Güvenlik (DVR) Kartı Çalıştırmak İstiyorum

CasperTweti
06-03-2012, 23:03   |  #1  
CasperTweti avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
158 mesaj

Nette gördüğüm kadarı ile Ubuntuyu seven çok. Acaba bana ayrıntılı bir şekilde yardım edebilecek sabırlı kişiler çıkar mı?

Windows XP yüklü bilgisayarıma Ubuntuyu kurdum. Biraz forumlarda araştırma yaparak Unity masa üstünde uc birimin nerde olduğunu öğrendim. Şükürler olsun.
Bilgisayarımda DVR(güvenlik kamerası) kartımı ve buna bağlı üç kameramı çalıştırmak istedim. Yine araştırmalar sonucunda bir Ubuntu Yazılım Merkezi olduğunu öğrendim. Buradan adı geçen “ZoneMinder” isimli yazılımı kurdum. Çalışmadı, çalışır umuduyla sistemi yeniden başlattım. Yine umduğumu bulamadım. Ubuntu yazılım merkezinde zoneMinder için bilgi araştırdım Yüklendi ve altında bu programlar uçbirimde çalışır:

zma, zmaudit.pl, zmc, zmcontrol.pl, zmdc.pl, zmf, zmfilter.pl, zmfix, zmpkg.pl, zmstreamer, zmtrack.pl, zmtrigger.pl, zmu, zmupdate.pl, zmvideo.pl, zmwatch.pl, zmx10.pl
diye yazmakta.

Uçbirime nasıl yazılır bilmiyorum. Ubuntucular yardımcı olur musunuz? Ecnebi sitelerine pek bakmadım çünkü yabancı dilim yok. Deneyimli olan arkadaşların yazdıklarını uçbirime yazıp çalıştırabilmeyi umuyorum.

Bir de Ubuntu Yazılım Merkezinde "mythzoneminder"  diye bir yazılım daha var onu da yükledim.

CasperTweti
06-03-2012, 23:05   |  #2  
CasperTweti avatarı
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj

[/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us

CasperTweti
07-03-2012, 15:08   |  #3  
CasperTweti avatarı
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj

O kadar ubuntu kullanan var peki yukarıdaki resimi yorumlamayı gösterebilecek kişi yok mu? Sadece internete giren film ve müzik için pc kullanıcısı olmak istemiyorum. Pc ye yardım ederseniz hükmetmeyi de istiyorum.