güvenlik kamerası kurmak için bana ne lazım?

jakamen81
10-03-2013, 13:03   |  #1  
jakamen81 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
369 mesaj

selam arkadaslarısyerıne kamera kurmak ıstıyorum tavanda 3-4 tane var gercı eskı sahıbınden kalma bunlar harekete gecırmek ıcın bana ne lazım bılgısayara baglanan bı aparat dıyolar DVR kartmıs sanırım bu konularda hıc bılgım yok ben  en fazla 2 kamerayı kullanmak ıstıyorum eve geldıgımde ip den ısyerını gorebılmem gerekıyor bilir kısılerden yardım beklemekteyım kameram var dıger eksık olanlar nedır fazla maalıyet tutmadan

Son Düzenleme: jakamen81 ~ 10 Mart 2013 13:04
badwizard
10-03-2013, 13:50   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Evet bir dvr kartı ve 24 saat açık kalacak bir makinaya, kayıt yapacaksan oldukça büyük bir hdd e ihtiyacın var. dvr kart yazılımlarının çoğu static ip üzerinden izlenebilir isteğe göre şifrelenebilir.

jakamen81
10-03-2013, 14:05   |  #3  
jakamen81 avatarı
OP Yıllanmış Üye
369 mesaj

500 gb hdd ye 25 gun kayıt yapabılıyor dıye duydum bıyerden dvr kart alsam yeterlı ozaman sadece sanırım pc kapalı olsa yınede ıp uzerınden ızleyemıyormuyum ısyerını

badwizard
10-03-2013, 15:09   |  #4  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj
Alıntı: jakamen81  
500 gb hdd ye 25 gun kayıt yapabılıyor dıye duydum bıyerden dvr kart alsam yeterlı ozaman sadece sanırım pc kapalı olsa yınede ıp uzerınden ızleyemıyormuyum ısyerını
Hayır bu teknik olarak mümkün değil, sadece kameraların çalışması dışardan onlara  bağlanman için yeterli değildir, makinanın çalışıyor ve internete bağlı olması şarttır. kayıt süreleri hakkında birşey diyemem ama kayıt yaptığın kamera sayısına ve görüntü kalitesine ses olup olmamasına göre bu değerler değişebilir, yeni nesil kameralarda hareket sensorleri bulunduğu için izledikleri alanda hareket olmaması durumunda kayıt yapmazlar bu da yer tasarrufu için çok kullanışlı bir özelliktir.

çhip10line
10-03-2013, 15:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

sürekli bilgisayarın açık kalmasını istemiyorsan resimdekine benzer bir DVR kayıt cihazı da satın alabilirsin..

özelliklerine göre fiyatları değişiyor...

black_flood
10-03-2013, 18:34   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: çhip10line  
sürekli bilgisayarın açık kalmasını istemiyorsan resimdekine benzer bir DVR kayıt cihazı da satın alabilirsin..

özelliklerine göre fiyatları değişiyor...

aynen olay budur bakım derdi yok network üzerinden ve internet üzerinden statik ip sahibi olmak yetiyor erişim için. bilgisayar + dvr kartı dersen ohoo dünyanın masrafı çıkacak uzun vadede ve ayrıca birde sistemin soğutma sorunu var iyi ısı yayacak bilgisayar ortama.

sadece görüntü kalitesi çok kaliteli olması şart diyen işletme ve işyerlerine öneriyoruz pc üzerinden kayıt işlemini yada 950 € olanı var resimdeki cihazın onlardan öneriyoruz.

jakamen81
11-03-2013, 20:46   |  #7  
jakamen81 avatarı
OP Yıllanmış Üye
369 mesaj

tesekkurler yorum ve yardımlarınız ıcın arkadaslar bugün dvr kayıt  cıhazı aldım hdd bagladım ıcıne soketlerı hazırdı kameralara baglayıp ıp uzerınden baglanıcam sanırım en zoru ıp baglantısı olsa gerek port acman gerek dedı satıcı kolay telefoınla ara hallederız 8080 mı bısey dedı uzaktan erısım kontrollu cep telefonundan ızlenebılme ozellıklı bısey 200 tl ye aldım 100 fps bugun kısmetse denıycem portu halledebılırsem

çhip10line
11-03-2013, 21:24   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

port açmak kolay, birde statik ip alman lazım.. modemi her açıp kapattığında yeni bir ip adresi tanımlanır, sende her seferinde o ip numarasına ayarı çekmek zorunda kalırsın.. statik ip alırsan ip adresin değişmez..hayırlı olsun şimdiden, umarım görüntüleri izlemeni gerektirecek bir vukuat olmaz :D

jakamen81
11-03-2013, 23:28   |  #9  
jakamen81 avatarı
OP Yıllanmış Üye
369 mesaj
Alıntı: çhip10line  
port açmak kolay, birde statik ip alman lazım.. modemi her açıp kapattığında yeni bir ip adresi tanımlanır, sende her seferinde o ip numarasına ayarı çekmek zorunda kalırsın.. statik ip alırsan ip adresin değişmez..hayırlı olsun şimdiden, umarım görüntüleri izlemeni gerektirecek bir vukuat olmaz :
 yorumun için saol modemi hiç acıp kapatmam elektrıklerde gıtmez burda bolgesel olarak sanırım sorun kalmaz bu sekılde statık ıp telekomla oluyor galıba onu suan yapamıycam ıdare eder sanırım bu sekılde

ICrax
18-05-2017, 12:30   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

Standart bir kurulum için gerekli olan ana malzemeleri şu şekilde sıralayabilirim;

Güvenlik kamerası (adet olarak istenilen adette olabilir), Kayıt cihazı (kamera sayısına bağlı olarak kanal sayısı seçilmeli), Harddisk (Kamera sayısına göre ve özelliklerine göre alınmalı standart olarak 4TB önerebilirim), Adaptör, CCTV kablo, BNC konnektöler, Kamera ayağı, Kamera muhafazası, Mönitör

Daha profesyonel ve kaliteli bir çalışma çıkarmak isterseniz kamera test cihazları var onları tavsiye edebilirim. Kendim kullanıyorum gayet güzel ve sorunsuz bir cihaz buldum gayet başarılı bir ürün. 

https://www.merterelektronik.com ... ihazi,PR-47575.html

ugur_baydar
20-05-2017, 11:00   |  #11  
Taze Üye
3 mesaj

cihaz gayet iyi .