Güvenlik Duvarı

senanur1088
30-07-2013, 21:11   |  #51  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

yeni yazdın kasperky den daha iyi kesinlikle daha iyi  premier başbakan demek ve bilgisayarınızı ne var ne yok bütün tehlikelerden koruyor

murat5038
30-07-2013, 21:30   |  #52  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Neyse uzatmaya gerek yok konuyu, bu kadar bilgi herkese yeter.

padisah
30-07-2013, 23:58   |  #53  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: senanur1088  
yeni yazdın kasperky den daha iyi kesinlikle daha iyi  premier başbakan demek ve bilgisayarınızı ne var ne yok bütün tehlikelerden
 Kelime manasına göremi kaspersky'den daha iyi olduğunu söylüyorsun?Alkış(!) 

Güvenlik programları böyle test edilmez bu sadece Avast software'nin ürününe verdiği bir isimdir.

Bence bilgisayarına birde Norton360, Kaspersy PURE, Panda Gold Protection gibi programlarında bir kurup dene.

40. Mesajda avast premier'in kaspersky pure'ye denk geldiği yazıyor yeni yazılmış değil.

Son Düzenleme: padisah ~ 17 Şubat 2014 20:48
senanur1088
03-08-2013, 22:05   |  #54  
Yeni Üye
34 mesaj

hayır kelime manasına göre söylemiyorum iyi olduğunu avast premier en iyisi die düşünüom mobil antivirüs konusunda da iyi kesinlikle

bence

padisah
04-08-2013, 00:17   |  #55  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
hayır kelime manasına göre söylemiyorum iyi olduğunu avast premier en iyisi die düşünüom mobil antivirüs konusunda da iyi
Mobil ve pc birbirinden büyük oranda bağımsızdır bu sebeple mobilde iyi olan bir program pc dede iyi olacak diye bir kural yoktur.
Ayrıca mobılde (sadece android için olan sonuçları bildiriyorum.) testlerde en iyi çıkan güvenlik yazılımı bitdefenderdir.
Avast mobilde (sadece android için olan sonuçları bildiriyorum.) testlerde en iyi çıkan ücretsiz güvenlik yazılımıdır.

senanur1088
04-08-2013, 14:33   |  #56  
Yeni Üye
34 mesaj

ewet biliyorum bağımsız olduğunu zaten avast premier de kasperky kadar iyi sadece ikisi diğerlerini hiç tavsiye etmem

padisah
04-08-2013, 14:46   |  #57  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
ewet biliyorum bağımsız olduğunu zaten avast premier de kasperky kadar iyi sadece ikisi diğerlerini hiç tavsiye
  Yani sana göre bu iki ürün Norton, Emsisoft, Bitdefender, Panda, Outpost... gibi yazılımlardan daha mı iyi? Bu yazdığın yanlış.

Birde şu imla konusunda dikkatli olsan.

Son Düzenleme: padisah ~ 04 Ağustos 2013 14:54
murat5038
04-08-2013, 21:56   |  #58  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: padisah  
  Yani sana göre bu iki ürün Norton, Emsisoft, Bitdefender, Panda, Outpost... gibi yazılımlardan daha mı iyi? Bu yazdığın yanlış.

Birde şu imla konusunda dikkatli olsan.

Sadece avast ve kaspersky iyi diyor :) diğerlerini tavsiye etmem diyor.

Padisah senin dediğin ve senanurun dediğinin de bir eksisi var. Mobil sistemleri şimdi katmayın içine ayrı konu onlar.

Padisah sen emsisoftu seviyorsun senanur sende avastı seviyorsun haliyle ikinizde kendi bildiğinizi ve ortak olan iyi olanı öneriyorsunuz. sizin görüşleriniz sadece kullandığınız programların deneyimlerine dayalı konuyu uzatmaya gerek yok diye yazdım bilgiler yeterli.

Test kuruluşlarına bakıp kimin iyi kötü olduğunu kullananlar az çok bilir. ancak her görünende doğru değildir.

Çıkışından beri tek doğru düzgün sonuç veren kasperskydır. bitdefender 2005 yıllarından sonra gelişmeye kalktı ve hala da gelişiyor ancak kaspersky kadar gelişmiş değil ancak onunda yetenekli olduğu bazı noktalar mevcut. emsisoft ise 1/2 yılda sendeleye sendeleye ayakta tutunmaya çalışıyor 1 sene iyi ise diğer sene batıyor haliyle doğru düzgün bir güvenlik alt yapısı yok.

Bazıları nortonu beğeniyor ancak 2004 yılından beri bi doğru düzgün koruduğunu görmedim şirket güvenliği açısından kurumsal koruma sağlamada sadece kendini gösteriyor ve testlere bakacak olursanız birkaç yıl içinde düşüşde olduğunu görebilirsiniz.

padisah
05-08-2013, 00:27   |  #59  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: murat5038  
 Sadece avast ve kaspersky iyi diyor :) diğerlerini tavsiye etmem diyor.

Padisah senin dediğin ve senanurun dediğinin de bir eksisi var. Mobil sistemleri şimdi katmayın içine ayrı konu onlar.

Padisah sen emsisoftu seviyorsun senanur sende avastı seviyorsun haliyle ikinizde kendi bildiğinizi ve ortak olan iyi olanı öneriyorsunuz. sizin görüşleriniz sadece kullandığınız programların deneyimlerine dayalı konuyu uzatmaya gerek yok diye yazdım bilgiler yeterli.

Test kuruluşlarına bakıp kimin iyi kötü olduğunu kullananlar az çok bilir. ancak her görünende doğru değildir.

Çıkışından beri tek doğru düzgün sonuç veren kasperskydır. bitdefender 2005 yıllarından sonra gelişmeye kalktı ve hala da gelişiyor ancak kaspersky kadar gelişmiş değil ancak onunda yetenekli olduğu bazı noktalar mevcut. emsisoft ise 1/2 yılda sendeleye sendeleye ayakta tutunmaya çalışıyor 1 sene iyi ise diğer sene batıyor haliyle doğru düzgün bir güvenlik alt yapısı yok.

Bazıları nortonu beğeniyor ancak 2004 yılından beri bi doğru düzgün koruduğunu görmedim şirket güvenliği açısından kurumsal koruma sağlamada sadece kendini gösteriyor ve testlere bakacak olursanız birkaç yıl içinde düşüşde olduğunu görebilirsiniz.

"Çıkışından beri tek doğru düzgün sonuç veren kasperskydır."Ben kaspersky internet security 2009'u 2009 yılında 1 yıl boyunca lisanslı kullandım ve bu süre içerisinde bilgisayarımdan kis'in bulamadığı pek çok zararlıyı a-squared (Emsisoft'un eski adı) free (Bir kısmınıda spyware teminator.) ile temizledim. Yani kaspersky'nin kaçırdığı pek çok zararlıya bizzat şahit oldum.
NOT: 2013 sürümünde ilerleme var fakat bulduğu zararlıyı kaldıramama, sorun yokken bir anda devredışı kalma, yakaladığı bir saldırıyı ikincide yakalayamama gibi şeylerde gördüm.

"Bazıları nortonu beğeniyor ancak 2004 yılından beri bi doğru düzgün koruduğunu görmedim..."Ben nortonun kaçırmadığı ama kasperskynin kaçırdığı zararlılar gördüm.

İnternette norton cracklarımı siliyor diye şikayet edenleri forumlarda görüyorsundur. Ben bir forumda okudum birkaç yıl oldu  forumdaki bir üye orijinal kis kullanıyor ve crack paylaşıyor. Şöyle yazmıştı (hatırladığım kadarıyla) : "Benim yaptığım işleri bilsen neden orijinal antivirüs kullandığımı anlardın.".
 Kendisinin norton kullanmama sebebini şöyle anlatmıştı: "Norton cracklarımı siliyor." kis'in kullanılma nedeni crakları silmiyor olması çünkü norton kaldırmadığın sürece tarama dışınada alsan korumayı'da kapatsan norton o crack'ı siler bizzat yanımda oldu. Unutmadan kaspersky'nin sitesi hatırladığım kadarıyla 2 kez hacklendi (Biri ben lisanslı kullanırken oldu.).

Son Düzenleme: padisah ~ 17 Şubat 2014 20:52
senanur1088
05-08-2013, 00:47   |  #60  
Yeni Üye
34 mesaj

avast hakkında en ufak kötü bişi söleyin bakalım bana en ufak şimdiye kadar virüs kaçırdığını duydunuzmu hayır yavaşlattığını duyuyorsanız sistemi düşük olan lar yazıyor benim sistemim çok iyi ve çok memnunum avasttan dediğiniz gibi yazılım ları kötülüyorsunuz ama ben avasttı her zaman savunacağım

tknsyen
05-08-2013, 01:01   |  #61  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

senanur hiçbir antivirüse iyi veya kötü hiçbirzaman diyemeyiz bir antivirüsün zararlı olarak gördüğünü başka biri virüs olarak görmeyebilir örneğin bende kav kurulu tarama yapıyorum crack i zararlı olarak görmüyor ama esetle taratınca virüs görüyor. Ayrıca bir antivirüsün bir dosyayı virüslü görnesi onun illaki gerçek virüs olduğunu göstermez

tknsyen bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
padisah
05-08-2013, 01:24   |  #62  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
avast hakkında en ufak kötü bişi söleyin bakalım bana en ufak şimdiye kadar virüs kaçırdığını duydunuzmu hayır yavaşlattığını duyuyorsanız sistemi düşük olan lar yazıyor benim sistemim çok iyi ve çok memnunum avasttan dediğiniz gibi yazılım ları kötülüyorsunuz ama ben avasttı her zaman savunacağı
  Avast'ın zararlı kaçırdığını gözlerimle gördüm.
Yavaşlattığını duymadım/okumadım (Ya da hatırlamıyorum.) avast hafif bir yazılımdır yavaşlayan sistemin donanımını yazarmısın.

Son Düzenleme: padisah ~ 05 Ağustos 2013 01:25
murat5038
05-08-2013, 01:31   |  #63  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
"Çıkışından beri tek doğru düzgün sonuç veren kasperskydır."Ben kaspersky internet security 2009'u 2009 yılında 1 yıl boyunca lisanslı kullandım ve bu süre içerisinde bilgisayarımdan kis'in bulamadığı pek çok zararlıyı a-squared (Emsisoft'un eski adı) free (Bir kısmınıda spyware teminator.) ile temizledim. Yani kaspersky'nin kaçırdığı pek çok zararlıya bizzat şahit oldum.
NOT: 2013 sürümünde ilerleme var fakat bulduğu zararlıyı kaldıramama, sorun yokken bir anda devredışı kalma, yakaladığı bir saldırıyı ikincide yakalayamama gibi şeylerde gördüm.

"Bazıları nortonu beğeniyor ancak 2004 yılından beri bi doğru düzgün koruduğunu görmedim..."Ben nortonun kaçırmadığı ama kasperskynin kaçırdığı zararlılar gördüm.

İnternette norton cracklarımı siliyor diye şikayet edenleri forumlarda görüyorsundur. Ben bir forumda okudum birkaç yıl oldu  forumdaki bir üye orijinal kis kullanıyor ve crack paylaşıyor. Şöyle yazmıştı (hatırladığım kadarıyla) : "Benim yaptığım işleri bilsen neden orijinal antivirüs kullandığımı anlardın.".
 Kendisinin norton kullanmama sebebini şöyle anlatmıştı: "Norton cracklarımı siliyor." kis'in kullanılma nedeni crakları silmiyor olası çünkü norton kaldırmadığın sürece tarama dışınada alsan korumayı'da kapatsan norton o crack'ı siler bizzat yanımda oldu. Unutmadan kaspersky'nin sitesi hatırladığım kadarıyla 2 kez hacklendi (Biri ben lisanslı kullanırken oldu.).

Crackleri bulup silmek bir beceri değildir asıl virüsü bulmak beceridir.spywaredir A squared dir bunlar hep 2.planda olan malware temizleyicilerdir gelişi de o yöndedir. virüsün kelime anlamı ve manasını bilmeyen AV yazılımları zaten başarısız oluyorlar. zararlı içerik olmayanı virüs görmesi AV yazılımından çok Asıl kendisi virüs niteliğini taşır.

Kaspersky sitesinin hacklenmesi bir sorun değildir. her antivirüs sitesi hacklenebilir norton sanki hacklenmedi mi bilindik şirketlerin kaderi bu, iyi olduğunda düşmanın da çok olur.

murat5038
05-08-2013, 01:40   |  #64  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
avast hakkında en ufak kötü bişi söleyin bakalım bana en ufak şimdiye kadar virüs kaçırdığını duydunuzmu hayır yavaşlattığını duyuyorsanız sistemi düşük olan lar yazıyor benim sistemim çok iyi ve çok memnunum avasttan dediğiniz gibi yazılım ları kötülüyorsunuz ama ben avasttı her zaman savunacağı

2008 yılında kardeşimin arkadaşının bir bilgisayarını avast yüklü iken virüslerin cirit atıp bilgisayarı kullanılmaz hale getirdiğini bilirim ve avast bir tane bile virüs bulmuyor ve çalışmaya devam ediyordu silip AVG yüklediğimde o zamanlar yükselişte idi Onda da bir virüs tespiti yapılamamış dı. Kaspersky yüklenip taratıldığında komple sistem temizlenmiş ve sistem kullanılmaz halden çıkmışdı.

Söylediğiniz programlar + COMODO denilen yazılımın geçen sene bir arkadaşımın bilgisayarında hatta bu arkadaş bilgisayarını öyle virüslerden sakınırdı ki crackli veya zararlı oluşabilecek yerlere hiç girmeyen ve kısacası bilgisayarına dahi bağlanılmasını ve görülmesini istemeyen bu konularda sorsan ki çok titiz olan arkadaşım ısrarlarım üzerine kasperskı kurup Tarama yapıldığında içinde 1 adet en tehlikeli rootkitlerden biri ve Yine an tehlikeli o zamanlarda çok sık biline kasperskyında dünya çağında yakalanan virüsler sırasında 1. olan WORM zararlısından biri ve bir adet de orta derece zararlı olan spyware bulunuyordu ve bunları Kaspersky ile çıkardık. kısaca kaspersky kesin virüs ve zararlı olan şeyleri bulup silebiliyor diğerleri gibi herşeye virüs diyen bir yazılım değil buda başarısını devam ettirmesini sağlıyor.

murat5038
05-08-2013, 01:41   |  #65  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

tknsyen arkadaşıma katılıyorum ve sena Yavaşlattığını duymadım virüs kaçırır ama yavaşlattığını ne gördüm ne duydum.

padisah
05-08-2013, 01:48   |  #66  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Crackleri bulup silmek bir beceri değildir asıl virüsü bulmak beceridir.spywaredir A squared dir bunlar hep 2.planda olan malware temizleyicilerdir gelişi de o yöndedir. virüsün kelime anlamı ve manasını bilmeyen AV yazılımları zaten başarısız oluyorlar. zararlı içerik olmayanı virüs görmesi AV yazılımından çok Asıl kendisi virüs niteliğini taşır.

Kaspersky sitesinin hacklenmesi bir sorun değildir. her antivirüs sitesi hacklenebilir norton sanki hacklenmedi mi bilindik şirketlerin kaderi bu, iyi olduğunda düşmanın da çok olur.

Crackların hepsi zararlı yazılımlardır. Kis'in zararlılar yüzünden yüklenemediği bilgisayarı a-squared ve dr.web cureit ile temizledim. Sistemden geriye pek bir şey kalmamıştı sadece windows klasik arayüzü ile açılıyordu.

Buradan kaspersky'nin sezgisel taramada norton karşısındaki başarı durumunu görebilirsin. (O yıllarda norton sezgisel tarama özelliğini sadece norton antibot ile sunuyordu av,is,360 ürünlerine 2009 sürümünde eklendi ve norton antibot kaldırıldı.)

senanur1088
05-08-2013, 01:49   |  #67  
Yeni Üye
34 mesaj

BENDE YAVAŞLATIYOR DEMEDİM ZATEN YAZILIMLARLA UĞRAŞIYORUM EWET HİÇBİRİ KORUYAMAZ BİLGİSAYARI TAKİP YAZILIMLARINI LİNK OLMADAN YÜKLEYİP BİLGİSAYARI BİLE ÇÖKERTEBBİLİRİM AVASTT DEİL KASPERSKY BİLE KORUYAMAZ BİLGİSAYARI ŞUANDA BİLE LİNK OLMADAN YAZILIM YÜKLEMEK İSTESEM YÜKLEYEBİLİRİM  ONUN İÇİN AVAST VİRÜS KAÇIRDIĞINI HİÇ DUYMADIM ONUN İÇİN DE KULLANIYORUM KASPERSKY LİSANSI OLSA KULLANIRIM AMA ÜCRETLİ ALMAK İSTEMİYORUM SİZİN BİLDİĞİNİZ LİSANS KODU VARSA SÖYLEYEBİLİRMİSİNİZ SATIN ALMADIYSANIZ

senanur1088
05-08-2013, 01:51   |  #68  
Yeni Üye
34 mesaj

ŞİMDİ YAPTIKLARIM BİR BECERİ DEİL FİKRİNE NERDEN KAPILDIN PADİŞAH ANLAMADIM YAPTIKLARIMA DEİL YAPACAKLARIMA BAKMALISIN ÖN YARGILI OLMA ONUN İÇİN  (tknisyen)

Son Düzenleme: senanur1088 ~ 05 Ağustos 2013 14:23
padisah
05-08-2013, 02:03   |  #69  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
ŞİMDİ YAPTIKLARIM BİR BECERİ DEİL FİKRİNE NERDEN KAPILDIN PADİŞAH ANLAMADIM YAPTIKLARIMA DEİL YAPACAKLARIMA BAKMALISIN ÖN YARGILI OLMA ONUN İÇ
  Anlayamadım bunu hangi yazıma dayanarak söylüyorsun?

padisah
05-08-2013, 04:56   |  #70  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
 bu yazına bakarak
  Ama o yazıyı yazan ben değilimki.

murat5038
05-08-2013, 05:05   |  #71  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Crackların hepsi zararlı yazılımlardır. Kis'in zararlılar yüzünden yüklenemediği bilgisayarı a-squared ve dr.web cureit ile temizledim. Sistemden geriye pek bir şey kalmamıştı sadece windows klasik arayüzü ile açılıyordu.

Buradan kaspersky'nin sezgisel taramada norton karşısındaki başarı durumunu görebilirsin. (O yıllarda norton sezgisel tarama özelliğini sadece norton antibot ile sunuyordu av,is,360 ürünlerine 2009 sürümünde eklendi ve norton antibot kaldırıldı.)

Cracklerin hepsi zararlı değil yukarda da söyledim. Kis'in yüklenemediği bilgisayarı rescue ile düzeltebilirsin. A squar... o zamanlarda bilindik değildi ve kullanım alanı azdı o yüzden virüs yazan kişiler o tür Av sayılamayan ürünlere engel koymuyordu çünkü sadece zararlıyı sadece silmekle yetiniyordu ve saklıyordu. Nortonun Başarı durumu o zamanda dediğim gibi kötü idi Noton AV yazılımına bakmayıp Antibota bakmak yanlış çünkü antibot bir AV değil firewall görevi gören bir yazılımdı. O zamanlarda En çok conficker botneti ile uğraşıyorlardı ve hala daha devam ediyor yayılmaya.

murat5038
05-08-2013, 05:10   |  #72  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
BENDE YAVAŞLATIYOR DEMEDİM ZATEN YAZILIMLARLA UĞRAŞIYORUM EWET HİÇBİRİ KORUYAMAZ BİLGİSAYARI TAKİP YAZILIMLARINI LİNK OLMADAN YÜKLEYİP BİLGİSAYARI BİLE ÇÖKERTEBBİLİRİM AVASTT DEİL KASPERSKY BİLE KORUYAMAZ BİLGİSAYARI ŞUANDA BİLE LİNK OLMADAN YAZILIM YÜKLEMEK İSTESEM YÜKLEYEBİLİRİM  ONUN İÇİN AVAST VİRÜS KAÇIRDIĞINI HİÇ DUYMADIM ONUN İÇİN DE KULLANIYORUM KASPERSKY LİSANSI OLSA KULLANIRIM AMA ÜCRETLİ ALMAK İSTEMİYORUM SİZİN BİLDİĞİNİZ LİSANS KODU VARSA SÖYLEYEBİLİRMİSİNİZ SATIN

Hackerlık ayrı bişey virüs tanımlama ayrı bişey, Kaspersky lisansı kurallar gereği ve global ilkeler olarak paylaşım yasak.

padisah
05-08-2013, 05:43   |  #73  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
 Cracklerin hepsi zararlı değil yukarda da söyledim. Kis'in yüklenemediği bilgisayarı rescue ile düzeltebilirsin. A squar... o zamanlarda bilindik değildi ve kullanım alanı azdı o yüzden virüs yazan kişiler o tür Av sayılamayan ürünlere engel koymuyordu çünkü sadece zararlıyı sadece silmekle yetiniyordu ve saklıyordu. Nortonun Başarı durumu o zamanda dediğim gibi kötü idi Noton AV yazılımına bakmayıp Antibota bakmak yanlış çünkü antibot bir AV değil firewall görevi gören bir yazılımdı. O zamanlarda En çok conficker botneti ile uğraşıyorlardı ve hala daha devam ediyor yayılmaya.
  O yıllarda norton sezgisel taramayı av'den ayrı bir program olarak sunuyordu kav ise av'ye sezgisel koruma dahil etmişti.
Ayrıca bu test yapıldığında conficker henüz ortaya çıkamıştı bu testten 1 yıl kadar sonra çıktı. Norton antibot firewall değil sadece sezgisel yol ile bir dosyanın zararlı içerip içermediğini algılamaya yarayan bir programdı.
Kis'in kaçırdığı bir saldırı: https://www.chip.com.tr/forum/ag- ... endine_t142819.html

Son Düzenleme: padisah ~ 05 Ağustos 2013 05:54
senanur1088
05-08-2013, 14:06   |  #74  
Yeni Üye
34 mesaj

Hackerlık ayrı bişey virüs tanımlama ayrı bişey, Kaspersky lisansı kurallar gereği ve global ilkeler olarak paylaşım yasak.

hiçbir antivirüs hackerlardan koruyamaz kafasına bi bilgisayarı çökertmek isteyen hacker bilgisayarı 10 dk içinde çökertir lisansı intarnet üzerinden bulduysanız linkini atabilirmisiniz banada neden yasal olmasın mesaj olarakta atabilirsiniz

murat5038
05-08-2013, 16:04   |  #75  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
  O yıllarda norton sezgisel taramayı av'den ayrı bir program olarak sunuyordu kav ise av'ye sezgisel koruma dahil etmişti.
Ayrıca bu test yapıldığında conficker henüz ortaya çıkamıştı bu testten 1 yıl kadar sonra çıktı. Norton antibot firewall değil sadece sezgisel yol ile bir dosyanın zararlı içerip içermediğini algılamaya yarayan bir programdı.
Kis'in kaçırdığı bir saldırı: https://www.chip.com.tr/forum/ag- ... endine_t142819.html

Saldırıların nasıl çıkdığını  ve antibotun ne sıralar çıkdığını iyi bakın. Antibot firewall olarak görev yapıyordu bilginiz yetersiz sitelerde yazanlarla çoğu şeyi öğrenmiş sayılmazsınız, Kis'in kaçırdığı virüs haliyle olacaktır ancak bütün antivirüslerden daha az kaçırdığı aşikar kullanmasını bilmeyenlerin karalaam olarak gösteriş yapmasından kaynaklı o konular kaspersky gelişmiş altyapıya sahip AV olduğunda kullanmasını çoğu kişi tam sağlayamaz. onun için burda son noktayı koyuyorum konunun asıl amacı güvenlik duvarı idi ve cevabı buldu.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]