardım :)

Kasperskyda dediklerinin hepsi var Rootkit ve Dialer zararlılarına karşı koruması var.

Senin şuan demek istediğin ise Free olan ile korua sağlayabiliyorum diyorsun ancak free ile o dediklerinin çoğunu yapamazsın. Çünkü Firewall özelliği olmadığından gelen zararlılardan koruyamıyor yani IS değil Sadece AV görevi görüyor. Kaspersky IS olması için ücretli olması lazım ki Aynı özellikleri var ve hatta fazlası mevcut. Teknisyenler ve diğer uzmanım diyen kişilere genelleme yapıyorum çünkü tek tek herkesi söyleyemem bilmiyor veya işini iyi yapamıyor diye ancak çoğu kişi uzmanı dahi olsa bilmediği çok şey var. Eğer hepsini bilse idi hacker diye bir terim ortaya çıkmazdı :)

padisah
18-07-2013, 19:01   |  #33  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: senanur1088  
yazım yanlışı olabilir ben anti dialer die avast free de olan kaltanın ismini söyledim dialer var ewet ama kasperky de yok bu kalkan ve kasperky bu saldırıdan koruyamıyor diyorum yazım yanlışımı neden eleştirme ihtiyacı duyuyorsun anlamıyorum açıkcası ve rokoit kasperky buna karşıda koruyamıyor dedim anti kelimesi avasttaki kalkanın ismi anti rokoit ise kalkan oluyor anlamışsındır umarım ben senin teknisyen arkadaşların gibi yetersiz bilgie sahip deilim unutmaki her teknisyen bilgisiz deildir ön yargılı konuşma bence ben sadece avast free de olup ta kasperky de olmayan koruma kalkanlarını söyledim yazım yanlışı diyorsunda yazdığımı sonuçta anlamadınmı beni yargılıyorsun avasttın daha iyi olduğunu biliyoorum çünkü kasperky ücretli ve avast ücertsiz olarak kasperkyle aynı ve üstün kısımları var bunu sana anlatmak istedim ücretsiz iyisi varken ücretliyi kim almak isterki yazım yanlışlarım olabilir seninde v ardır ama ben tek tek yanlışlara deil anlatılmak istenenlere bakarı
 İlk olarak doğru söylüyorsun kaspersky'de anti dialer diye bir kalkan yok.
Zaten avast hariç kaç yazılım tek tek "web kalkanı, p2p kalkanı, vs." diye yazıyor? 

Kaspersky internet security içinde açıkça dialer kalkanı diye yazmaz (diğer güvenlik programlarının çoğunda da yazmaz).
Bilgisayarına  dialer indirerek test edersen kaspersky'nin dialeri tespit ettiğini görürsün. UYARI:(Bilgisayar'dan anlamayanlar lütfen bu işlemi yapmayınız.)

Kaspersky'de dialer koruması mevcut bildiğin üzere internet securityler her çeşit zararlıdan bilgisayarını korumak üzere yazılmışlardır. (Her zararlıdan aynı miktarda koruyamazlar bazısının güvenlik duvarı iyidir bazısının anti malwaresi bazısının anti virüsü.)

Avast öyle tek tek her birini yazdı diye tüm güvenlik yazılımlarının tek tek yazması gerekmez lütfen araştır önceki sayfalarda dialeri anlatırken bir ekran görüntüsü ile spybot search & destroy'un özelliklerinin içinde anti dialer bulunduğunu yazmıştım. 

Spybot search & destroy'u açtığında karşına anti dialer kalkanı diye bir yer çıkmaz. bilgisayarına tarama, bağışıklama yapacağın bir programdır. Bilgisayarı taratınca biligisayarındaki (varsa) dialerleri, spywareleri, adwareleri tespit eder.

*Yazım ve imla kurallarına uymadığın için yazını okurken zorlandığımı hatırlatayım çok karışık yazıyorsun.
Mesela:Anti rokoit diye birşey yok anti rootkit var. Bilgisayar konusunda bilgisi olmayan veya az olan birisi yazını okuyunca kafası karışır hatta anti rokoit diye bir şey olduğunu zanneder.
Yazındaki imla hatalarını denetleyip düzeltmeni öneririm çünkü bu haliyle pek çok yanlış anlamaya ve bilgisayarı bilmeyen veya az bilen birinin kafasının karışmasına neden oluyor.

Son Düzenleme: padisah ~ 17 Şubat 2014 21:09
padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
murat5038
18-07-2013, 21:22   |  #34  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

padisah bu sefer bişey demiyorum hepsini doğru söyledin :) En başda yazım kuralı ve anlam açısından bundan dolayı uyarmışdım Sadece uyarı amaçlıydı kızmak veya abartı bişey değildi yanlış anlaşılmasın ben çoğu şeyde uyarı kullanırım kızgın olduğum yer yoktur.

Kasperskyın Kısmi veritabanındaki Dialer imzaları inanmayan veya Bilmeyen bakabilir.

http://www.securelist.com/en/des ... earch&search_type=1

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
senanur1088
19-07-2013, 11:53   |  #35  
Yeni Üye
34 mesaj

tamam düzgün yazmaya çalışırım benim demek istediğim avastta kaspersky kadar iyi kaspersky çok kötü die bişi demedimki kaspersky de iyi koruma sağlıyor ücretsizlerin içinde avast en iyi dedim ve antivirüs karşılaştırma siteleri yazdığım koruma tekniklerinin kaspersky de olmadığını söylüyor ben avast hakkında araştırmalar yapıyorum kaspersky hakkında deil benim demek istediğim avast free koruma sağlıyor diğer ücretsizlere göre ama avasttın premier sürümü kaspersky den de daha iyi olduğunu idda ediyorum yani sizlere dediğim siz kaspersky i ücretli aldınız avast premier de ücretli kaspersky yerine premier alsanız daha iyi bir koruma sağlanamazmı sizce avast iyi derken bunu kastettim ama sizin ücretsiz ve türkçe olarak avasttan daha iyi bildiğiniz varsa önerebilirsiniz güvenlik duvarı ağ ileilgili zaten ağ koruması avastada mevcuttur ve davranış kalkanı ile kasperky de bu varmı acaba davranış kalkanı die ?

senanur1088
19-07-2013, 11:57   |  #36  
Yeni Üye
34 mesaj

ve avast premier de de güvenlik duvarı ayrıyeten var ben avast free yi 2038 yılına kadar lisansı olduğu için kullanıyorm ve iyi olduğu için

padisah
19-07-2013, 12:20   |  #37  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Tamam düzgün yazmaya çalışırım. Benim demek istediğim: Avast'ta kaspersky kadar iyi. Kaspersky çok kötü diye birşey  demedimki. Kaspersky de iyi koruma sağlıyor. Ücretsizlerin içinde avast en iyi dedim ve antivirüs karşılaştırma siteleri yazdığım koruma tekniklerinin kaspersky de olmadığını söylüyor. Ben avast hakkında araştırmalar yapıyorum kaspersky hakkında değil. Benim demek istediğim avast free koruma sağlıyor diğer ücretsizlere göre(Sanırım doğrusu:  Avast diğer ücretsiz antivirüsler'den iyi koruma sağlıyor) ama avastt'ın premier sürümü kaspersky'den de daha iyi olduğunu idda ediyorum. Yani sizlere dediğim siz kaspersky'i ücretli aldınız avast premier de ücretli kaspersky yerine (Avast) premier alsanız daha iyi bir koruma sağlanamazmı sizce? Avast iyi derken bunu kastettim ama sizin ücretsiz ve türkçe olarak avast'tan daha iyi bildiğiniz varsa önerebilirsiniz. Güvenlik duvarı ağ  zaten ağ koruması avastada mevcuttur ve davranış kalkanı ile kasperky'de bu varmı acaba davranış kalkanı  ?
Evet Kapersky'de davranış kalkanı diye yazmıyor fakat Kaspersky gerçek zamanlı koruma 'ya dahil olan heurisc(davranış temelli koruma) ile bu işi yapıyor Avast davranış kalkanı yazdı diye her program bu şekilde yazmak zorunda değil.

Avast'a alternatif türkçe ve ücretsiz programlar: Antivir Free
                                                                     Microsoft Security Essentials
                                                                     Avg Free

Son Düzenleme: padisah ~ 04 Ağustos 2013 14:50
padisah
19-07-2013, 12:39   |  #38  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
ve avast premier de de güvenlik duvarı ayrıyeten var ben avast free yi 2038 yılına kadar lisansı olduğu için kullanıyorm ve iyi olduğu iç
  Avast free 1 yılda bir kayıt yenilemesi gerektirir bir kayıt en çok 1 yıl  kullanılabilir.
2038 yılına kadar ücretsiz bir yazılımı cracklemişsin.
Sen en iyisi o kurulu avast'ı kaldır sonra kendi sitesinden avast free indir ve kurduktan sonra e-mail adresinle kayıt ol 1 yıl sonra kayıt yenile.
Avast premium'da değil avast internet security'de güvenlik duvarı var.

Son Düzenleme: padisah ~ 04 Ağustos 2013 14:52
murat5038
19-07-2013, 13:18   |  #39  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
tamam düzgün yazmaya çalışırım benim demek istediğim avastta kaspersky kadar iyi kaspersky çok kötü die bişi demedimki kaspersky de iyi koruma sağlıyor ücretsizlerin içinde avast en iyi dedim ve antivirüs karşılaştırma siteleri yazdığım koruma tekniklerinin kaspersky de olmadığını söylüyor ben avast hakkında araştırmalar yapıyorum kaspersky hakkında deil benim demek istediğim avast free koruma sağlıyor diğer ücretsizlere göre ama avasttın premier sürümü kaspersky den de daha iyi olduğunu idda ediyorum yani sizlere dediğim siz kaspersky i ücretli aldınız avast premier de ücretli kaspersky yerine premier alsanız daha iyi bir koruma sağlanamazmı sizce avast iyi derken bunu kastettim ama sizin ücretsiz ve türkçe olarak avasttan daha iyi bildiğiniz varsa önerebilirsiniz güvenlik duvarı ağ ileilgili zaten ağ koruması avastada mevcuttur ve davranış kalkanı ile kasperky de bu varmı acaba davranış kalkanı die ?

Teşekkür ederim Anlayış gösterdiğiniz için, Kaspersky kötü kasten demediniz doğru ancak Emin olun avast free ücretlilerinden daha çok korur avastın yanında kasperskyıda bir araştırısanız ve tesleri yaparsanız farkları zaten ilk başladığınızda göreceksiniz.

Kasperskyın testlerde düşük değil yeterli seviyede ancak sıralamalarda düşük kalmasının sebebi ise güvenli şekilde ürününü yükseltmek istiyor bu yüzden diğer antivirüsler gibi herşeye virüs diyip false alarm almasını istemeyen bir şirket :) Avast premier sürümü Kasperskyın Puresine denk gelen bir ürün ancak Pure ve bunun gibi Denk global security ürünlerinin koruma yönünde pek bir katkısı olmuyr çünkü ek hizmetler ve özellikler olarak atanıyorlar ve bu özellikler Bilgisayarın işleyişi için genelde yardımcı özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Koruma yönünde KIS ve Avast IS den farkı yok Premier ve Pure nin.Avast free sonsuz kullanım içindir(Şirket dur diyene kadar) ve Firewalli yoktur. !!! Aşağıdaki site ve resimlerde firewallin free sürümde olmadığı ve Premierin virüs konusunda ek bir özelliği olmadığını da görebilirisniz.

Bahsettiğiniz Davranış kalkanının İngilizce karşılığı Behavior olarak geçer bu özellik Kasperskyda Sistem izleme ve Sezgisel davranış olarak biliniyor. Eğer tespit edilirse Suspicios veya behavior gibi davranışlar olarak bildiri geliyor.

Free olarak ise avast ve AVG başarılıdır yanında ek bir güvenlik duvarı olmak şartı ile.

padisah
19-07-2013, 13:25   |  #40  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Teşekkür ederim Anlayış gösterdiğiniz için, Kaspersky kötü kasten demediniz doğru ancak Emin olun avast free ücretlilerinden daha çok korur avastın yanında kasperskyıda bir araştırısanız ve tesleri yaparsanız farkları zaten ilk başladığınızda göreceksiniz.

Kasperskyın testlerde düşük değil yeterli seviyede ancak sıralamalarda düşük kalmasının sebebi ise güvenli şekilde ürününü yükseltmek istiyor bu yüzden diğer antivirüsler gibi herşeye virüs diyip false alarm almasını istemeyen bir şirket :) Avast premier sürümü Kasperskyın Puresine denk gelen bir ürün ancak Pure ve bunun gibi Denk global security ürünlerinin koruma yönünde pek bir katkısı olmuyr çünkü ek hizmetler ve özellikler olarak atanıyorlar ve bu özellikler Bilgisayarın işleyişi için genelde yardımcı özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Koruma yönünde KIS ve Avast IS den farkı yok Premier ve Pure nin.Avast free sonsuz kullanım içindir(Şirket dur diyene kadar) ve Firewalli yoktur. !!! Aşağıdaki site ve resimlerde firewallin free sürümde olmadığı ve Premierin virüs konusunda ek bir özelliği olmadığını da görebilirisniz.

http://www.avast.com/index

Bahsettiğiniz Davranış kalkanının İngilizce karşılığı Behavior olarak geçer bu özellik Kasperskyda Sistem izleme ve Sezgisel davranış olarak biliniyor. Eğer tespit edilirse Suspicios veya behavior gibi davranışlar olarak bildiri geliyor.

Free olarak ise avast ve AVG başarılıdır yanında ek bir güvenlik duvarı olmak şartı ile.

Murat yazıyı yabancı dilde yazıp translate ile mi çevirdin?

senanur1088
19-07-2013, 14:15   |  #41  
Yeni Üye
34 mesaj

ağ kalkanı ile güvenlik duvarı aynı işlev görüyor ben avastı craklemedim ki normal kendi avast sitesinden indirdim ve 2038 yılına kadar geçerli olan sorunsuz lisans anahtarını araştırdım ve buldum size dediğim avg avira ve mse avastın yanına yaklaşamaz kiş bile yukardaki resimler 7 sürümüne ait 8 sürümü hepsinden daha iyi kesinlikle ben kasperky de bugun araştırdım ve avast kadar sevdim ama avastın lisansı olduğu için kullanıyorum isterseniz verebilirimde lisansını  size söylediğim asıl sey şu avast diğer tüm ücretsizlerin yanında en iyisi diyorum ücretsizlerin

murat5038
19-07-2013, 16:53   |  #42  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Ücretsizlerin Dediğin gibi En iyisi değil :) "En iyilerinden" Ağ kalkanı yani network Shield Görev olarak aynı ancak işlev olarak Avastın IS ile bir değil sadece Ağdan gelecek sadece bilinen zararlı yazılımları engelliyor.

Avast free 1 yıl sonuna kadar şirket durdiyene kadar devam edebiliyor. Sonrasını ise lisansı yenilemek istermisin diye soruyor. Kısaca Senin kullandığın illagal lisanslı sayılıyor :)

murat5038
19-07-2013, 16:55   |  #43  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: padisah  
Murat yazıyı yabancı dilde yazıp translate ile mi çevirdin?

Hayır, hangi yazıyı? yabancı yazıları kendim çevirim çoğunlukla.

padisah
19-07-2013, 17:15   |  #44  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Hayır, hangi yazıyı? yabancı yazıları kendim çevirim çoğunlukla.

#39'daki cümlelerin devrik o yüzden sordum acaba biryerden mi çevirdin diye. Birde aynı mesaj'da avast premier yazmışsın avast'ın premier diye bir sürümü (benim bildiğim kadarıyla) yok avast premium var.

Son Düzenleme: padisah ~ 19 Temmuz 2013 17:19
murat5038
19-07-2013, 19:43   |  #45  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: padisah  
#39'daki cümlelerin devrik o yüzden sordum acaba biryerden mi çevirdin diye. Birde aynı mesaj'da avast premier yazmışsın avast'ın premier diye bir sürümü (benim bildiğim kadarıyla) yok avast premium var.

http://www.avast.com/tr-tr/compare-antivirus

#40'da dediklerimi diyorsan kendi yazılarım çevirme yok biyerden alıntıda değil yani :) bazı cümlelerimi doğru diyorsun devrik olabiliyor önceki konularda bazı sebeplerini söylemişdim.

padisah
20-07-2013, 00:46   |  #46  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

http://www.avast.com/tr-tr/compare-antivirus

#40'da dediklerimi diyorsan kendi yazılarım çevirme yok biyerden alıntıda değil yani :) bazı cümlelerimi doğru diyorsun devrik olabiliyor önceki konularda bazı sebeplerini söylemişdim.

Özür dilerim Avast'ın Premier isimli bir sürüm çıkardığını bilmiyordum Avast free, Avast pro ve Avast internet security'i biliyordum.

murat5038
20-07-2013, 02:25   |  #47  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Önemli değil, özür dilencek bişey yok olur böyle şeyler.

padisah
20-07-2013, 02:45   |  #48  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Tamam.

senanur1088
26-07-2013, 14:05   |  #49  
Yeni Üye
34 mesaj

avast premier ewet çok iyi bir program kasperky e göre araştırın bence

murat5038
26-07-2013, 15:43   |  #50  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
avast premier ewet çok iyi bir program kasperky e göre araştırın

Avast premier, Kaspersky Pure versionuna denk geliyor. yazmış olmam lazım önceki sayfalarda, yazmamışsam da şimdi yazmış oldum :)